Best new game - ianuarie 2020

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip review sau articole cu impresiile voastre despre un anumit joc (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe ideea de "review" va invitam in forumul Discutii generale.
User avatar
danielM
King Meeple
King Meeple
Posts: 1667
Joined: 13 Jun 2012, 15:23
Custom Rank: general de sufragerie

Re: Best new game - ianuarie 2020

Post: # 107682Post danielM
26 Feb 2020, 17:40

26octombrie wrote:
26 Feb 2020, 17:24
Ovidiu, eu cred ca pe voi cel mai rau v-au incurcat printurile alea. Am jucat CoB de peste 200 de ori, cu zeci de oameni,cei mai multi novici, primul euro vazut si n-au avut absolut nicio problema cu iconografia. Daca te mai intereseaza jocul, incearca-l fara roti ajutatoare si in 3 minute internalizezi imaginea cladirilor, parol!
In ce-i priveste pe cei de la Alea, aici totul tine de gusturi. Bora Bora e unul dintre cele mai urate jocuri pe care l-am vazut ever, din punct de vedere cromatic, nu mai nimeream sa-l scot mai repede din casa dupa ce l-am jucat (ca mecanici nu e rau, dar ma dureau ochii). So, dupa cum vezi, nu poti sa-i multumesti pe toti, pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc grafica si cromatica de la CoB.
La fel și aici; nu am avut absolut nicio problema cu culorile sau cromatica din ediția veche, la fel și alte persoane cu care l-am jucat.

Post Reply

Return to “Review-uri si impresii”