[Closed] Joy Quiz Online - Demo Session

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Post Reply
User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

[Closed] Joy Quiz Online - Demo Session

Post: # 113983Post mihai
31 Aug 2020, 12:53

Salut,

Scuze ca va scriu despre un eveniment putin off-topic, nu este de boardgames dar m-am gandit ca poate prezinta interes pentru cei de pe forum. Este vorba un pub quiz tinut online (era tinut fizic in Lente dar din cauza pandemiei ne-am mutat pe online), eveniment ce se tine in fiecare joi de la ora 20.30. Mai multe detalii despre eveniment aveti in linkul de mai jos al evenimentului de pe facebook:
%22%7D]%2C%22has_source%22%3Atrue%7D]JOY QUIZ

M-am gandit ca sa va prezint evenimentul si sa vedeti cum se desfasoara, am pregatit o sesiune demo pentru miercuri, 02.09.2020 de la ora 20.30, mai jos gasiti detaliile.
Daca aveti nevoie de alte detalii, nu ezitati sa ma contactati.

Suntem responsabili si stam in casa, dar asta nu inseamna ca trebuie sa renuntam la toate activitatile care ne fac placere.
Astfel, avem o veste buna, JOY QUIZ se muta in online.

Miercuri, 02 septembrie de la ora 20.30 va asteptam la o sesiune demo a acestui eveniment, special organizata pentru Forum Boardgames.

Am pregatit pentru voi 60 intrebari, toate intrebarile vor avea mai multe variante de raspuns din care doar una este corecta. Se acorda punctaj pentru raspuns corect dar si pentru rapiditatea cu care se raspunde.

Timpul estimat de desfasurare al quiz-ului este de aproximativ 45 de minute.

Detalii de participare:
1. Acccesati site-ul https://myquiz.org/ inainte de ora de incepere – recomandam sa il accesati cu minim 15 minute inainte.
2. Introduceti codul primit pe mail in campul ENTER QUIZ CODE si introduceti codul: 529389
3. Logati-va apasand pe butonul LOGIN cu datele dvs (cont de facebook, cont de gmail sau cont de myquiz). Dupa logare veti fi directionat catre ecranul de asteptare al evenimentului.
4. Dupa ce va logati va rugam sa nu dati refresh paginii de internet, pentru ca e posibil sa va delogheze.
5. La ora 20.30 Quiz-ul va incepe si va aparea prima intrebare. Timpul de afisare si raspuns la intrebari este de 12 secunde.
6. La finalul quiz-ului veti putea vedea clasamentul TOP 10.
7. Daca aveti orice fel de intrebari sau intampinati probleme, ne puteti contacta prin email la adresa office@tarabadejocuri.ro, sau pe mesageria paginii de facebook https://www.facebook.com/tarabadejocuri.ro/

GAME ON!

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”