Porcarii de pe BGG

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
Post Reply
User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1299
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Porcarii de pe BGG

Post: # 131383Post rabesandratana
05 Aug 2022, 14:26

Atunci cand ajungi in cele mai intunecate si bizare locuri de pe BGG si gasesti jocurile cu cele mai ciudate nume si te intrebi cine le-a facut si de ce.

Daca esti prea serios din fire, nu are rost sa iti pierzi timpul cu aceasta postare, asa ca mai bine intoarce-te la lucruri mai importante. ;)

Daca inca esti aici, inseamna ca uneori esti un copil de 12 ani in corpul unui adult si vrei sa te amuzi din orice prostie pe care o auzi/vezi. :D
Asa ca uite 10 jocuri cu nume bizare:


10. Oare chiar a avut loc o sedinta in care angajatii acestui publisher au gandit aceasta denumire pentru jocul lor?
vezi poza:
Image
9. Un joc portughez pentru copii. Cam asa raspund si eu cand cineva imi propune sa jucam Macao, stiind totusi ca am rafturile pline de jocuri moderne.
vezi poza:
Image
8. Pentru ca o data nu era indeajuns sa scrie asta in titlu. Au vrut sa fie siguri ca nu ratam numele jocului.
vezi poza:
Image
7. O tematica ce sigur atrage pe oricine. In special mustele. Pacat de grafica irosita, pentru ca nu arata rau desenele.
vezi poza:
Image Follow the tracks, don’t step in the scat, and spot that animal! Spin the spinner to draw cards, and complete the scene featuring each animal in their habitat, along with the correct tracks and poop! The first player to complete three scenes wins!
6. Rezuma foarte bine jocul Monopoly. Pe asta poate l-as juca
vezi poza:
Image
5. Cred ca nici dupa cateva beri nu as incerca sa joc asa ceva. Oare de ce apar jocurile astea?
vezi poza:
Image
4. O alta copie de Monopoly. Pare mai reusit totusi
vezi poza:
Image
3. Vad ca are si un pret bun, conform etichetei. Cine vrea sa il prinda, sa se grabeasca. Mai sunt doar 2 produse in stoc!
vezi poza:
Image
2. Tu, cel care urmeaza sa dai click aici! Sper ca nu bei tocmai acum un pahar de suc.
vezi poza:
Image
1. Nemtii au un alt fel de a se distra la petreceri, din cate se pare. Si clar jocul a prins, din moment ce a aparut si varianta "Duel".
vezi poza:
Image

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Porcarii de pe BGG

Post: # 131385Post Corwin
05 Aug 2022, 15:43

Christ on a stick...
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

Post Reply

Return to “Offtopic - discutii libere”