Ce branduri de miniaturi pictați și de unde le achiziționați

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
Post Reply
User avatar
nightwolf1923
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 37
Joined: 29 May 2022, 11:54
Location: Bucuresti

Ce branduri de miniaturi pictați și de unde le achiziționați

Post: # 138611Post nightwolf1923
18 Apr 2024, 15:05

Ca o continuare la postarea mea anterioară legată de vopsele(mulțumesc mult celor care au răspuns), ce branduri de minifigurine cumpărați pentru a le picta și de unde(național sau internațional), aș aprecia recomandările voastre, mulțumesc!

victorprodan
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 88
Joined: 16 Dec 2020, 16:03

Re: Ce branduri de miniaturi pictați și de unde le achiziționați

Post: # 138615Post victorprodan
18 Apr 2024, 17:27

Unele board games au gratis miniaturi inauntru! Si depinde de joc, dar sunt unele de calitate excelenta si pretul muuult mai mic fata de a cumpara la bucata gen D&D sau seturi Warhammer.
Si ca bonus te poti si juca cu jocul cu miniaturile dupa ce le pictezi....

Chiar as recomanda sa iti faci mana mai intai pe ceva mai ieftin, gen un joc SH cu multe miniaturi si la pret mic.

Daca chiar nu vrei jocuri, am Blacklist Miniatures: Fantasy Series 1. Am pictat cateva, s-au jucat si copiii cu unele, dar cele mai multe stau degeaba. Daca te intereseaza ceva anume din ele, da-mi un PM. Nu le-am pus de vanzare pentru ca asta e forum de board games nu miniaturi si nici nu stiu ce as vinde din ele neaparat.

Cmin999
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 40
Joined: 13 May 2022, 13:19

Re: Ce branduri de miniaturi pictați și de unde le achiziționați

Post: # 138619Post Cmin999
18 Apr 2024, 21:43

Cam cum zice Victor am facut si eu. Am cumparat de BF de la Lex Marvel United (care a fost ceva in jur de 60-70 de lei - extrem de ieftin pentru 10 miniaturi) si cu el am inceput sa testez diverse chestii. In rest, din jocuri au fost pana acum plus vreo 3 printate 3D. Am inceput sa pictez oricum tocmai pentru ca aveam jocuri cu miniaturi si nu am vrut sa le mai vad asa anoste intr-o singura culoare.

crazyfroggg
King Meeple
King Meeple
Posts: 570
Joined: 21 Jan 2017, 08:52
Location: Cluj-Napoca

Re: Ce branduri de miniaturi pictați și de unde le achiziționați

Post: # 138626Post crazyfroggg
19 Apr 2024, 21:31

Subscriu la ce au scris băieții mai sus, am pictat exclusiv de la jocurile mele ( plus Warhammer al unui prieten).
Am "ochit" niste site-uri din RO, după ce termin tot ce mai am de pictat vreau să iau câte ceva de acolo. Cred că sunt printate 3D, din diverse "povești"/seturi.
Revin cu site-ul mâine

Cmin999
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 40
Joined: 13 May 2022, 13:19

Re: Ce branduri de miniaturi pictați și de unde le achiziționați

Post: # 138632Post Cmin999
20 Apr 2024, 14:04

Apropo de treaba asta, mi-a recomandat youtube video-ul asta: https://youtu.be/N97yLsKFxH8?si=tlezJNuhMSuxAsG5
Ar putea sa fie si asta o varianta, sa exersezi pe piesele altora. Nu m-am gandit pana acum la treaba asta, am deja destule piese nepictate oricum, dar poate ajuta pe cineva care nu isi permite prea multe miniaturi/jocuri cu miniaturi sau cineva care cauta diverse tipuri de miniaturi pe care nu le detine.

crazyfroggg
King Meeple
King Meeple
Posts: 570
Joined: 21 Jan 2017, 08:52
Location: Cluj-Napoca

Re: Ce branduri de miniaturi pictați și de unde le achiziționați

Post: # 138633Post crazyfroggg
20 Apr 2024, 14:28


Post Reply

Return to “Offtopic - discutii libere”