Locatii bune de joaca in Bucuresti

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Post Reply
Ioana

Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 2876Post Ioana
18 Apr 2010, 12:21

Dragi forumisti si gameri, sunteti invitati sa veniti cu propuneri de locatii in care sa ne intalnim pentru o zi PLINA de joaca.

Locatia ideala arata cam asa: incapatoare (>26 persoane), non-smoking (daca spatiul e inchis), stafful sa ne primeasca mai devreme de ora 15 si sa ne suporte pana noaptea tarziu.

mezak

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 2898Post mezak
18 Apr 2010, 21:07

Stiam ca am vazut pe web un topic de unde sa pot cumpara pungute (Ca cele de la Agricola) sa imi bag componenetele de la Small World
și ... am gasit postul asta
http://forum.boardgames-blog.ro/viewtopic.php?f=15&t=17
putem sa le imprumutam niste idei ... :D

adixor

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 2900Post adixor
18 Apr 2010, 21:32

da, ne-am gandit si la astea dar cum mandala era potrivita la momentul respectiv nu am mers mai departe cu cautarile. acum merita investigat

Ioana

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 2996Post Ioana
19 Apr 2010, 21:52

Am vizitat (virtual) si alte locatii, conform sugestiilor voastre, dar mi se pare ca Mandala este cel mai potrivit loc pentru noi, cel putin deocamdata :).

ririmia

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 4065Post ririmia
26 May 2010, 15:06

Am gasit intimplator http://www.hobbycafe.ro/
Am zis sa ramana undeva scris poate o sa fie nevoie la un moment dat de o alta lcoatie.

Ioana

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 4073Post Ioana
26 May 2010, 15:38

Interesanta locatie, arata foarte bine. Multumim de propunere :)

Intre timp, de cand am scris primul post si pana acum s-au mai relaxat conditiile de joaca la Mandala. Ma refer aici la ora de incepere si cea de incheiere (a intalnirii). Am ajuns de la 7 ore de joaca la vreo 10. Si incepand cu urmatoarea intalnire vom fi primiti intr-o sala separata, mai incapatoare decat cea in care am stat ultimele dati, in care vom fi doar noi, jucatorii. Ain't that cool or what?

Vorbind de intalniri, pe tine cand te vom cunoaste?

ririmia

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 4074Post ririmia
26 May 2010, 16:11

:lol:
Cu prima ocazie ! ... trebuie sa impac si capra si varza de fiecare data... (ma refer la familie)
Am vazut propunerea pentru urmatoarea intilnire si o sa fac tot posibilul sa 'scap' de copil si sa vin cu sotia ....sau chiar singur. :)

haretel

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 4075Post haretel
26 May 2010, 16:14

Pai prima ocazie e sambata - 29 mai :)

ririmia

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 4076Post ririmia
26 May 2010, 16:20

Nu am vazut nicio propunere pentru 29 mai.

Am vazut doar propunerea lui Adixor
"intrebari atunci: din cei care s-au inscris pt 5 sau 12, puteti veni pe 6 sau 13 (duminica)?" din Iunie.

haretel

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 4077Post haretel
26 May 2010, 16:22

vezi topicul cu 'intalnirea nationala' la munte

adixor

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 4078Post adixor
26 May 2010, 17:14

@ririmia: hari e sadic si vorbea de munte :) intr-adevar urmatoarea intalnire in bucuresti e undeva pe 5, 6, 12 sau 13 in functie de cine cum poate.

ririmia

Re: Locatii bune de joaca in Bucuresti

Post: # 4079Post ririmia
26 May 2010, 17:23

..vezi,...vezi... stiam IO ! :D

@haratel: Sadicule!

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”