Hai sa ne jucam 01 - Intalnire forum sambata 20.02 Bucuresti

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Ioana

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1071Post Ioana
19 Feb 2010, 14:05

Gata, rezervarea e facuta. Ramane sa stabilim cine cu ce joc vine.
Din pacate nu mai pot aduce Jungle Speed pentru ca si cei de la care vroiam sa-l imprumut l-au dat. Il vom juca alta data, cand voi face rost de unul nou.

adixor

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1073Post adixor
19 Feb 2010, 14:49

eu pot aduce arkham, vedem daca gasim o metoda interesanta de a-i face loc in program.

Ioana

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1075Post Ioana
19 Feb 2010, 15:16

Pai Arkham e primul pe lista! Clar ii facem loc in program!
Noi aducem Power Grid si Saboteur. Pandemic il jucam cu extensie sau nu?
Se ofera cineva sa aduca Agricola sau Stone Age?

User avatar
sebik80
King Meeple
King Meeple
Posts: 463
Joined: 19 Feb 2010, 15:10
Custom Rank: Just Muerte

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1076Post sebik80
19 Feb 2010, 15:20

Salut,

Vai de cand asteptam o initiativa ca asta :D

Mai e loc pentru inca doi? Putem sa aducem jocuri din lista - http://www.boardgamegeek.com/collection ... dgame&ff=1 .

Jucam orice :D

Bafta,

Sebi

later edit: Putem aduce si Agricola si Stone Age!

Ioana

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1077Post Ioana
19 Feb 2010, 17:10

sebik80 wrote:Mai e loc pentru inca doi?
Bun venit pe forum! Da' chiar ai prins ultimul tren pentru intalnirea de maine :D . Sigur, mai este loc la masa pentru inca 2 impatimiti.
Eu as fi interesata sa joc Werewolves of Miller's Hollow. Daca poti sa-l aduci, ar fi excelent.
Nu ne-am hotarat inca pe care sa-l jucam maine, Stone Age sau Agricola... ca eu sigur n-am rabdarea si nervii necesari sa le joc pe amandoua in aceeasi seara. Dintre cele doua as alege Agricola, l-am jucat mai rar decat Stone Age.


Dang

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1079Post Dang
19 Feb 2010, 19:11

Si eu votez tot pentru Agricola.
pot sa-l si aduc, daca nu-l aduce sebik80

Ioana

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1080Post Ioana
19 Feb 2010, 19:47

Dang wrote:Si eu votez tot pentru Agricola.
pot sa-l si aduc, daca nu-l aduce sebik80
Cum vreti voi, numai sa-l aduca cineva :).

Later edit: Eu as aduce si Race for the Galaxy. Mai vrea cineva sa-l joace?

adixor

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1082Post adixor
19 Feb 2010, 21:17

nu cred ca o sa avem timp de toate (in mod sigur de fapt) desi nu strica sa le avem la noi. eu nu m-as da inapoi de la Race de exemplu.
Ok. Deci eu aduc Arkham. Cine ce mai aduce, sa stabilim? Pandemic aduc eu sau altcineva? Probabil cel mai bine ar fi sa jucam intai fara extensie (eu unul nu am mare experienta cu toate noile moduri de joc).

Eu zic sa aduca Dang Agricola si sebik Stone Age, poate ramane timp si de el ca e mai light.

Ioana, nu mai stiu ce ramane, dar ce ramane aduci tu cred :)

Ioana

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1083Post Ioana
19 Feb 2010, 22:06

:lol: ramane Pandemic - il aduc eu, no problem.
Aduc si Race for the Galaxy, ca mi s-a pus pata pe el!

chrislove

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1084Post chrislove
19 Feb 2010, 22:18

eu de abia astept un Race fo real, ca m-am plictisit sa il joc pe PC :)


User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1090Post VickdaReaper
20 Feb 2010, 13:05

Cred k pana la urma o sa jucam fiecare cate un joc... :lol:
Yo! ajung cu putintica intarziere, cel mai devreme pe la 14:20... C U There !!
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

chrislove

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1091Post chrislove
20 Feb 2010, 13:34

Nu stiu cum ai inteles tu, dar ne intalnim la 4 (adica 16 :) ). Daca ajungi totusi la 14, e bine sa ai la tine un joc solo :lol:

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1092Post VickdaReaper
20 Feb 2010, 15:30

Am vrut sa scriu 4 (adica 16) si am scris 14... :oops: Graba asta... :D
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

Dang

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1094Post Dang
20 Feb 2010, 23:56

A fost misto seara asta. Mi-a placut. Sa mai facem :)

adixor

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1095Post adixor
21 Feb 2010, 11:58

Si mie, chiar mi s-a parut super, sper ca sunt in asentimentul tuturor.

