Dice Masters - de unde, cum, cat?

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
User avatar
VZQ
King Meeple
King Meeple
Posts: 467
Joined: 07 Oct 2017, 22:20

Dice Masters - de unde, cum, cat?

Post: # 83687Post VZQ
14 Nov 2017, 22:58

Intrebare pentru cei care au fost deja in pozitia / situatia asta: sa zicem ca un cunoscut de-al vostru ar vrea sa incerce Dice Masters, dar este limitat doar la ofertele de pe la noi (deci fara comenzi "de Afara"); este fan Marvel (mai deloc DC - D&D nici atat) si intentioneaza sa joace doar de placere si amuzament (casual), cu un set suficient (ca optiuni) pentru 2 jucatori - ce i-ati recomanda ?

1. starter sets + boostere?
2. combinatii de starter sets?
3. las-o balta, nu are rost ?

Multumesc anticipat pentru idei ;)

User avatar
VZQ
King Meeple
King Meeple
Posts: 467
Joined: 07 Oct 2017, 22:20

Re: Dice Masters - de unde, cum, cat?

Post: # 83727Post VZQ
16 Nov 2017, 21:22

Wow... nimeni nu joaca DM? :o

User avatar
adelindumitru
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 2062
Joined: 11 Sep 2016, 01:25

Re: Dice Masters - de unde, cum, cat?

Post: # 83734Post adelindumitru
17 Nov 2017, 00:59

S-ar putea sa nu fie prea multi in Ro....Dar, macar de consolare, sa stii ca si pe mine ma intereseaza subiectul :). Nu m-am decis daca sa ma bag pe noul Vs System sau pe Dice Masters ca si joc Marvel competitiv (pentru semi co-op am Marvel Legendary).

P.S. : Vezi si aici: http://forumboardgames.ro./viewtopic.ph ... 585#p62283

User avatar
BloodSerj
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 150
Joined: 16 Apr 2015, 22:15
Location: Ludlow, UK

Re: Dice Masters - de unde, cum, cat?

Post: # 83736Post BloodSerj
17 Nov 2017, 06:06

VZQ wrote:Wow... nimeni nu joaca DM? :o
Mai corect, nimeni din cei inregistrati pe forum care sunt activi :). iar din cei activi mai degraba prefera euro games decat jocuri de nisa precum dice masters, just saying :)

User avatar
adelindumitru
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 2062
Joined: 11 Sep 2016, 01:25

Re: Dice Masters - de unde, cum, cat?

Post: # 83739Post adelindumitru
17 Nov 2017, 09:39

Dupa cum arata thread-ul la care am pus link, o parte din cei activi pe forum jucau Dice Masters, deci nu il descuraja degeaba :D .

User avatar
VZQ
King Meeple
King Meeple
Posts: 467
Joined: 07 Oct 2017, 22:20

Re: Dice Masters - de unde, cum, cat?

Post: # 83745Post VZQ
17 Nov 2017, 22:30

BloodSerj wrote: Mai corect, nimeni din cei inregistrati pe forum care sunt activi :). iar din cei activi mai degraba prefera euro games decat jocuri de nisa precum dice masters, just saying :)
Traiam cu impresia ca header-ul zice "board games", nu "euro games", da' ma rog :) Just saying :)

Acum, lasand gluma la o parte, am vazut topicul la care s-a dat link mai sus (etc), tocmai de-aia am si intrebat :) Ma gandeam ca, desi poate lumea nu mai joaca, macar o parere la prima mana tot pot scoate.... Ideea este ca unul din jocurile mele favorita este "Quarriors!" - si cum majoritatea lumii pe net glorifica DM (o versiune net superioara, cica), eram curios daca se merita jucat cu nici jumatate din resursele disponibile (si eventual cat de bine se pot combina seturile), pentru ca in cazul Q!, ai din start un joc complet... in fine, idee proasta sa ceri pareri pe un forum de la noi despre orice iese din sfera ultimului "fad" :)

purpledice
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 79
Joined: 19 Jan 2015, 23:53
Location: Bragadiru

Re: Dice Masters - de unde, cum, cat?

Post: # 83746Post purpledice
18 Nov 2017, 05:43

Salut,

Daca nu esti dispus sa investesti in boostere, eu zic sa cauti altceva. Eu am bagat cam 600 de lei pana am fost multumit cu ce am.
Din punctul meu de vedere Age of Ultron si Ucanny X-Men sunt cele mai bune seturi Marvel.

User avatar
VZQ
King Meeple
King Meeple
Posts: 467
Joined: 07 Oct 2017, 22:20

Re: Dice Masters - de unde, cum, cat?

Post: # 83751Post VZQ
18 Nov 2017, 23:11

Multumesc pentru input ;)

Din pacate se confirma ceea ce banuiam deja :(

Post Reply

Return to “Discutii generale”