Hai sa ne jucam 11 - data: 11 sept 2010 ora 14:00, Tabiet

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
User avatar
cristianf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2980
Joined: 18 Jul 2010, 09:55
Location: Sanpetru, Brasov

Re: Hai sa ne jucam 11 - data: 11 sept 2010 ora 14:00, Tabiet

Post: # 7400Post cristianf
10 Sep 2010, 14:07

cristi si alexandra si poate +2. O sa aducem un Shadows over Camelot si Colosseum.

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai sa ne jucam 11 - data: 11 sept 2010 ora 14:00, Tabiet

Post: # 7402Post VickdaReaper
10 Sep 2010, 15:11

O sa vin si yo!, dar e posibil sa nu stau foarte mult (adica e aproape sigur ca o sa plec mai devreme :?). Daca vreti ceva din umila mea colectie, just sh00t...
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

adixor

Re: Hai sa ne jucam 11 - data: 11 sept 2010 ora 14:00, Tabiet

Post: # 7410Post adixor
10 Sep 2010, 20:46

UPDATE:

Jinks +2 (Powerboats, Kutschfahrt zur Teufelsburg (sau mai pe englezeste Coach Ride to Devil's Castle) si probabil Heroes of Graxia)
nuk3r (Memoir?)
Mihnea + 5 probabil (AGoT si multe altele)
VickdaReaper?, taticu?
imba (Small World)
taticu +5 (Steam cu extensie, Lord of the rings Confrontation, Dominion)
cristi + alexandra +2 (shadows over camelot, colosseum)
vickdareaper (not for long :) )

dupa cum observati din lista, din pacate eu si cristina nu mai putem ajunge weekendul asta la nici una din intalniri :( . imi pare rau ca nu putem ajunge dar stiu ca va veti distra pe cinste oricum :) stiti obsesia, daca aveti ceva poze....

have fun.

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai sa ne jucam 11 - data: 11 sept 2010 ora 14:00, Tabiet

Post: # 7415Post CostyBGB
11 Sep 2010, 11:41

Acum mi-am dat seama: vin si eu cu muck. O sa aduc Samurai.
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

Mihnea

Re: Hai sa ne jucam 11 - data: 11 sept 2010 ora 14:00, Tabiet

Post: # 7430Post Mihnea
12 Sep 2010, 10:46

Salut.

In primul rind multumim tuturor celor care au participat ieri la intilnire si speram ca v-ati simiti bine.
Le voi lasa placerea rezumatelor celor mai priceputi ca mine la acest subiect, eu fiind foarte incompetent din punct de vedere al transpunerii ideilor in cuvinte scrise inteligibile. Voi incerca sa scriu ideile principale dar va rog sa nu rideti prea tare.

locatia: Ceainaria Tabiet
durata intilnirii: 12 ore jumate (14.00 - 2.30)
jocuri scoase la inaintare: Shadows over Camelot, Samurai, Catan, Carcassonne, Battlestar Galactica, Kuhhandel Master, Powerboats, Ricochet Robots, Mr Jack in diverse variante, Blanco si altele de care nu imi aduc aminte sau nu stiu cum se cheama (cel putin 2 sint la masa la care a stat Jinks), asa ca va rog sa imi dati voi niste indicii.
participianti: aici e cam complicat, pentru ca au fost multi si pe unii ii stiu dupa nick si pe altii dupa nume. Lume noua si foarte misto, unii chiar aterizati din intimplare in zona pentru ca venisera saracii oameni doar sa bea un ceai si pina la urma au fost initiati in lumea jocurilor cu Carcassonne (de care nu au putut fi despartiti timp de vreo 5-6 ore :D )
asa...am citit pe BGB si se pare ca au mai fost: Citadels, Smallworld
poze: au facut sigur amia, costy si muck niste poze. vor aparea in curind

cam atit. mai dezvoltati voi subiectul in continuare.

Va asteptam cu mare placere la viitoarea intilnire organizata in Ceainaria Tabiet.
Oh...se pare ca urmatoarea intilnire este azi, ora 14.00, cu concursuri de Mr. Jack, Carcassonne si ce mai vrea lumea sa se joace 8-) .


Sa nu uit: mai aduceti si voi Mr. Jack, pentru ca momentan nu am decit 2 bucati la locatie. Caracassonne momentan exista 3 de baza, asa ca probabil azi ne descurcam.
Last edited by Mihnea on 13 Sep 2010, 14:21, edited 1 time in total.

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai sa ne jucam 11 - data: 11 sept 2010 ora 14:00, Tabiet

Post: # 7434Post mihai
12 Sep 2010, 18:40

pare sa fi fost o zi extrem de productiva, din pdv al jocurilor...am vazut si ceva poze puse de Costy. urmatoarea sper sa nu o ratez, vom vedea...

pana atunci ne gandim si ceva intalniri si pentru timpul saptamanii, vom anunta cand vom stabili o data.

happy Tabiet Sunday in continuare...

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”