Neseriozitatea unui utilizator al FBG

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
Locked
User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Neseriozitatea unui utilizator al FBG

Post: # 112825Post Miţã
21 Jul 2020, 14:31

Vreau sa va impartasesc o mica intamplare fiindca ma simt putin lezat.

Este un utilizator pe forum nu o sa dau nume fiindca nu este frumos. In weekend am fost la Bucuresti cu ceva treaba si am contactat aceasta pesoana fiindca pe forum spune ca vinde cati de MTG si WOW.
I-am explicat ca detin un magazin de cati online si ca as fi interesat de ce are la vanzare. Omul a zis ca este dispus sa vand si i-am explicat ca magazinul imi opreste comisioane ca trebuie sa platesc livrare si sa castig si eu ceva din vanzarea respectiva. Zis si facut sambata ne-am vazut la el, eu ma grabeam sa ma intorc la Drobeta deci timp nu aveam. Mi-a ratat cateva clasoare in care avea tot felul de carti rare si ma gandeam ca vrea sa dea din ele, mi-a zis ca nu prea vrea sa dea dar are niste seturi complete de mtg daca le vreau pe acelea, am zis ok si mi-a inmanat un set l-am verificat parea complet apoi a mai aratat vre-o 3 pe care nu le-am verificat (gresala mea) si toata faceau cam 60-70E online, am cazut la pace si i-am platit 130 lei pe ele.
Am plecat si la nici 5 minute m-a sunat ca a mai gastit niste cuti pe care sigur vrea sa le vand m-am intors si bine inteles a inceput din nou sa caute in ele si sa scoata carti, nu am realizat ca scosese tot ce era bun si mi-a zis ca vrea 100 lei pe tot ce era acolo pareau a fi circa 300-400 carti. L-am crezut cand a zis ca nu stie ce e acolo si m-am gandit ca poate pot recupera investitia.

Cand am ajuns acasa la Drobeta am desfacut cele 4 pachete si doar unul era complet cel ce il vazusem initial, restul aveau cateva carti si puse pana la refuz doar cati de 2 centi fiecare. In cutia pe care platisem 100 lei la fel.
Drept urmare m-am ales cu o cutie completa ce valoreaza 15E cateva carti pe care mai pot lua 10E si vre-o 500 de carti de 2 centi adica inca 10E.

Pana aici este pierderea mea si gresala ca nu am verificat in amanunt. Dar povestea continua, i-am trimis respectivului mesaj si i-am zis ca ma simt pacalit fiindca din capul locului i-am zis pentru ce cumpar aceste carti.
Acesta acum mi-a dat mesaj sa imi zica ca el nu cauta restul de carti din pachetele pe care mi le-a dat pana nu ii trimit eu bulkul ce era defapt in pachete, ca daca sunt carti valoroase acolo si il pacalesc si doar dupa aceea se apuca el sa caute cartile ce trebuia defapt sa le primesc. I-am zis ca ma p...s pe cartile lui (la nervi) si ca se poate spala cu ele pe cap si sa se bucure de cei 200 lei de care m-a pacalit.

Ii urez bafta in afaceri.

Sfat daca vreti sa luati bulk de pe forum va rog sa ma contactati sa va zic pe cine sa evitati.

Salutare,
Mihai

User avatar
Gi0ny
King Meeple
King Meeple
Posts: 754
Joined: 04 Jun 2020, 10:00
Custom Rank: Captain Meeple
Location: Bucuresti

Re: Neseriozitatea unui utilizator al FBG

Post: # 112826Post Gi0ny
21 Jul 2020, 14:42

Chiar, exista un Black list pe aici?
Cu cei care fac astfel de chestii?
Și sincer, eu i-aș da numele celui care face măgarii din astea, și dacă este o persoana care nu tratează alți oameni cu minimul de respect,

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Neseriozitatea unui utilizator al FBG

Post: # 112827Post Miţã
21 Jul 2020, 14:59

Mesaj primit acum 5 minute:

Image

Atentie cu cine faceti afaceri pe forum!

Image

Sa nu creada lumea ca am scos din context ceva si ca as fi jignit eu pe cineva!

User avatar
adelindumitru
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 2056
Joined: 11 Sep 2016, 01:25

Re: Neseriozitatea unui utilizator al FBG

Post: # 112832Post adelindumitru
21 Jul 2020, 15:41

Miță te rog să îmi trimiți mesaj în privat cu numele utilizatorului, pentru o banare corespunzătoare. Topicul va fi închis pentru că nu e loc de discuții. Data viitoare contactează un moderator.

Locked

Return to “Offtopic - discutii libere”