Intalnire nationala la munte - 28-30 Mai 2010

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Post Reply
adixor

Intalnire nationala la munte - 28-30 Mai 2010

Post: # 1886Post adixor
23 Mar 2010, 09:39

Stiu ca suna tare asta cu intalnire nationala :) dar chiar asta ma gandesc sa facem la un moment dat, chiar in viitorul cat mai apropiat (i love spring, i hate summer). Un weekend la munte in care sa ne intalnim si echipa din Bucuresti si cea din Cluj sau din orice alt oras. Muntele e cumva la mijloc, ca eu as vrea sa ajung la Cluj dar nu prea vad sa am cum in viitorul apropiat.

Ce ziceti? Incercam o organizare de genul asta? Cine ar fi interesat?

haretel

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1892Post haretel
23 Mar 2010, 10:21

Noi mergem destul de des la munte, asa ca ar merge


Ioana

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1908Post Ioana
23 Mar 2010, 14:41

We're in! Numai sa se mai incalzeasca afara, ca acum e zapada la munte... Undeva prin luna Mai ar fi ok.
Deja imi imaginez masinile noastre lasate de fund din cauza portbagajelor pline cu jocuri :lol:.

haretel

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1910Post haretel
23 Mar 2010, 14:58

Am fost noi la munte in weekend (cu vreo 11 jocuri dupa noi :D). Era cald si bine la Cheile Gradistei (Moeciu de sus) - nici urma de zapada

adixor

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1913Post adixor
23 Mar 2010, 16:01

putem atunci pleca de la ideea de Moeciu? Cine cand ar putea sa vina in luna Mai?

haretel

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1914Post haretel
23 Mar 2010, 16:15

intre 7-10 mai suntem plecati din tara

Ioana

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1917Post Ioana
23 Mar 2010, 17:07

E ok Moeciu. Si noi s-ar putea sa avem weekend-ul 8-9 Mai ocupat.

fixpix

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1918Post fixpix
23 Mar 2010, 17:09

Eu pot sa vin oriunde si oricind pina in iunie. Whoo-hoo!

adixor

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1927Post adixor
23 Mar 2010, 20:08

Ok.

Hai sa luam ca ipoteza de lucru Moeciu - 15-16 Mai 2010.
Pana acum:

Fixpix + pereche
adixor + chrislove
haretel + puf
ioana + dan

anybody ?

Dang

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1944Post Dang
23 Mar 2010, 22:59

Nope, noi nu.

Fix in weekendul 15-16 mai sunt de munca. :cry:

haretel

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1945Post haretel
23 Mar 2010, 23:14

Putem amana cu un weekend iesirea ca sa vina si Dang, nu ?

adixor

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1946Post adixor
23 Mar 2010, 23:25

ok, date noi:

Moeciu - 22-23 Mai 2010.
Pana acum:

Fixpix + pereche
adixor + chrislove
haretel + puf
ioana + dan
dang + diana

Dang

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1950Post Dang
24 Mar 2010, 07:01

Tot nu e bine, dupa ce lucrez in weekend incep sa lucrez 2 sapt. de noapte.
Weekend-ul 1-2 e ocupat de mult, ar ramane singurul weekend disponibil in mai pentru noi 8-9. Desi nici ala s-ar putea sa nu fie liber, numai ca nu pot sti de acum

Cu regret spunem pas la intalnirea asta, ca sa nu va incurcam, urmand sa mergem la urmatoarea, pt ca sigur vor mai fi.

adixor

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1951Post adixor
24 Mar 2010, 08:51

Ok, c'est la vie, ne intoarcem:

Moeciu - 15-16 Mai 2010.
Pana acum:

Fixpix + pereche
adixor + chrislove
haretel + puf
ioana + dan

cmon!

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1970Post Chuckila
24 Mar 2010, 21:23

No bun, vin eu iarasi cu intrebarile incomode, fiindca vad ca nimeni nu cere detalii (chestiile astea intra in reflex odata ce ai bebe) :)

1. Unde se sta? Nu am fost in Moeciu, deci habar nu am la ce sa ma astept. Exista pensiuni, motel, hotel, cabane?

2. Pe unde se poate manca si cum este mancarea (daca exista restaurante/pensiuni unde se serveste ceva) - se poate da la copil mic? (Pentru a intelege intrebarea, ei sunt mai sensibili la stomacel si mancarea trebuie sa fie gatita bine si relativ proaspata, altfel se deranjeaza stomacelul)

3. Intalnirea efectiva va fi vineri seara, sau sambata dupamasa? Se accepta si familie cu puradel? Adica nu vom fi disponibil non-stop pentru board games, cel putin nu ambii.

