Android:Netrunner Sambata 12 Oct (+ Eupgrates&Tigris)

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
Tarmyniatur

Android:Netrunner Sambata 12 Oct (+ Eupgrates&Tigris)

Post: # 45055Post Tarmyniatur
12 Oct 2013, 23:43

Am inceput ziua cu un Euphrates & Tigris (mii de scuze daca am pocit numele). Nu e chiar ca Keyflower da' tot eurogame cu lemn si tile-uri...o nebunie. Multumesc Luanei pentru introducere :D .

4 partide de Netrunner astazi (+ 1 la care am fost spectator):

Tarmyniatur - Gabriel Santiago vs Anca - Jinteki: Personal Evolution: Runner flatline.

Dupa un inceput fulminant 6-0 am intrat ca un erou intr-un Snare cu 3 carti in mana pe ultimul click, intr-o rasturnare de situatie asemanatoare meciului de marti din Lente, doar ca s-au inversat rolurile. Concluzii: core set Criminal Identity sucks, Infiltration mandatory :D .

Tarmyniatur - Gabriel Santiago vs ???? - Haas-Bioroid:Engineering the Future: 5-7

Learning game. Stii ca nu e bun un deck cand pierzi si meciul in care inveti pe cineva jocul :D . Din pacate nu am facut cunostiinta, am inteles ca oponentul meu are toate extensiile dar nu a jucat jocul pana acum. Il astept cu un mesaj pe forum pentru link-ul promis si marti in Lente pentru inca o partida.

Cristian (Rautz) - Gabriel Santiago vs MandrulDuce - Haas-Bioroid:Engineering the Future: 7-2

Un meci cu Inside Job si Account Siphon si reset la bunatatile astea cu Levy impotriva unui deck coreset-only cu mult ice scump.

MandrulDuce - Gabriel Santiago vs Tarmyniatur - Weyland:Building a Better World: 7 - 4

3 accese 3 agende, s-a c***t deck-ul meu pe mine meciul asta. 9 agende in 49 de carti si fix p-alea la primele 3 accese.

MandrulDuce - Gabriel Santiago vs Tarmyniatur - Weyland:Building a Better World: 3 - 7

Parca am putut sa instalez un server si sa il si protejez meciul asta.

Le multumesc oponentilor pentru meciuri si sper sa ne mai intalnim pe masa de joc.

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”