jocuri pc

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
Post Reply
adixor

jocuri pc

Post: # 1315Post adixor
02 Mar 2010, 23:04

cand nu "misc cartoane si pe piticot de colo colo si dau cu zaruri" (cum este privit la minunatul meu job acest frumos hobby :evil: ) ma mai joc pe PC. in general adventures, sunt mare fan (vorbesc de jocurile cunoscute drept "quest-uri" gen monkey island, nu prea ma omor dupa RPG-uri mai ales ca sunt din ce in ce mai inutil de complexe). Am jucat totusi weekendul asta un first person shooter extraordinar, Crysis, de care tot auzisem dar nu aveam configuratie hardware necesara pentru a-l rula. Acum am si este extraordinar, daca va plac first person shooterele, nu prea sunt altele mai bune in istorie asa ca e highly recommended (era sa nu-l mai joc datorita unei misiuni idioate de la inceput, dar merita cu varf si indesat). Tot foarte bun ultimul Call of Duty - Modern Warfare 2.

Pe partea de questuri, au fost nice in ultimul timp Runaway 3 - The Dream of The Turtle si chiar Chronicles of Mystery - The Tree of Life, care desi e un quest dragut nu e de castigat premii.

Voi va jucati pe PC? Daca nu, v-ati jucat mai demult dar v-au doborat problemele din viata de zi cu zi si nu mai aveti timp de ele?

Ioana

Re: jocuri pc

Post: # 1317Post Ioana
02 Mar 2010, 23:26

Eu nu ma joc deloc pe PC, nu am timp de asa ceva (sa zicem nu-mi fac timp)... Si chiar daca as avea, cred ca as prefera sa-l petrec frunzarind netul :D.

adixor

Re: jocuri pc

Post: # 1318Post adixor
02 Mar 2010, 23:27

e si asta un joc pe pc :). mi-amintesc de gluma cu IRC-ul (mai nou messenger) care e "multiplayer notepad"

Ioana

Re: jocuri pc

Post: # 1319Post Ioana
02 Mar 2010, 23:29

:lol: de la hobby ti se trage: vezi peste tot jocuri!

adixor

Re: jocuri pc

Post: # 1320Post adixor
02 Mar 2010, 23:35

life is a game... in foarte multi jucatori. si cooperativ, si cu conflicte, si cu risc, bonusuri, pierderi, etc. unii mai uita sa citeasca regulamentul dar asta e :) partea proasta e ca inca nu stim cum se face scoringul ... asta joc tare: sa incerci sa castigi desi nu stii cum se face scoringul ..

Ioana

Re: jocuri pc

Post: # 1323Post Ioana
02 Mar 2010, 23:41

Da, cred ca e bine sa iei viata ca pe un joc. Esti mai relaxat decat atunci cand joci orice joc pe viata si pe moarte!

PS: ne place off topic-ul asta (si totusi suntem on topic!)

haretel

Re: jocuri pc

Post: # 1329Post haretel
03 Mar 2010, 00:19

Cand raman in Bucuresti in weekend si am timp, prefer un bgame

chrislove

Re: jocuri pc

Post: # 1330Post chrislove
03 Mar 2010, 00:51

eu joc machinarium. e chiar addicting si destul de greu pt mine ;)

restul jocurilor Pc le joc "pasiv", adica ma uit :lol: cand le joaca el

Dang

Re: jocuri pc

Post: # 1351Post Dang
03 Mar 2010, 09:11

Daca am cu cine, prefer un boardgame.

Daca n-am, ma mai bag la un joc pe PC. In general sports. In special, baseball (MLB 2K10, ca tot a aparut ieri :twisted: ) sau cricket.

I know, I'm strange.

adixor

Re: jocuri pc

Post: # 1352Post adixor
03 Mar 2010, 09:12

inainte sa citesc "i know, I'm strange" ma gandeam "deci cineva chiar mai joaca jocuri sports?" :))

pe de alta parte daca ma gandesc cate zile am jucat FIFA, aproape toate versiunile, nu mai pot sa zic nimic :)

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: jocuri pc

Post: # 1356Post VickdaReaper
03 Mar 2010, 09:53

Yo!, din pacate, nu ma mai joc la PC cum o faceam candva... Prefer jocurile de strategie, RPG-urile si jocurile destepte. Detest FPS-urile, in general, (e mai interesant cand zice nea Gigi pac-pac decat sa il fac yo! intr-un joc) si imi displac simulatoarele sportive (n-au haz, nu le gasesc indeajuns de antrenante).
La ora actuala nu joc chiar atat de multe jocuri. La ordinea zilei sunt DotA, Europa Universalis III si Carmageddon 1 si 2. Dar mai joc si Knights of Honor (e ceva mai usor decat EU3), Unreal Tournament 3 (singurul FPS care imi place si mi se pare bun - ma refer la toata familia), The Elder Scrolls 3 sau 4 (inca mai am cateva dungeon-uri de curatat pe undeva :(), Supreme Commander, Starcraft, Diablo 1 si 2, ceva x: Total War si altele, in functie de ce instalez si ce sterg. Dintre jocurile simple, dar interesante joc Plants vs. Zombies si World of Goo (desi m-am blocat la un nivel).
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

