Turnee BPA: Navegador, War at Sea etc.

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
Magister
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 37
Joined: 13 Oct 2018, 18:32

Turnee BPA: Navegador, War at Sea etc.

Post: # 112239Post Magister
29 Jun 2020, 00:16

Odata cu anularea campionatului WBC (World Boardgaming Championship) din Seven Springs, Pennsylvania, 2020 din cauza covid-ului, asociatia americana BPA (Boardgamer Players Associations) a inlocuit cu mai multe turnee digitale cu participare si recunoastere... mondiala.

Lista celor curent anuntate e aici. S-ar putea sa se mai adauge.
http://www.boardgamers.org/pbem.html

Stiu ca avem si fani Navegador!
Eu sunt deja inscris in light wargame-ul War at Sea.
Norocul e destul de important in fiecare lupta, dar sistemul de turneu (Double elimination) da sanse mai bune celor care chiar iau cele mai bune decizii. Sper sa rezist cat mai departe...

Wargame-ul ultra-clasic Afrika Korps e jucat in turnee de peste 40 de ani - si ei tot nu se plictisesc! Asta inseamna un clasic.
"Nu imi propun sa scriu o oda decaderii, ci sa ma laud cu placerea cocosului cantator dimineata, cocotat peste cuibar, chiar numai pentru a-mi trezi vecinii" Henry David Thoreau - Walden

Magister
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 37
Joined: 13 Oct 2018, 18:32

Re: Turnee BPA: Navegador, War at Sea etc.

Post: # 112240Post Magister
29 Jun 2020, 00:22

Mai sunt si Twilight Struggle, Russian Railroads, Voyages of Marco Polo si cateva wargames.
"Nu imi propun sa scriu o oda decaderii, ci sa ma laud cu placerea cocosului cantator dimineata, cocotat peste cuibar, chiar numai pentru a-mi trezi vecinii" Henry David Thoreau - Walden

Post Reply

Return to “Discutii generale”