4. Daca ne acceptati, putem sa mai venim cu inca un cuplu incepator (dar dornic de "afirmare") in ale boardgamingului?

Cam atat momentan. Momentan suntem 65% siguri ca am putea veni, functie de rapsunsuri am putea urca la 73.61%.

haretel

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1973Post haretel
24 Mar 2010, 21:49

Imi plac intrebarile tale, Chuckila; si eu sunt cu bebe acum, asa ca iti rasp in vreo 1.5h (urmeaza baita si bibiron)

Ioana

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1974Post Ioana
24 Mar 2010, 22:03

Cred ca la intrebarile 1 si 2 iti va raspunde haretel - se pare ca merge mai des decat noi la munte, are si bebe, asa ca e pus in tema cu pensiunile si restaurantele bune pentru cei mici.

3. Marea intalnire va fi cel mai probabil sambata dupa-amiaza. Dar cred ca sunt cativa dintre noi care pot veni de vineri seara, ceea ce inseamna ca vor mai fi cateva intalniri micute :D pe langa (daca punem la socoteala si dimineata de duminica :)).
Nu vad de ce nu ar fi cineva de acord sa veniti cu bebe :). Initial ma gandisem si eu sa o luam pe micuta noastra dar asta ar insemna sa nu fim foarte activi in ale boardgaming-ului.. asa ca.. sansele sa venim fara ea sunt cam mari.

4. Din punctul meu de vedere, cum sa nu!!

adixor

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1975Post adixor
24 Mar 2010, 22:18

pai tinand cont ca treaba asta va fi undeva cam la 2 luni de acum, nu ne-am pus prea multe probleme de genul asta inca. dar daca tot au venit intrebari, pe scurt:

1. se sta la diverse pensiuni care sunt goale in general in Mai. Haretel s-ar putea sa ne ajute cu mai multe informatii, merge mai des pe acolo

2. mm..nu stiu ce sa zic. E o zona turistica in care deci gasesti multe locuri super ok de mancat. Eu nu am avut probleme cand am fost pe acolo, dar recunosc ca nu am nici o experienta in treaba cu copilul

3. nu prea as putea sa-ti spun de acum. nu e nimic batut in cuie poate unii vin mai devreme, unii mai tarziu, sambata seara ar trebui sa fie "peak time"

4. of course!

haretel

Re: Intalnire nationala la munte

Post: # 1977Post haretel
24 Mar 2010, 22:52

i'm back
1. as spune pensiunea 'Perla Carpatilor' - au un salon foarte dragut cu mese pt vreo 15-20 persoane - unde putem sta noaptea (nu deranjam pe nimeni, putem pune o muzica, bea o surubelnita (vodca+suc :P) avem caldurica, toaleta si tv in salon); camere duble, frumos amenajate la 90 sau 120 de lei pe noapte (/camera de 2 persoane)
in weekendul asta am fost la o alta pensiune, dar nu ne-a placut prea mult pt ca noaptea te nu te lasa pana mai tarziu
Locatia e foarte misto - intre 2 masive- Piatra Craiului si Bucegi - putem veni si cu bicicletele pe masini pt trasee pe drumuri forestiere etc
Pensiuni sunt o gramada si cam toate sunt noi

2. de mancat am mancat la 'Craiasa Muntilor' - preturi decente, mancare buna ; nu am fost pana acum cu bebelu' in afara orasului (are doar 5 luni), dar pt noi a fost ok si mancarea cu siguranta proaspata

3. eu unul n-as pleca la 7 seara din Bucuresti incolo si as prefera sa plec sambata la prima ora sau eventual sa-mi iau vineri liber pt o sesiune serioasa in plus :) poti sa vii si cu purcelu' din partea mea :P

4. the more, the merrier

hai, zi ca sunt sanse de 85,71 % sa vii (6/7) :P

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”