Alien Artefacts ...

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
User avatar
Zmiq86
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 165
Joined: 28 Aug 2016, 01:36
Location: Sofia, Bulgaria

Alien Artefacts ...

Post: # 84717Post Zmiq86
06 Jan 2018, 22:35

Azi am jucat la prima data jocul ... și pot sa zic că îmi place foarte mult. Dacă ținem la minte că tema jocului nu-mi place în general am fost foarte surprizat că jocul e atât de bun. Mi se pare că are un pic de Castles of Burgundy și Roll for the Galaxy dar fără zaruri. Că timp e destul de fain și cred că duma câteva sesiune poate sa fie și mai rapid.

Cea ce nu-mi place e cum sunt scrise regulile jocului. Am întâlnit câteva cazuri care a trebuit sa le rezolvam cu "house rules" ... mai ales a fost un caz de "infinite combo" (nu știu cum se scpune asta în româna :? ) și n-am putut să găsim răspusul în BGG.

Și voi ce parere aveți? Ați jucat? Vă place jocul?

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Alien Artefacts ...

Post: # 84719Post Haddeo
06 Jan 2018, 22:59

Zmiq86 wrote:Castles of Burgundy și Roll for the Galaxy dar fără zaruri.
super tare asta :lol: :lol: . E ca si cum ai zice: are gust de lamaie.... dar nu e acru, e ca un avion.... dar nu zboara.
Zmiq86 wrote:Roll for the Galaxy dar fără zaruri.
Mai stiu un astfel de joc.... hmmmmmm ....... 2 sec..... R... R... Race for the galaxy ? :lol:

scuze ca m-am distrat.
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
Zmiq86
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 165
Joined: 28 Aug 2016, 01:36
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Alien Artefacts ...

Post: # 84725Post Zmiq86
07 Jan 2018, 00:19

Haddeo wrote:Mai stiu un astfel de joc.... hmmmmmm ....... 2 sec..... R... R... Race for the galaxy ? :lol:
Păi n-am jucat Race for the Galaxy ... dar te cred :P

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Alien Artefacts ...

Post: # 84726Post 26octombrie
07 Jan 2018, 00:21

Dragul meu, nu stiu cum e cu jocul, dar am tinut sa-ti raspund la subiect numai pentru a te felicita. Am admirat dorinta si efortul tau de a invata romana inca de cand ai intrat prima data pe forum, iar acum, citind ce scrii, pot sa-ti spun ca ai facut niste progrese impresionante! Bravo! Mi s-a parut normal ca, daca se vede, sa-ti spun si tie, sa te bucuri si sa fii mandru, ai de ce! :tu:

Post Reply

Return to “Discutii generale”