haretel

Re: jocuri pc

Post: # 1358Post haretel
03 Mar 2010, 10:05

Cred ca Starcraftu' si Heroes3 mi-au mancat cel mai mult timp

adixor

Re: jocuri pc

Post: # 1359Post adixor
03 Mar 2010, 10:08

carmaggedon.. ce vremuri.. sa omori pietoni nevinovati .. cool! (sa stiti ca sunt pasnic la intalnirile de boardgames !).
World of goo este excelent! L-am si cumparat. A fost o oferta foarte originala de genul "dati cat vreti pe el", o idee a producatorilor. A fost cumparat de 50.000 oameni intr-o saptamana. Eu am dat 4$ parca, s-au dat intre 1 si 15. Nu mai stiu media dar a fost o super idee.

Cu rpg-urile cum ziceam nu ma prea impac... iar ultimele strategii care inca mi-au placut au cel putin 5-6 ani. acum toate au devenit mult prea complexe si mananca mult prea mult timp ca sa mai fie fun sau ca sa ma faca sa le instalez macar sa vad cum sunt.. Dune 2 era simplu si la obiect, ce joc. ..

User avatar
Indy
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 191
Joined: 24 Jan 2010, 18:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: jocuri pc

Post: # 1367Post Indy
03 Mar 2010, 11:54

Eu nu mai am timp deloc de jocuri pe calculator...Cam tot timpul liber mi-l petrec pe hattrick (cel mai popular manager de fotbal online din lume) si pe site-urile de boardgames :)

adixor

Re: jocuri pc

Post: # 1385Post adixor
03 Mar 2010, 15:31

auzisem si eu acum vreo 5 ani de hattrick dar nu m-a prins desi aveam colegi maniaci. e un fel de joc si asta :)

User avatar
Indy
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 191
Joined: 24 Jan 2010, 18:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: jocuri pc

Post: # 1390Post Indy
03 Mar 2010, 16:08

Pai jocul asta ori te lasa indiferent, ori te loveste tare de tot :))

Rautz

Re: jocuri pc

Post: # 11975Post Rautz
19 Feb 2011, 03:31

M-am jucat toate tipurile de jocuri, din pacate nu prea mai am timp:

Am avut un Sinclair Spectrum de cand am fost foarte mic asa ca am jucat o gramada de jocuri pe casete

Primele jocuri jucate pe PC au fost Prehistoric 1/2, ceva Formula 1, nush cum se numea, si Mortal Kombat
Mai tarziu mi-au placut jocuri gen Delta Force sau Unreal Tournament
Apoi prin liceu Quake 2/3, Carmaggedon jucate pe le orele de informatica

RPG: Diablo 2, Dungeon Siege
TBS: Heroes 3,4,5, Disciples, Europa Universalis 3(sau e RTS?), Napoleon Total War
RTS: Command&Conquer, Starcraft, Age of Empires 3
1st person shooters: Half Life, mai ales Counterstrike mult de tot (numai asta se juca prin Regie, sau Dota)
Racing games: NFSuri mai ales Porsche, Colin McRae 2, Dirt, Grid
3rd person: Mass Effect 2
Strategii sportive gen CM(mai tarziu FM), Cycling Manager
Joculete multe gen cauta obiectele pe ecran :D

Ma rog, multe multe altele

MMORPG: am inceput cu chestii gratis, gen Mu Online, sau in browser Hattrick sau StarKingdoms
Cand am avut ceva bani am trecut la LOTRO, WoW, cel mai recent World of Tanks

Jocuri momentan pe calculator(dar nu m-am mai jucat din Decembrie si nici nu mai am timp):
-Art of Murder
-Bioshock 1/2
-Europa Universalis 3
-FM2011
-Greed
-League of Legends
-Napoleon Total War
-NFS(ultimul)
-Starcraft 2
-Two Worlds 2
-World of Tanks
-Zombie Driver


Mentionez ca si prietena mea se joaca multe jocuri, si mai ales in MMORPG a fost alaturi de mine in multe raiduri :)

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: jocuri pc

Post: # 11981Post VickdaReaper
19 Feb 2011, 10:20

Bahaus wrote:ceva Formula 1, nush cum se numea
Te referi cumva la Accolade ?? :D

P.S. Cat mai jucat si jocul asta... :lol:
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

haretel

Re: jocuri pc

Post: # 11982Post haretel
19 Feb 2011, 10:53

hehe il tin si eu minte pe asta

User avatar
tasurinchi
King Meeple
King Meeple
Posts: 863
Joined: 13 Jan 2010, 20:06
Location: Brașov

Re: jocuri pc

Post: # 11984Post tasurinchi
19 Feb 2011, 11:20

De fapt cred ca se chema Gpega si era produs de Accolade :)

Post Reply

Return to “Offtopic - discutii libere”