The Online Gamer

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
Post Reply
mezak

The Online Gamer

Post: # 3886Post mezak
20 May 2010, 21:22

Am gasit filmuletul asta pe net.

Ce parere avetzi? :twisted:

adixor

Re: The Online Gamer

Post: # 3890Post adixor
20 May 2010, 21:51

rugaminte: sa incercam sa pastram materialele decente (asta e foarte colorat). scuze daca am fost mai suparat in mesajul meu anterior pe care tocmai l-am sters.

mi s-a parut oricum un film frustrant de privit si nu e nimic din invatat din el (si nici funny). and i hate monopoly.

mezak

Re: The Online Gamer

Post: # 3896Post mezak
20 May 2010, 22:04

Consider acest filmulet cu scop educativ in special pentru adolescenti, acestia putand fii usor influentati si chiar "Subjugati" de anumite jocuri.
E un anti exemplu demn de NEURMAT dar tototusi acest filmulet are 3 milioane de vizionari pe Youtube. DE CE?
Sunt convins ca exista oameni (poate nu in stadiul asta avansat) care duc fenomenul jocurilor pana la extrem (nu conteaza ce tipul de joc). Trebuie sa existe un echilibru in toate chiar si cand e vorba de board games.

PS :Adi daca consideri ca trebuie scos, ai acordul meu.

adixor

Re: The Online Gamer

Post: # 3897Post adixor
20 May 2010, 22:26

cred ca un adolescent ar invata exact faptul ca e un exemplu de urmat tipul din filmul asta si e foarte "cool" sa faci asa, mai ales daca adolescentii sunt asa cum mi-i imaginez eu (sau cum eram si eu :) ).

sunt de acord ca trebuie sa existe un echilibru (eu aproape l-am gasit cu balanta trasa de cristina) dar din ce am observat (eu fiind si un PC gamer nu chiar incepator) jocurile online (sau offline) pe pc/playstation etc creeaza mult mai multa dependenta decat boardgameurile (acestea insa tind sa creeze un sindrom de colectionar, in care vrei jocuri ca sa le vezi, mirosi, ai, nu ca sa le joci, sau nu mai mult de 1-2 ori ..). hopefully in boardgaming nu exista specimene de genul celui din filmulet.

pe de alta parte am avut parte de o sesiune cu cineva de genul asta, nu dus chiar la acest extrem. frustrant. si aveam mereu pe limba "it's time to go honey". nu le doresc nici dusmanilor, so to speak :)

p.s. nu

Ioana

Re: The Online Gamer

Post: # 3899Post Ioana
20 May 2010, 22:47

:o ... tipu' a primit ce-a meritat, au plecat toti din jurul lui si-a ramas singur singurel. Asta-i o lectie pe care ar trebui s-o invete adolescentii din ziua de azi. Cum te porti cu cei din jurul tau asa traiesti.

chrislove

Re: The Online Gamer

Post: # 3906Post chrislove
20 May 2010, 23:54

mi-e teama ca voi intalni intr-o zi si un astfel de gamer la masa mea. e trist, pt ca am avut o experienta traumatizanta o data.
din fericire, astfel de gamer se va autoexclude in grup.
si parerea mea e ca nu are legatura cu adolescentii neaparat.

ririmia

Re: The Online Gamer

Post: # 3912Post ririmia
21 May 2010, 07:19

Este o prostie de film. S-ar fi putut face fara tot acel limbaj colorat. Acea "sceneta" nu cred ca poate avea loc in realitate.
Daca cineva s-ar fi luat de prietena, logodnica, sotia mea, de la prima replica m-as fi ridicat de la masa.
...DA... Fara violenta! :lol:

Un film exagerat !
Last edited by ririmia on 21 May 2010, 16:29, edited 1 time in total.

adixor

Re: The Online Gamer

Post: # 3914Post adixor
21 May 2010, 09:33

word!

Post Reply

Return to “Offtopic - discutii libere”