Regatul Jocurilor - jocuri rezervate

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
User avatar
thenede
King Meeple
King Meeple
Posts: 579
Joined: 24 Aug 2012, 15:11

Regatul Jocurilor - jocuri rezervate

Post: # 129089Post thenede
25 Mar 2022, 13:25

Regatul Jocurilor e minunat in 99% din cazuri. Discounturi, rezervari, pre-comenzi KS etc.

As vrea sa ridic insa o problema cu jocurile rezervate, și mai exact dispariția lor din raftul dedicat.
Nu e pentru prima oară când îmi fac calculul de acasă și ajung la raft, și cel putin unul din jocurile rezervate nu mai e acolo.

Inteleg ca e un depozit si nu un magazin propriu-zis, și ca la ce rulaj și ce volum de cutii trec prin depozit e complicat de urmărit.
Si da, inteleg ca tentatia e mare sa iei jocuri care nu mai sunt in stoc, desi ele au fost rezervate de altcineva, dar poate totuși sistemul poate fi îmbunătățit.

Poate lansarea mult asteptatului nou site va veni cu un sistem de gestiune mai bun, cu limite in timp/număr/valoare a jocurilor rezervate; și de ce nu cu restricționarea accesului in spațiul respectiv etc.

Tatones
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 158
Joined: 01 May 2020, 03:27

Re: Regatul Jocurilor - jocuri rezervate

Post: # 129092Post Tatones
25 Mar 2022, 13:59

Si un sistem de a salva produse intr-un wishlist, plus notificare de revenire in stoc, ar fi super utile ca functionalitate.

User avatar
LookyRo
King Meeple
King Meeple
Posts: 450
Joined: 31 Mar 2015, 12:38
Location: Oradea

Re: Regatul Jocurilor - jocuri rezervate

Post: # 129093Post LookyRo
25 Mar 2022, 15:33

"Rezervat" nu inseamna sa-l cumperi (online sau telefonic) si sa il ridici de la sediu?

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Regatul Jocurilor - jocuri rezervate

Post: # 129096Post Miţã
25 Mar 2022, 15:53

thenede wrote:
25 Mar 2022, 13:25
Regatul Jocurilor e minunat in 99% din cazuri. Discounturi, rezervari, pre-comenzi KS etc.

As vrea sa ridic insa o problema cu jocurile rezervate, și mai exact dispariția lor din raftul dedicat.
Nu e pentru prima oară când îmi fac calculul de acasă și ajung la raft, și cel putin unul din jocurile rezervate nu mai e acolo.

Inteleg ca e un depozit si nu un magazin propriu-zis, și ca la ce rulaj și ce volum de cutii trec prin depozit e complicat de urmărit.
Si da, inteleg ca tentatia e mare sa iei jocuri care nu mai sunt in stoc, desi ele au fost rezervate de altcineva, dar poate totuși sistemul poate fi îmbunătățit.

Poate lansarea mult asteptatului nou site va veni cu un sistem de gestiune mai bun, cu limite in timp/număr/valoare a jocurilor rezervate; și de ce nu cu restricționarea accesului in spațiul respectiv etc.
Cel mai bun sistem ar fi sa fie platit la momentul rezervarii, stiu ca rezervarea de obicei se face pentru a se obtine mai usor cei 20%. Dar asa cum toti cunoastem cand mergi in magazin ai 20% daca esti client fidel si ai o achizitie decenta.
Acum daca doar rezervi si nu este si achitat e greu sa tina cineva evidenta, eu cand am fost ultima oara cred ca erau peste 50 de jocuri pe un raft cu diferite biletele, jocuri pe care le doream, putem sa dau biletul la o parte si sa il iau sa il cumpar am preferat sa respect acel raft dar poate nu toti sunt ca mine. Acum daca as fi RJ nu as rezerva decat daca acesta ar fi achitat integral si pentru maxim 1 saptamana.

User avatar
Norowas
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 298
Joined: 04 Sep 2019, 11:22
Location: Bucharest

Re: Regatul Jocurilor - jocuri rezervate

Post: # 129098Post Norowas
25 Mar 2022, 16:59

Cel mai la îndemână ar fi sa nu se permită accesul la raftul/camera cu jocurile rezervate.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7071
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Regatul Jocurilor - jocuri rezervate

Post: # 129099Post DanielIndru
25 Mar 2022, 17:59

Mi s-a intamplat si mie. Csf, ncsf.
Pana la urma, e un favor pe care RJ il face clientilor fideli. Ar putea oricand sa-l retraga, presupun. Dar ar putea si sa-l imbunatateasca.


User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Regatul Jocurilor - jocuri rezervate

Post: # 129101Post Haddeo
25 Mar 2022, 18:47

DanielIndru wrote:
25 Mar 2022, 17:59
Mi s-a intamplat si mie. Csf, ncsf.
Pana la urma, e un favor pe care RJ il face clientilor fideli. Ar putea oricand sa-l retraga, presupun. Dar ar putea si sa-l imbunatateasca.
Așa si când cumperi un bilet de avion se face overbooking si poți sa te trezesti ca nu mai sunt locuri in avion
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

Post Reply

Return to “Discutii generale”