Weekend de TI3 si Chaos in the old world

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
pilif
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 206
Joined: 13 Dec 2013, 15:27
Location: Arad

Weekend de TI3 si Chaos in the old world

Post: # 50393Post pilif
16 Feb 2014, 22:04

Hello,

In weekendul acesta ne-am jucat Twilight imperium 3. Am fost 4 playeri si am ales sa jucam pana la 8 puncte de victorie, cu varianta Age of Empire. Pentru a alege rasa de joc am facut drafting (mai misto decat sa alegem random,parerea mea). Pana la urma am castigat eu(fiind cel mai experimentat si singurul care nu a fost focusat pe armate, armate, armate!) Meciul a fost super a durat putin peste 3h (varianta jucata de noi si faptul ca am mers doar pana la 8 puncte a influentat timpul de joc in acest mod).
In urmatoarea zi am incercat sa joc A. netrunner cu prietena (primul meci) dar n-am terminat un meci. O sa incerc sa il invat pana marti, cand vin la intalnire la deja vu.
Iar azi, duminica am jucat un meci de Chaos (cu extensia). Am fost 4 playeri, iar victoria a fost a mea si a unei amice (prima data cand am iesit la egalitate si nu ne-am putut departaja) locul 3 a fost la 1 punct de limita de 50 VP iar ultimul player ar fi castigat la "ceas" daca noi nu treceam de 50. :D a fost super strans meciul. Inca n-am jucat in 5, daca cineva a jucat sunt curios ce parere are despre cum merge jocul. Nu devine prea aglomerata masa?

Din pacate n-am facut poze :D la nici unul din jocuri, mi-am propus, dar fiind prea concentrat la ce se intampla pe masa am uitat..... :oops:

Va salut!

Filip

nqq
King Meeple
King Meeple
Posts: 795
Joined: 25 Aug 2013, 17:05
Location: Bucuresti

Re: Weekend de TI3 si Chaos in the old world

Post: # 50394Post nqq
16 Feb 2014, 22:11

super weeeknd. interesant ca ai grup de prieteni cu care sa poti juca astfel de monstrii :D

jakkal

Re: Weekend de TI3 si Chaos in the old world

Post: # 50405Post jakkal
17 Feb 2014, 00:48

pilif, poate intr-o miercuri dam un Chaos in the Old World. L-am jucat o singura data si imi doresc sa-l rejoc :)

pilif
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 206
Joined: 13 Dec 2013, 15:27
Location: Arad

Re: Weekend de TI3 si Chaos in the old world

Post: # 50409Post pilif
17 Feb 2014, 10:09

Da, sigur putem sa ne jucam. Doar ca ar trebui sa fim 4. :)

jakkal

Re: Weekend de TI3 si Chaos in the old world

Post: # 50410Post jakkal
17 Feb 2014, 10:12

Mai strangem doritori.

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”