Cum sa repari jocurile cu defecte

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1304
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Cum sa repari jocurile cu defecte

Post: # 130148Post rabesandratana
04 May 2022, 12:03

Un video util cu exemple ale unor probleme pe care le-am intalnit cu totii


danna
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 10
Joined: 25 Jul 2022, 10:05

Re: Cum sa repari jocurile cu defecte

Post: # 131356Post danna
03 Aug 2022, 10:27

Am un Monopoly vechi si am incercat sa-l repar folosind cateva tips din video, aveam cartonase murdare de mancare, dar mai rau le-am stricat cand am incercat faza cu servetelul umed :( Acum stau sa ma gandesc daca sa iau aceeasi varianta (ca sa ii implic si pe copii) sau sa iau Ultimate banking, am citit despre ea aici https://jocuridesocietate.ro/monopoly-ultimate-banking/ L-a jucat cineva, e asa mare diferenta intre varianta clasica si asta noua? Parca nu as da banii aiurea daca nu e ceva cu adevarat nou, mai bine decupez eu cartonase si le inlocuiesc pe cele stricate :)) Deci intrebarea e daca merita. Multumesc.

User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1304
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Re: Cum sa repari jocurile cu defecte

Post: # 131359Post rabesandratana
03 Aug 2022, 11:42

Monopoly nu merita cumparat. Mai bine refaci tu acele cartonase. Cu banii aia mai bine iei alt joc mult mai bun, de care o sa va bucurati toata familia. Exista sute/mii de jocuri mai bune decat Monopoly, iar cei de aici din comunitate, iti pot recomanda cateva, daca esti interesat.

danna
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 10
Joined: 25 Jul 2022, 10:05

Re: Cum sa repari jocurile cu defecte

Post: # 131368Post danna
03 Aug 2022, 15:37

multumesc, urmaresc topicurile despre alte jocuri :D

Post Reply

Return to “Discutii generale”