Android:Netrunner - Concurs 23.11.2013

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
Tarmyniatur

Android:Netrunner - Concurs 23.11.2013

Post: # 46842Post Tarmyniatur
23 Nov 2013, 23:01

Fuse si se duse concursul de Android:Netrunner, ocazie cu care ii multumesc lui fl0po pentru organizare - a mers foarte bine, parerea mea.

Tarmyniatur vs Puiu

Weyland-ul meu s-a comportat execrabil in prima tura - mi-a furat 3 puncte de agenda. Dupa aia, cu chiu cu vai dupa multe Siphonuri si agende scorate de pe tabla si din mana, a intrat bietul runner intr-un Snare pe ultimul click si am reusit sa castig prin clasicul combo Scorched Earth + Scorched Earth. 7-6.

In meciul urmator nu imi amintesc exact ce s-a intamplat cu exceptia ultimei agende pe care am furato din mana de 2 carti a adversarului. 7-2.

Tarmyniatur vs Taraze

Weyland-ul s-a comportat, si de data asta, execrabil in prima tura - si in urmatoarele, de n-am avut ice sa pun pe nicaieri si am pierdut cu gratie. 4-7.

Andromeda nu m-a dezamagit insa si am reusit sa castig desi am fost destul de aproape sa pierd prin Scorched Earth. 7-5.

Taraze a luat locul 2 in concurs.

Tarmyniatur vs Bill

Meciul care, nu-i asa, va decide soarta concursului: daca eu castig ambele jocuri, castig si concursul. Daca el castiga macar un joc, castiga concursul.

Weyland-ul a zis sa ma ajute putin in ultimul meci in care am pompat agende dintr-un remote. Combinat cumva cu lipsa breakerilor adversarului. 7-2.

Andromeda a reusit sa faca run-uri eficiente pe R&D contra NBN-ului advers si intr-o tura care a inceput cu Account Siphon si 6 carti accesate am reusit sa castig jocul la 0. 7-0.

Bill a luat locul 3 in concurs.

Le multumesc adversarilor si ii mai astept pe masa de joc.

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”