Evolution (second edition) @ The Enchanted Badger

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
User avatar
CristiQ
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 331
Joined: 17 Jul 2014, 23:34
Custom Rank: The Big Kahuna
Location: Galati (..but in my mind, it's always Arkham)

Evolution (second edition) @ The Enchanted Badger

Post: # 64389Post CristiQ
23 Sep 2015, 18:27

Acum 2 saptamani, tot intr-o zi de joi, am avut ala placere, de a incerca si juca pentru prima oara Evolution (second edition) la The Enchanted Bader in Ithaca, NY. Mecanica jocului este foarte interesanta, iar varietatea cartilor permite aplicarea a nenumarate strategii. Pentru primul joc m-am descurcat foarte bine (dpmdv), si am reusit sa ies pe locul 2 cu 80 de puncte, foarte aproape de primul jucator care a avut 85. Jocul, din nou, mi-a placut asa de mult incat ieri (marti) l-am comandat alaturi de Castles of Mad King Ludwing si alte lucruri care imi erau pe lista de cumparaturi.
Chair daca bagajul de intoarcere este mult,mult mai greu decat cel cu care am venit, consider ca se merita si abia astept sa joc si Evolution cand revin in tara.
My Board Games collection
My RPGs collection
“That is not dead which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die.”

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”