Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Post Reply
tudro

Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42526Post tudro
26 Aug 2013, 18:09

Image
Ne-am intors din vacanta cu forte proaspete. Repede pana nu se termina vara, va invitam in ultima zi oficiala de vara la un nou maraton de jocuri.

Asadar, sambata, 31 august, ora 15:00 in Ludic, va asteptam cu drag sa ne zaruim, pionam si sabotam. Avem si 3 concursuri (ca de obicei, fara taxa de inscriere):
Image
1. Ora 16:00 – Concurs Android Netrunner: aceleasi reguli ca si la editia precedenta de la Table top day. Regulament aici. Se joaca doar cu core setul. Daca se strang peste 6 participanti, partidele vor avea limita de timp stabilita de comun acord la fata locului cu toti participantii.

Premii:
Image
Locul 1: 1 carte Crypsis + 1 carte Melange Mining Corp + 1 set credit tokenuri acrilice + Deck Box Android

Locul 2: 1 carte Crypsis + 1 carte Melange Mining Corp + 1 Poster Android

Restul participantilor: 1 carte Melange Mining Corp

Image
2. Ora 17:00 – Concurs Munchkin: varianta clasica, fara extensii. Aducem noi countere pentru cine nu are sau va puteti printa de aici. Daca exista mai mult de 6 participanti se vor juca semifinale. Se joaca dupa regulamentul oficial pentru turnee. Sunt 2 diferente fata de regulile de baza, pentru a face jocul mai rapid. Se joaca cu regula Ascultatului la Usa. Ce spune regula: se introduce o noua faza 0 la inceputul turei unui jucator in care se trage o carte usa cu fata in jos pe care o poate juca sau o poate pastra. Apoi jocul se continua normal. De asemenea, daca se jefuieste camera, se trage o carte comoara, nu usa.

In cazul in care se joaca semifinale, acestea vor avea durata de maxim 1 ora si 30 de minute. Finala nu are timp limita.

Premii:

Locul 1: 1 extensie Munchkin la alegere, fie ca e in stoc sau nu.

Locul 2: 1 Munchkin Kill-O-Meter la alegere, fie ca e in stoc sau nu.
Image
3. Ora 18:00 – Concurs The Castles of Burgundy – Daca exista mai mult de 4 participanti se vor juca semifinale.

Premii:

Locul 1: Rialto

Locul 2-3: premiu surpriza :)

Aleator vom mai oferi vouchere pentru site si pentru Ludic. Sa le zicem premii de popularitate. Nu exista o regula. Cand ne face ceva cu ochiul, sarim cu voucherul. Poate da cineva un 7-7 cu un D6, poate reuseste cineva sa faca 25 la Hanabi singur in echipa, etc.

In afara de concursuri, ne-am mai imbogatit visteria cu cateva titluri pe care le aducem la joaca si prezentare: Hive pocket, Yedo, Qin, Drako, River Dragons, Crossboule, Blockers, Dominion, Civilization, Beer & Vikings, Tic Tac Bumm, Love Letter. Plus cateva jocuri de outdoor: un jenga mare, inele si kubb (acesta din urma, din pacate, necesita prea mult spatiu pentru ludic :) ).

Va rugam uitati-va prin visteria noastra si comunicati-ne daca sunt anumite jocurile pe care le doriti. In prima parte sunt jocurile deja prezente in ludic, in a 2-a sunt jocurile din seiful propriu. De asemenea, daca doriti sa aduceti si voi jocuri sunt binevenite.

Rezervari si informatii aici, pe mail sau la 0737.036.690. Va rugam sa ne comunicati cat mai din timp daca doriti sa veniti si la ce concursuri doriti sa participati ca sa putem face rezervari.
Last edited by tudro on 26 Aug 2013, 20:24, edited 1 time in total.

User avatar
danielM
King Meeple
King Meeple
Posts: 1667
Joined: 13 Jun 2012, 15:23
Custom Rank: general de sufragerie

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42527Post danielM
26 Aug 2013, 18:41

Oooff , ce departe-i Bucurestiul :))

tudro

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42529Post tudro
26 Aug 2013, 19:11

Departe-i Aradul, nu Bucurestiul :P

Rautz

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42532Post Rautz
26 Aug 2013, 19:51

Eu si Anca prezenti la datorie la Android :tu:

tudro

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42547Post tudro
27 Aug 2013, 10:16

Am uitat sa mentionez in text, desi se vede pe banner, ca toti beneficiem de 10% reducere la consumatie. De asemenea, pentru nefumatorii care nu au mai fost prin Ludic, exista, pe langa terasa, si spatiu de nefumatori.

Tarmyniatur

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42563Post Tarmyniatur
27 Aug 2013, 18:24

Scurta intrebare de ce se joaca doar cu core set?

tudro

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42571Post tudro
28 Aug 2013, 08:49

Ne-am gandit ca avand in vedere ca sunt foarte putini pasionati de Android sa dam sanse si incepatorilor care probabil au doar core set-ul si sa nu se sperie de 'veteranii' care au toate extensiile :) Credem ca e mai bine asa pana cand sa strange o baza mai sanatoasa de jucatori de android, mai ales in cazul unui turneu. Daca era liga, nu se punea problema sa fie doar core set-ul, cum nici nu a fost in liga pe care am organizat-o.

misu

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42580Post misu
28 Aug 2013, 15:01

Salutare,

Eu is incepator in ale Androidului, si as fi venit cu placere la acest eveniment, daca nu se suprapunea cu un alt concurs la un alt magazin de jocuri. Poate data viitoare! :)

Tarmyniatur

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42610Post Tarmyniatur
29 Aug 2013, 16:58

Vin si eu la concursul de A:N.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42675Post fl0po
31 Aug 2013, 21:32

cea mai mare realizare a acestui concurs este ca s-a cumparat un core set. comunitatea creste!
HACK OR GET WHACKED!

Rautz

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42677Post Rautz
01 Sep 2013, 01:06

Multumim Tudor, ne-am simtit foarte bine azi

tudro

Re: Sambata de Jocuri LOTB.ro - Septembrie 2013

Post: # 42679Post tudro
01 Sep 2013, 09:55

Multumim si noi tuturor celor care au participat si va mai asteptam si data viitoare :)
Image


Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”