Race for the Galaxy

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
chrislove

Race for the Galaxy

07 Jan 2010, 23:13

Pt. cei care il stiu, dar si pt cei care inca nu, pun link cu un tutorial video facut chiar de producator. Pe mine m-a ajutat mult la inceput.
http://www.weihwa.com/~whuang/videos/rftg/rftg.html

As vrea sa schimb pareri cu cineva care l-a jucat si ii place:
Ce strategii va plac ?(mie imi place strategia militara, desi obiectivele din extensia Gathering Storm mi-a cam dat peste cap stilul)
Jucati jocul de baza, sau cu extensii ?(noi acum jucam cu toate extensiile, dar nu folosim atacul din ultima extensie)
Ati incercat jocul solo? (eu am incercat de vreo 3 ori, mi-a fost greu sa inteleg corect regulile cam abstracte. e clar alt stil de joc si alta strategie)

Imi place f tare jocul, mi se pare original, destept, f. atragator ca si grafica, dar nu prea il convig pe el sa jucam.
Am vazut pe BGG review-ul f. ample, sesiuni de joc, strategii, dar nu am avut rabdare sa le citesc. Eu joc jocul de placere, nu mereu imi iese strategia. Cel mai tare a fost faza cand am jucat cu un tip tare in strategii, care desi era la primul lui joc, ne-a batat mar :o .

Post Reply

Return to “Discutii generale”