Intalnire nationala 30.11-04.12 la Zilele jocurilor Tg Mures

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Intalnire nationala 30.11-04.12 la Zilele jocurilor Tg M

Post: # 75439Post Corwin
06 Dec 2016, 16:47

Mie cel mai mult mi-a placut faptul ca au fost atatea persoane cu designuri proprii. Cum am stat sa explic jocuri nu am prea avut timp sa vorbesc cu ei, dar am vazut ca era lume pe la mesele lor ceea ce e incurajator. Puteam sa ne trezim cu un public care nu avea rabdare sa aculte explicatii despre prototipuri, dar nu a fost deloc asa.

Mi-a placut si sala, cu tot feelingul "retro", mai putin frigul de la etaj, dar inteleg ca s-au dus batalii pentru asta. Sambata cu mai multa lume pe-acolo chiar s-a incalzit atmosfera.

Dintre ce-a mai zis restul lumii, partea cu "Need players" si cu zona de joc mi se pare cea mai necesara mai ales pentru jucatorii "inraiti". Sunt sigur ca si vizitatorii ar fi interesati sa vada mai multe jocuri in curs de desfasurare.
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Intalnire nationala 30.11-04.12 la Zilele jocurilor Tg M

Post: # 75442Post omucu
06 Dec 2016, 17:50



la minutul 6 si 18secunde

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”