Android:Netrunner Marti 15.10.2013 Lente

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
Tarmyniatur

Android:Netrunner Marti 15.10.2013 Lente

Post: # 45200Post Tarmyniatur
16 Oct 2013, 01:27

Am jucat astazi ceva meciuri in Lente care au decurs cam asa:

MandrulDuce - Gabriel Santiago vs Tarmyniatur - Weyland:Building a Better World: 4-7

Core set Criminal cu niste accese de data asta din R&D care au costat cam mult si...merge strategia de "secure remote".

misu - Kate "Mac" McCaffrey vs Tarmyniatur - Weyland:Building a Better World: 0-7

Nu prea merge Atman impotriva unei compozitii de ICE care contine ice-uri de la 0 la 7.

Tarmyniatur - Andromeda vs misu - Weyland:Building a Better World: 7-0

Un meci cu niste Archer, 2 agende de pe un remote si inca 2 de pe R&D, fara prea multi breakeri pe masa (de fapt mi-a dat trash la vreo 2 cu un Archer).

Anca - Chaos Theory vs Tarmyniatur - Weyland:Building a Better World: 0-7

Anca a pierdut cateva tempo-uri in meciul asta cu Personal Workshop si un breaker foarte scump pentru bariere - Morning Star, fapt care a impiedicat-o sa ajunga la un remote aparat de un Archer. Recomand Corroder ca barrier breaker standard.

misu - Kate "Mac" McCaffrey vs Tarmyniatur - Haas-Bioroid:Engineering the Future: 2-7

Am jucat un meci cu deck-ul lui MandrulDuce ca sa vad cam cum se comporta. Concluzia mea? Iti trebuie expansionuri ca sa faci un deck competitiv, core-set e limitat din punct de vedere al rezolvarii unor probleme pe care le are corporatia.

misu - Kate "Mac" McCaffrey vs Tarmyniatur - Haas-Bioroid:Engineering the Future: 4-7

Nu a mers foarte bine nici meciul meu vs misu, agenda flood + ice composition mediocru impotriva Atman. Vreo 5 puncte numai din HQ.

Rautz - Gabriel Santiago vs Tarmyniatur - NBN:The World is Yours: 7-0

Aproape runner flatline dar "aproape" nu indulceste cu nimic infrangerea. Inapoi la theorycrafting cu deck-ul asta.

Tarmyniatur - Andromeda vs Rautz - Haas-Bioroid:Engineering the Future: 1-7

Nu se putea un meci fara sa se c**e deck-ul pe mine, ca doar de-asta ne plac card game-urile :D . Cu mai mult antrenament pe deck-ul asta poate o sa ajung sa emit pretentii mai multe.


Ca de obicei le multumesc adversarilor pentru meciuri si sper sa ne mai intalnim pe masa de joc.
Last edited by Tarmyniatur on 16 Oct 2013, 02:07, edited 1 time in total.

Rautz

Re: Android:Netrunner Marti 15.10.2013 Lente

Post: # 45201Post Rautz
16 Oct 2013, 01:56

Rautz - Gabriel Santiago vs Tarmyniatur - NBN:The World is Yours: 0-7
*cough* 7-0! *cough*

Mie HB imi place mult, intr-adevar agendele din extensii sunt ceva mai bune, dar in opinia mea se poate face treaba buna si cu Core Set. Bineinteles 3x Melange si 2x SanSan ajuta.

Cu deckul de runner Santiago castig mai mereu, dar niciodata nu ma simt prea bine cu el. Dar n-am avut griji prea mari de flatline, am tinut mereu 4 carti in mana, pana la urma e un risc asumat cat timp joci cu 100 tag-uri si treci prin Data Raven ca prin branza.

Tarmyniatur

Re: Android:Netrunner Marti 15.10.2013 Lente

Post: # 45202Post Tarmyniatur
16 Oct 2013, 02:08

Rautz wrote:
Rautz - Gabriel Santiago vs Tarmyniatur - NBN:The World is Yours: 0-7
*cough* 7-0! *cough*
Scuze moi, oboseala.

Anca

Re: Android:Netrunner Marti 15.10.2013 Lente

Post: # 45209Post Anca
16 Oct 2013, 10:13

S-a jucat si un meci Anca Raut Jinteki - Flopo (cu runner verde, nu-i stiu numele)
Am reusit sa scoruiesc agenda care-i face cu un click meat damage, dupa ce trecuse ulterior prin cateva data raven. A rezultat o situatie in care i-am aruncat tot deckul de carti, pana s-a decis sa scape de cele 4 taguri cu 8 bani si 4 ture. Pana la urma l-am omorat, cu greu, reusind cu greu sa imi fure si 4 puncte de agenda.

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”