Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Intalniri in Bucuresti!
Post Reply
User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89093Post unq_flipmo
29 Apr 2018, 01:11

Salut,

VINERI 04.05.2018 in Snakes & Wizards are loc intalnirea saptamanala. Cine vine este rugat sa mentioneze ora la care ajunge, ce aduce si ce ar dori sa joace. Suntem in jur de 12 de obicei si oricine este binevenit;

1. vineri pot veni de la 12;
2. as vrea sa joc Hansa in rest ma mai gandesc sau o sa ader la unul din jocurile mentionate in zilele urmatoare;
3. aduc Hansa din lista mea si ~orice se cere;
4. sunt disponibil marti, miercuri si joi in rest.

Saptamana buna
ProfessorChaos wrote:Salutari [...] am facut un excel online care ne-ar putea ajuta cu alegerea jocurilor pt intalniri.
Cine vrea se poate trece acolo cu numele (coloana A), ce jocuri vrea sa joace din propria colectie, sau pe care nu le are dar vrea sa le incerce. Excelul e editabil, deci puteti adauga sau scoate linii in functie de nevoi. Incercati sa limitati numarul de jocuri inclus la doar cele mai arzatoare ca sa fie digerabila informatia. Si asa eu am impresia ca am exagerat un pic... Ideea mea ar fi sa pastram acest excel pt fiecare saptamana si sa-i facem update atunci cand simtim nevoia.
Daca aveti sugestii de imbunatatire ziceti-mi.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Last edited by unq_flipmo on 29 Apr 2018, 11:16, edited 1 time in total.
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89094Post unq_flipmo
29 Apr 2018, 01:12

Vineri pentru ca joi seara nu se poate in Snakes (socializare & stuff). Daca preferati alta zi (dar nu cred dat fiind 1 mai) spuneti
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
Raizen
King Meeple
King Meeple
Posts: 401
Joined: 17 Mar 2017, 14:13
Location: București

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89119Post Raizen
30 Apr 2018, 17:11

1. :( eu vineri lucrez asa ca prefer tot joi;
2. as vrea sa joc Mare Nostrum Empires , daca nu sunt doritori o sa ader la unul din jocurile mentionate in zilele urmatoare;
3. aduc Mare Nostrum Empires sau Fury of Dracula 3rd edition doar daca sunt doritori;
4. sunt disponibil joi.
Last edited by Raizen on 02 May 2018, 09:32, edited 1 time in total.

User avatar
voicealexandru
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 66
Joined: 09 Nov 2015, 10:25

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89140Post voicealexandru
01 May 2018, 23:31

1. Ma bag eu la Fury of Dracula
2. Pot sa ajung Miercuri de la 17:00

User avatar
Raizen
King Meeple
King Meeple
Posts: 401
Joined: 17 Mar 2017, 14:13
Location: București

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89148Post Raizen
02 May 2018, 09:33

voicealexandru wrote:1. Ma bag eu la Fury of Dracula
2. Pot sa ajung Miercuri de la 17:00
Din pacate nu mai pot miercuri :(

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1968
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89156Post Shaikan
02 May 2018, 11:28

Eu m-as baga Vineri la joaca, posibil sa vin cu un prieten, dar cred ca ajung ceva mai tarziu daca sta lumea. Gen 7:30-8 asa.

Pot sa aduc orice din lista.
As juca in mod special un Great Western Trail, Anachrony, Terra Mystica sau Riders of the North Sea.

User avatar
trebor_vrx
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 169
Joined: 24 Apr 2017, 15:17
Location: Bucuresti

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89216Post trebor_vrx
03 May 2018, 19:38

Ajung si eu maine la 18:00.

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89219Post unq_flipmo
03 May 2018, 20:45

Ultima strigare pentru maine in Snakes indiferent de ora, cu cat mai devreme cu atat mai bine (dar de venit la 8 ca sa joc doua ore nu).

