Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Post Reply
User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5647Post mihai
11 Jul 2010, 16:49

Salut.

Ma gandeam zilele trecute ca pe langa intalnirile din weekend care s-au organizat pana acum de TARABA DE JOCURI si BOARDGAMES.RO (sambata sau duminica), sa incerc sa organizez ceva si in timpul saptamanii, seara dupa munca. Ca ora de inceput, m-am gandit un 18.30-19.00.

Ca zile, m-am gandit ca ar merge luni, marti sau miercuri, joia fiind ocupata din cate stiu de intanirile de promovare ale FINANCIAL CITY si vinerea mi se pare ca lumea are diverse alte treburi, mai pleaca din bucuresti, diverse motive de neajuns la intalnire.

Parerea mea ar fi miercurea, la mijlocul saptamanii, ca sa ne mai potolim pofta de jocuri pana in weekend.

Ca locatie, eu as opta in continuare pe Cafe Lente, cu care am colaborat foarte bine.

Voi ce parere aveti? O sa numerotez intrebarile ca sa incerc sa contabilizez mai usor raspunsurile.

1. Voi in ce zi a saptamanii ati prefera sa fie aceasta intalnire organizata?
2. Care credeti ca ar fi o ora potrivita de incepere pentru a permita sa ajunga cat mai multa lume?
3. O propunere pentru loc de desfasurare?
4. Cat de des ati putea veni la astfel de intalniri?

Daca mai sunt si alte probleme ce ar putea fi dezbatute, puteti sa imi spuneti sa le introduc in discutie.

Mersi mult de ajutor.

Mihai

adixor

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5648Post adixor
11 Jul 2010, 18:27

1. marti, miercuri
2. 19:00
3. lente e ok
4. o data pe luna probabil

acum ceva timp am discutat si noi sa incercam asta, mai ales ca cei din Cluj se intalnesc miercurea seara la Carturesti intr-un mall din Cluj, deci se poate. Problema care ne-a facut sa lasam ideea pe alta data a fost ca spre deosebire de cluj, e mai complicat transportul in bucuresti si se pierde mai mult timp. Eu nu cred ca pot ajunge de exemplu dupa serviciu inainte de 19:00-19:30 si nefiind cu masina nici nu pot pleca mai tarziu de 22:00. Posibil in aceeasi situatie se afla si altii. Noi ne imaginam ca in cluj este mai simplu si dureaza mai putin sa ajungi de la serviciu la jocuri si de acolo acasa, de aici contextul puitn diferit.

Oricum, ma bucur ca cineva are initiativa asta si o sa incerc sa particip din cand in cand cand timpul si energia imi permit. Bafta la organizare!

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5649Post VickdaReaper
11 Jul 2010, 19:06

1. luni, marti, miercuri, joi, vineri (le-am pus pe toate ca sa nu se supere vre-una ;) )
2. 19:00 - 19:30
3. Lente suna bine, mai ales ca nu cred k o sa fie prea multe persoane
4. atata timp cat nu am examene &stuff, cat sunt in Bucuresti si cat timp nu trebuie sa-mi indeplinesc sarcina de reaper, 9 din 10 saptamani cred k sunt prezent...

Pentru mine nu ar fi probleme cu participatul (atata timp cat nu am ceva presant) si nici cu locatia sau ora (pentru mine nici un loc nu e indeajuns de departe si nici o ora indeajuns de tarzie :mrgreen: ). In plus, nici joia nu mi se pare o zi proasta. Chiar daca exista o intalnire Financial City, dezavantajul major al acesteia este ca acolo poti sa joci doar Financial City. Si exista posibilitatea ca in unele zile de joi sa mai vrei si altceva... :)
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5657Post mihai
11 Jul 2010, 20:53

ok, multumesc pentru pareri. asteptam sa fie mai multe pentru a trage o concluzie si sa vedem cand sa organizam asa ceva.

User avatar
sebik80
King Meeple
King Meeple
Posts: 463
Joined: 19 Feb 2010, 15:10
Custom Rank: Just Muerte

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5667Post sebik80
12 Jul 2010, 09:34

1. luni sau miercuri sau joi - cred ca joi ar fi cel mai tare pentru noi :D
2. 18:30 - 19:00 - si eu si Otilia suntem avantajati ca lucram amandoi in Piata Unirii deci tzac-pac ajungem la Lente
3. Lente
4. cam de 2 ori pe luna - mai lasam cate o luni pentru cumparaturi si o miercuri pentru un Orange Wednesday :))

suras333

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5694Post suras333
12 Jul 2010, 22:27

1. Luni, Marti, Miercuri, Vineri (mi-am adus aminte ca joi mai am de facut si alte lucruri)
2. 19
3. Cafe Lente
4. Daca nu am ceva de facut deosebit in acea zi, pot veni 9 din 10

Si da, e o idee grozava Mihai, pentru ca in weekend se intampla tot felul de chestii..

adixor

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5859Post adixor
15 Jul 2010, 19:11

in lipsa altor raspunsuri eu zic ca, daca ai posibilitatea, ar fi bine sa incerci o astfel de intalnire. chiar daca sunt putine persoane acolo, iti faci si tu o idee daca e ok sau nu, isi fac si ei, ne ziceti si noua, etc.

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5860Post mihai
15 Jul 2010, 19:43

corect, cum se spune, zicand si facand!:) O sa organizez prima intalnire, dar probabil va fi in luna august, avand in vedere ca o sa plec din Bucuresti si ma intorc la sfarsitul lunii iulie. Dar in prima saptamana din august voi organiza prima intalnire.

Ioana

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5875Post Ioana
16 Jul 2010, 08:11

N-am raspuns pentru ca la noi sansele sa venim in timpul saptamanii sunt foarte slabe... asa ca nu va bazati pe noi.

Dang

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5883Post Dang
16 Jul 2010, 09:58

Tot de aia n-am raspuns nici noi.
Daca va fi sa venim, vor fi cazuri rare si izolate.

adixor

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5891Post adixor
16 Jul 2010, 10:32

pai si asta e un feedback foarte important.

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 5895Post MandrulDuce
16 Jul 2010, 10:44

Cred k voi ajunge din cand in cand. Nu prea conteaza ziua. Conteaza doar sa fiu in Buc. Ar fi bine sa nu fie vinerea totusi. Lumea mai pleaca, mai iese prin alte parti etc... plus k inevitabil va aparea situatia cu vineri zi de boardgaming taraba de jocuri, dum zi de boardgaming boardgames.ro... si park vineri + dum n-as merge...dar un marti/miercuri/joi + duminica ar merge ca uns :D

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

nuk3r

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 7073Post nuk3r
24 Aug 2010, 09:58

Si eu as fi dispun sa vin in timpul saptamanii

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sondaj - Intalniri TARABA DE JOCURI in timpul saptamanii

Post: # 7076Post mihai
24 Aug 2010, 10:10

o sa mai incercam sa organizam intalniri si in timpul saptamanii, urmatoarea probabil tot in luna septembrie

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”