Zilele jocurilor - BGCON 2017 (cu intalnire nationala)

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
User avatar
dmx85
King Meeple
King Meeple
Posts: 991
Joined: 25 Jan 2012, 03:09
Contact:

Re: Zilele jocurilor - BGCON 2017 (cu intalnire nationala)

Post: # 83669Post dmx85
14 Nov 2017, 11:14

Pentru noi a fost fun sa participam, desi a fost solicitant, ne-am simtit foarte bine pe toata durata targului si am vrea sa venim si la anul, daca mai suntem invitati. Per total a fost buna organizarea dpmdv, nu prea am plangeri. Ce nu a fost bìne ai cam mentionat tu in postarea anterioara. La hoyel tot am improvizat un loc unde sa jucam un joc rapid de Century, dar mai mult oricum nu eram in stare ca am fost rupt de oboseala. Oricum, feliicitari pentru organizare si pentru efortul foarte mare pe care l-ai depus si speram ca la anul sa fie si mai bine.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Zilele jocurilor - BGCON 2017 (cu intalnire nationala)

Post: # 83713Post fl0po
15 Nov 2017, 23:01

A fost oribil, horror si boring. E suficient de negativ feedbackul? ....doar ca ma refeream la cele 6 ore de condus de la Bucuresti pana la Tg. Mures.
Pe langa felicitari, bravo si alte d-astea as mai adauga niste mici minusuri (daca tot insisti)
- sonorizare la concursuri
- mese patrate....ca alea rotunde sunt fara colturi de obicei si cateodata un colt de masa prinde bine ca sa mai poti pune una alta
- ceva Redbull pt baietii si fetele care vindeau cafea...ca serveau 1 cafea la 10 minute :)
- ar fi prins bine ceva mai multa lumina..mai ales la ceas de seara

Dar asta asa, ca sa fim carcotasi.
Daca ne astepti cu cafeaua facuta venim si la anul.

Ms.

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Zilele jocurilor - BGCON 2017 (cu intalnire nationala)

Post: # 83716Post omucu
16 Nov 2017, 10:30

fl0po wrote: - sonorizare la concursuri
- mese patrate....ca alea rotunde sunt fara colturi de obicei si cateodata un colt de masa prinde bine ca sa mai poti pune una alta
- ceva Redbull pt baietii si fetele care vindeau cafea...ca serveau 1 cafea la 10 minute :)
- ar fi prins bine ceva mai multa lumina..mai ales la ceas de seara
Dar asta asa, ca sa fim carcotasi.
Daca ne astepti cu cafeaua facuta venim si la anul.
- sonorizarea am rezolvat-o spre finalul Campionatului de Catan, aveam o boxa+microfon dar era jos la kendama pe cand ati avut voi restul. Trebuia sa mut cu totul Pandemic si Catan in sala separata si era mult mai ok, data viitoare asa fac.
- majoritatea meselor erau patrate, poate ai nimerit tu aiurea.
- sambata au ajuns doar dupa ora 11 cei cu cafeaua, au avut o vineri noapte grea :)) imbunatatim si acolo, oricum a fost mult mai bine ca anul trecut cand era doar ceva mizerie de cafea de la barul teatrului.
- in cele mai intunecate zone am montat reflectoare, dar tot au mai scapat colturi. Se poate imbunatati usor.

Facem si cafea la anul, cana aveti :P

User avatar
mihaid
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 168
Joined: 13 Nov 2016, 09:47
Location: Calarasi

Re: Zilele jocurilor - BGCON 2017 (cu intalnire nationala)

Post: # 83718Post mihaid
16 Nov 2017, 10:57

Per total mie mi-a placut, am jucat mai multe jocuri la eveniment, au fost mai multe concursuri, au fost mai multi oameni, a fost o atmosfera de sarbatoare.
Fata de anul trecut mi-a lipsit seara de board games de la hotel, in schimb ma bucur ca am jucat Captain Sonar la Le&Le, mi-a placut enorm.

DeeDee
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 07 Dec 2014, 20:51
Location: Cluj-Napoca

Re: Zilele jocurilor - BGCON 2017 (cu intalnire nationala)

Post: # 83853Post DeeDee
23 Nov 2017, 10:10

Eu am fost doar scurt, vreo doua ore sambata, si era extraordinar de aglomerat - am prins perioada cu concursul de catan si cel de ice cool. Aglomeratia e un lucru bun dar si rau. Poate data viitoare gasiti o locatie mai mare. Mi-a placut ca ne-au invitat la joaca voluntarii (s-au jucat cu noi, ne-au explicat reguli), ca altfel cum am intrat asa am fi si iesit. Mai ales fiind asa aglomerat, mese pline peste tot... fara ei nu ne-am fi incumetat. Apoi, nu stiu daca nu a fost fezabil, sau nu a fost necesar, sau nu a fost dorit, insa nu am vazut la nici o masa balonas sau alt soi de anunt de "players needed" de care parca se discutase anul trecut. Oricum, e clar ca nu prea e un eveniment la care sa mergi de unul singur.

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”