Dungeons & Dragons 5e

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
v3rt1go

Dungeons & Dragons 5e

Post: # 84509Post v3rt1go
23 Dec 2017, 15:43

Salut,

Joaca cineva / este cineva interesat de Dungeons & Dragons 5e in Romania? Caut un grup de ceva timp insa nu reusesc sa gasesc nimic in Romania / Bucuresti. Ca si modalitate de joc am putea juca online folosind un virtual table top. Eu am experienta cu Fantasy Grounds si am licenta ultimate, deci nu va trebuie decat varianta free.
Daca cineva mai joaca, sau este interesat sa joace/invete D&D 5e lasati-mi un mesaj aici. As vrea sa incerc campania de starter, Lost Mines of Phandelver. Nu am facut niciodata DM pentru D&D, insa pot incerca daca nu este cineva cu mai multa experienta.

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1970
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Dungeons & Dragons 5e

Post: # 84547Post Shaikan
27 Dec 2017, 14:13

Salut,

Voiam sa iti recomand sa scrii si pe grupul de D&D, dar cred ca ai postat deja. Se formeaza multe grupuri pe acolo. Eu momentan am sesiuni in curs, altfel m-as fi alaturat. Incerc sa imi fac mai mult timp de D&D :D. E tare fain, joc de 8 ani deja.

Sper sa gasesti grupul, merita! Succes!

User avatar
BloodSerj
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 150
Joined: 16 Apr 2015, 22:15
Location: Ludlow, UK

Re: Dungeons & Dragons 5e

Post: # 84701Post BloodSerj
05 Jan 2018, 08:47

Salut as fi interesat sa incercem on-line via fantasy grounds :). Joc cam de un an on and off ca jucator si ca DM. Da-mi un mesaj sa discutam daca e posibil logistic :)

Post Reply

Return to “Discutii generale”