Sincer apatia asta generala ma face sa pun la indoiala ca incercarea de impamantenire a unei zile pe saptamana cand oamenii sa se intalneasca/joace chestii intr-un cadru mai larg (adica nu micro-grupul tau de 4 insi) are sorti de izbanda deci pe viitor sunt tot mai tentat sa incetez a mai posta aceste thread-uri ce saptamana dupa saptamana sunt tot mai ignorate si implicit pustii. Twas supposed to be something easy, la modul asta de intreaba-l unu cate unu (pentru ca altfel nu exista comunicare, informatie de niciun fel) pe x, pe y, pe z, w, xy, q pe diverse canale (pm, telefon, mail, etc) stabileste de la ce ora vine fiecare, ce vrea sa joace x, y, in cati si cateodata chiar si cu cine, multitudinea de "nu/nu cred/poate/saptamana viitoare sigur/etc/etc" si senzatia acuta ca parca unii se lasa prinsi doar cu arcanul asa mare efort e (sau ca-ti fac o favoare) coroborat cu pierderea timpului dedicat acestor procese, toate time consuming tocmai pentru ca nu exista de cele mai multe ori un simplu feedback, un rand, nimic, toate astea imi lasa un gust amar. In marea majorite oamenii sunt ocupati, daca totusi gasesc o seara pe saptamana prefera sa joace ori cu grupul lor ori cu persoane cunoscute, prefera sa joace un joc anume, prefera sa nu joace cu incepatori care poate ar face ca jocul sa dureze mai mult, pentru ei e strict un raport timp alocat/enjoyment cu o medie ce trebuie sa fie musai cat mai mare. Putini sunt cei care sunt dispusi sa faca (,) concesii de orice fel. Asta e o alta poveste si oricum imi pare rau ca nu m-am oprit dupa primul rand dar asta e. Din putina frustrare n-a murit nimeni

Image
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1968
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89223Post Shaikan
03 May 2018, 22:39

Bogdan, nu renunta :). E faina initiativa si mie mi se pare ca mereu ne strangem cel putin 6-7 oameni.

De regula mie mi se pare ca raspunde lumea, cred ca uneori se creaza o confuzie totusi in legatura cu ziua. Scrie joi sau vineri, dar lumea vorbeste de miercuri si marti, etc :P.

Si mie uneori imi place sa joc cu un grup ceva targetat, dar la fel de mult imi place sa merg la o intalnire de genul celor organizate aici pe thread(in alte vremuri de Mihai de la Tabara si si intainte de Costi de la BGB) unde ne stranagem un grup de oameni cu pasiune pentru jocuri si ne impartim pe mese. E un sens fain de comunitate :). Si e fain sa mai joci si cu oameni diferiti, care gandesc si actioneaza altfel fata de grupul obisnuit. Poate au o atractie fata de alt tip de jocuri si poti juca/experimenta si ceva ce n-ai jucat de mult.

Ar fi pacat sa renunti. Cred ca ar trebui sa te detasezi putin emotional, tu faci o chemare, lumea trebuie sa raspunda, daca intr-o saptamana nu se intampla, aia e, exista mereu o saptamana dupa. E posibil ca efectiv sa fie o perioada aglomerata.

ALIEN

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89224Post ALIEN
04 May 2018, 00:00

Eu sunt de parere ca ceea ce faci este de apreciat, (Captain Abvious! ) drept urmare am dat curs ori de cate ori am putut in ultimele luni. Nu doar din respect dar si pentru ca mi-am dorit sa joc diverse jocuri noi/vechi cu oameni care sunt pe aceasi unda. (Intr-un fel sau altul) :)

Nu sunt eu in masura sa cer una alta, dar daca tot suntem iubitori de boardgames cu dorinte de a juca alaturi de o paleta larga de oameni mișto, am putea sa facem un efort in a fi mai activi/prezenti la discutii si mai ales la intalniri.

Eu vineri n-am sa pot pentru ca nu's in tara dar de săptămâna viitoare sunt free.
As vrea sa încercam sapt viitoare urmatoarele : Cyclades/ Adrenaline / Clank! / Deus / Terraforming Mars
Continuam discutia pe saptamana viitoare, thred pe care sper sa-l faca Bogdan.
Pana atunci Have Fun vineri ! :tu:

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1968
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89233Post Shaikan
04 May 2018, 11:50

Bogdan, cred ca cel mai bine pentru azi, in functie de cum termin cu organizarea pentru eventul de RPGs(la o ora decenta sau ba), iti dau un mesaj si daca va mai gasesc acolo/mai stati la un joc, vin si eu :).

User avatar
trebor_vrx
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 169
Joined: 24 Apr 2017, 15:17
Location: Bucuresti

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89238Post trebor_vrx
04 May 2018, 13:42

Eu am Glen More la mine. Dupa cum se vede o sa fim aprox. 3. Zic sa aduci Bogdan ori Troyes/ Hansa /Concordia si ce mai aduce Flaviu si aia e.

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Bg night #28 Snakes & Wizards VINERI 04.05.2018

Post: # 89240Post unq_flipmo
04 May 2018, 14:31

O sa scriu aici si nu pe mail/sms ca sa nu aplic exact lipsa de transparenta de care pomeneam. Azi tinind cont ca o sa fim "aproximativ 3" o sa iau o pauza. Putem daca vrei sa stabilim ceva pentru week-end, de preferabil cu mai mult de o ora inaintea intalnirii
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

Post Reply

Return to “Bucuresti”