Membrii pe forum din Brasov?

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Post Reply
sebigansca

Membrii pe forum din Brasov?

Post: # 3010Post sebigansca
20 Apr 2010, 12:16

Salut
E cineva pe aici din Brasov ?

Stiu ca exista jucatori de boardgame-uri, in special Catan, care vin si joaca la noi in ceainarie.
Cu ocazia concursurilor de Catan am cunoscut si cativa pasionati cu care ne intalnim si jucam, sunt insa convins ca exista mai multi jucatori si ar fi interesant sa ne cunoastem.

Ma gandeam sa incercam creearea unui club de pasionari de boardgame-uri din Bv.

chrislove

Re: Membrii pe forum din Brasov?

Post: # 3011Post chrislove
20 Apr 2010, 12:23

Buna! Bine ai venit!
Parca era cineva din Brasov, Badeamarius83.

PS. Aveti un oras super, am trecut de curand si mi-a placut (zona veche).

adixor

Re: Membrii pe forum din Brasov?

Post: # 3012Post adixor
20 Apr 2010, 12:30

salut

Bine ai venit pe forum! Nu, nu sunt din Brasov dar iti urez multa bafta in crearea unui club!

In alta ordine de idei, sa te uiti pe threadul de intalnire la munte. Ar fi super sa poti veni! Plus ca Moieciu e foarte aproape de Brasov.

badeamarius83

Re: Membrii pe forum din Brasov?

Post: # 3014Post badeamarius83
20 Apr 2010, 13:08

Salut,
Banuiesc ca te referi la ceainaria: Ceai et Caetera.
Am fost in ceainarie si mi-a placut foarte mult. E un loc minunat.
Inca nu am venit la un concurs de Catan in ceainarie dar poate voi ajunge.

Ideea unui club este foarte buna!

adixor

Re: Membrii pe forum din Brasov?

Post: # 3022Post adixor
20 Apr 2010, 14:29

Daca reusiti sa gasiti pasionati si daca si vreti facem pe forum sectiune speciala pentru cluburile din tara. Cluj, Brasov, etc. Desi probabil in afara de intalniri care sunt legate strict de club, restul discutiilor sunt relativ generale si aplicabile oricarui gamer.

sebigansca

Re: Membrii pe forum din Brasov?

Post: # 3028Post sebigansca
20 Apr 2010, 14:48

Multumesc la toata lumea.
Da e un oras frumos :), si ceainaria Ceai et caetera este un loc fain ( este a noastra ( eu cu sotia :P ) deci probabil ca sunt subiectiv ).

O sa mai facem un concurs de Catan in luna mai, inca nu am stabilit exact in ce weekend , voi anunta si aici.
Si o sa fie candva anul acesta si etapa din campionatul national de Catan la Brasov tot in ceainarie insa nu am stabilit mai multe detalii.

O sa ma gandesc serios la un club, sau macar ceva intalniri regulate prin care sa ii adunam pe oamenii din Bv la un joc.

Va asteptam oricand la un joc cand treceti prin Bv. O sa urmaresc si thread-ul cu Moeciu si intalnirea de la munte.

sebigansca

Re: Membrii pe forum din Brasov?

Post: # 7868Post sebigansca
06 Oct 2010, 14:54

Salut,

Am pus bazele unui club de boardgames in Brasov.
Detalii aici : http://ceaietc.ro/boardgames#club

sau aici : http://groups.google.com/group/club-boardgames-brasov

adixor

Re: Membrii pe forum din Brasov?

Post: # 7870Post adixor
06 Oct 2010, 15:00

excelent! eu va doresc multa bafta!

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”