Boardgames party @ Ceainaria Tabiet 09.10.2010

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Post Reply
Mihnea

Boardgames party @ Ceainaria Tabiet 09.10.2010

Post: # 7896Post Mihnea
08 Oct 2010, 19:04

Imi cer scuze fata de toti cei care nu au facebook dar sint activi pe forum. Am uitat complet sa pun anuntul si aici.

Intilnire de joaca simbata dupa amiaza in Ceainaria Tabiet, ora 14.00

Happy hour la BERE! ... sau mai exact happy all day long la BERE :)) adica si mai exact reducere 15-20% la bere, sau ceva de genul asta.

Pentru doritori se va organiza o sesiune de prezentare a jocului Colonistii din Catan, urmata de joc efectiv, cu rol de pregatire pentru Etapa Bucuresti din 10.10.2010 din cadrul Campionatului National Catan 2010.

Cei care vin la intilnire sa lase un mesaj si cu ce jocuri doresc sa joace si cu ce jocuri vin la ei.

Jocuri disponibile la Ceainaria Tabiet: A Game of Thrones, Agricola, Financial City, Carcassonne, Mr. Jack, Ricochet Robots, Colonistii din Catan, Blanko, Dominion, Dos Rios, Catan Struggle for Rome, Ticket to Ride, Fluxx, Werewolves, Stracraft, Twilight Imperium, Reteaua Energetica, Quoridor, Pylos

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Boardgames party @ Ceainaria Tabiet 09.10.2010

Post: # 7898Post VickdaReaper
08 Oct 2010, 22:09

Yo! sunt prezent 100%. Si cred ca o sa vin cu o flota de Carriere ca sa ma razbun pe voi pentru ca ati pus happy hour la bere... :evil:

Probabil o sa vreau sa joc Starcraft (starcaft :D), dar si alte jocuri. O sa iau la mine Tikal, Le Havre (cum bine v-ati obisnuit) si Alhambra...
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

mezak

Re: Boardgames party @ Ceainaria Tabiet 09.10.2010

Post: # 7899Post mezak
09 Oct 2010, 09:06

Hello, imi si eu scuze ca n-am aparat sapt trecuta dar sigur ajung azi... si nu vin singur, sper +3 prieteni.
Ce sa aduc? BSG?

User avatar
imba
King Meeple
King Meeple
Posts: 836
Joined: 18 Jul 2010, 04:15
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Boardgames party @ Ceainaria Tabiet 09.10.2010

Post: # 7900Post imba
09 Oct 2010, 12:48

Vin si eu cu inca 2 si punem de un BSG. :-)


Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”