"Tuturor" (in ordine dezordonata): ioana, dan, chrislove, adixor, VickdaReaper, cristi, sebik80, otilia, dang, mihaela si mezak (unde stiam usernameul de pe forum, l-am pus in locul numelui).

S-a inceput cu Race for the Galaxy. Cum eram doar 2 care stiam sa jucam, am facut un quick tutorial si a urmat un joc de Race in 5 (winner VickdaReaper cred cu dang la mica distanta). In paralel am scos victorios Arkham Horror pe care-l adusesem de acasa, dupa o sesiune de sortat piesele, ca sa separ basegameul de extensii. Am verificat de mai multe ori ca sunt piesele toate, cartile, zarurile, personajele, totul parea ok. Nu a fost nevoie insa decat sa deschid capacul acolo ca sa observ the horror... uitasem boardul acasa :). Noroc cu dan ca a facut o tura rapida si ne-a adus orasul sa avem pe unde sa ne plimbam dupa monstri.

A urmat tutorialul de Arkham pe care l-am condensat cat am putut, si inceputul jocului efectiv s-a nimerit foarte bine cu terminarea Race-ului, astfel ca VickdaReaper ni s-a alaturat in lupta pentru Bine, iar mezak, mihaela, sebik, otilia si dang au inceput lupta pentru Food: Agricola. Arkhamul l-am terminat destul de repede, si ne-a si batut destul de rau the Great Old One. La Agricola, winner a fost din ce tin minte Mihaela (nu am jucat, sper ca am nimerit castigatorul).

Seara s-a terminat minunat cu Werewolves of Miller's Hollow jucat de toti (daca cautati pe forum aici "mafia" gasiti varianta locala). Am reusit de fiecare data sa gasim varcolacii si ne-am distrat de minune, cu dan caruia nu-i tacea gura si ne incurca deductiile :) sau cu mine care dupa "clarvazatorul deschide ochii" asteptam si un "clarvazatorul inchide ochii" care nu a venit, motiv pentru care a trebuie sa reluam impartirea rolurilor ca vazusem varcolacii :)

De-abia astept runda 2. Multumesc tuturor pentru seara deosebita pe care am avut-o impreuna.
La mai mare!

adixor

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1096Post adixor
21 Feb 2010, 12:29

Mai multe poze (copyright ioana ;) ) sunt pe facebook (accesati linkul din stanga-jos a acestei pagini):
6.jpg

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1098Post VickdaReaper
21 Feb 2010, 13:15

Recunosc ca sunt in asentiment cu Adixor vis-a-vis de reusita acestei intalniri. Intalnire pe care am gasit-o tare placuta si joviala (in totala opozitie cu ce a urmat apoi :roll: ).
Revenind... Am invatat sa joc Race for the Galaxy de la maestrul story teller Adixor si apoi am jucat un joc de incepatori pe care, culmea, am reusit sa castig (beginner's luck cu siguranta), dar care, overall, mi-a lasat o impresie tare placuta. Trebuie sa mai incerc... :)
La Arkham, din pacate, a trebuit sa abandonez nava prea repede si n-am apucat sa vad ce s-a intamplat pana la final. Si ma intristeaza sa aud ca a castigat Yig... Chiar as fi vrut sa-i jumulim gulerul ala de la Dolce & Gabbana.
Oricum, sunt bucuros ca am putut sa punem la cale aceasta intalnire, bucuros de a face cunostiinta cu toate persoanele nou intalnite si bucuros ca am petrect timp foarte placut intr-o companie si mai placuta. :D
Pana data viitoare...

P.S. Daca am timp (si mai ales chef), o sa fac si un scurt review pentru RftG si AH. Adica care este parerea mea initiala despre cele doua jocuri...
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

Ioana

Re: Hai sa ne jucam! - Intalnire forum sambata 20.02 - Bucuresti

Post: # 1099Post Ioana
21 Feb 2010, 13:41

A fost o seara foarte reusita in care ne-am distrat de minune si am cunoscut oameni noi, care ne impartasesc pasiunea.
Mi-a placut, m-am simtit tare bine si abia astept sa se repete experienta! Impreuna am format un grup excelent!!

PS: Sper sa va placa pozele :).

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”