Unde am ajuns?

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
User avatar
demontear
King Meeple
King Meeple
Posts: 773
Joined: 19 Jan 2015, 21:37
Location: Bucuresti

Re: Unde am ajuns?

Post: # 109688Post demontear
15 Apr 2020, 23:33

Având în vedere ca în principal e vorba de exporturi nu cred ca e în competenta jandarmeriei. Cel mai probabil Europolul sau Interpolul.

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Unde am ajuns?

Post: # 109689Post Imago
15 Apr 2020, 23:41

demontear wrote:
15 Apr 2020, 23:33
Având în vedere ca în principal e vorba de exporturi nu cred ca e în competenta jandarmeriei. Cel mai probabil Europolul sau Interpolul.
Ok, discutia degenereaza. Acum le trimitem si Interpolul acasa membrilor forumului deoarece cumpara boardgame-uri de aici. Topic inchis, noapte buna.

User avatar
adelindumitru
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 2056
Joined: 11 Sep 2016, 01:25

Re: Unde am ajuns?

Post: # 109719Post adelindumitru
16 Apr 2020, 17:21

O să abuzez și eu de poziția mea de moderator și o să dau reply într-un topic închis. Vreau să fie cât se poate de clare anumite aspecte, acum și pe viitor:

1. Fiecare utilizator al ForumBoardGames.ro are dreptul de a se implica doar în acele relații comerciale cu care este de acord. Nimeni nu poate fi obligat să cumpere ceva, nimeni nu poate fi obligat să vândă ceva, dacă nu și-au dat părțile obligate acordul. Asta se aplică și în cazul Kickstarter-elor. Pledge managers au voie să accepte pe cine vor în grup.

2. După cum a fost precizat deja, ce se întâmplă cu produsele sigilate se va decide de către echipa de administrare (iar eu, ca și ceilalți moderatori, vom aplica regulile decise atunci).

3. Într-adevăr, regulamentul actual precizează că vânzarea speculativă nu este încurajată de ForumBoardGames.ro. După cum a fost însă menționat, regula respectivă se aplica în cazul vânzărilor, nu neapărat în cazul anunțurilor de cumpărare.

4. Cred că mulți dintre noi (inclusiv eu) ar trebui să ne cântărim mai bine cuvintele. S-a ajuns în situația absurdă în care să se amenințe utilizatorii acestui forum cu poliția (???), doar pentru vânzarea unui oarecare număr de jocuri. Vorbiți cu proprietarii de magazine dacă vă deranjează ceva, dacă chiar credeți că e cazul, dar s-a ajuns prea departe când aducem în discuție așa ceva.

5. Sper că activitatea forumului să revină la normal după toată această poveste amară care pe mine m-a lăsat cu un gust amar. Vreau ca toți utilizatorii forumului să se simtă bine-veniți aici, indiferent că accesează forumul pentru întâlniri, pentru vânzări, cumpărări, recenzii sau kickstartere. În acest scop îmi asum decizia nepopulară de a suspenda 2 săptămâni de pe forum pe oricine va mai aduce în discuție acest subiect. Excepții, evident, sunt anunțurile moderatorilor/administratorilor, sau ale reprezentanților magazinelor (inclusiv Daniel, care anunțase că Regatul va decide anumite chestiuni).

Pe această cale îmi cer scuze public dacă cineva s-a simțit neîndreptățit, de orice ”parte” a ”baricadei” s-ar fi aflat.

Sărbători frumoase, și sper să fi învățat cu toții ceva din această poveste.

Locked

Return to “Offtopic - discutii libere”