Prietenie intre cupluri

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
Post Reply
vallentino

Prietenie intre cupluri

Post: # 70010Post vallentino
16 May 2016, 12:17

Nu va ganditi la sex :lol: , ci la o prietenie normala care presupune iesiri in oras, excursii, jocuri de societate etc. Toti amicii mei au prietene si ies in cupluri, iar cei de care vrem noi sa ne apropiem sunt prea ocupati, au deja prieteni, nu sunt interesati etc. Deci cum am putea sa gasim 2-3 cupluri dispuse sa iasa in oras? Sa nu spuneti cursuri de dans, vecini sau serviciu. Tot ce am gasit este dedicat oamenilor singuri care vor sa formeze un cuplu, numai matrimoniale. Pentru ceilalti nimic. Asadar cum ne putem face noi prieteni? Avem 37 și respectiv 32 de ani, suntem persoane cu studii superioare, din Bucuresti, vesele, ieșim la teatru, terase, film, mergem în excursii. Oameni normali zic eu. :tu:

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Prietenie intre cupluri

Post: # 70011Post 26octombrie
16 May 2016, 12:45

un aspect esential pe care ai uitat sa-l mentionezi e in care bucuresti locuiti :lol: , adica in ce cartier. noi avem prieteni de suflet cu care nu ne vedem cu lunile anii, pentru ca stau in capatul cartierului Drumul Taberei, iar noi in Pantelimon...
daca sunteti din acelasi oras cu noi, hai sa ne vedem pe-o terasa, la o cafea/bere/joaca si aprofundam discutia

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Prietenie intre cupluri

Post: # 70012Post Miţã
16 May 2016, 12:51

26octombrie wrote:un aspect esential pe care ai uitat sa-l mentionezi e in care bucuresti locuiti :lol: , adica in ce cartier. noi avem prieteni de suflet cu care nu ne vedem cu lunile anii, pentru ca stau in capatul cartierului Drumul Taberei, iar noi in Pantelimon...
daca sunteti din acelasi oras cu noi, hai sa ne vedem pe-o terasa, la o cafea/bere/joaca si aprofundam discutia
E clar ai șanse mai mari sa ieși cu mine și cu soția mea (suntem din Drobeta) mai repede decât cu Luana :)

vallentino

Re: Prietenie intre cupluri

Post: # 70017Post vallentino
16 May 2016, 14:10

Super! Noi locuim in micul orasel Popesti Leordeni (langa Berceni). Iti dau pe privat id-ul meu de facebook si venim . :) Ea joaca Catan si monopoly si eu in afara de cele doua mai joc si cyclades. Ne vedem duminica toti 4? :) Alegeti voi locul.

DeeDee
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 07 Dec 2014, 20:51
Location: Cluj-Napoca

Re: Prietenie intre cupluri

Post: # 70018Post DeeDee
16 May 2016, 14:11

De la serviciu, nu ai vreo sansa?
La mine a functionat asa, la un eveniment social care a implicat colegii de serviciu + partener, povestind cu toata lumea cate un pic, am facut click cu nevasta unui coleg, si de atunci... ne-am si nasit :).

vallentino

Re: Prietenie intre cupluri

Post: # 70021Post vallentino
16 May 2016, 14:18

Norocosilor! Job in privat ,nu? Stiu ca in companii se organizeaza astfel de evenimente. Eu lucrez in domeniul bugetar si la noi sunt mai stricti (a se citi "fara buget de team building") iar la doamna este o echipa mica de colegi (lucreaza in privat dar fiind asa putini angajati nu prea a iesit nimic). Voi nu veniti la o cafea/limo si poate jucam si un boardgame? :)

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Prietenie intre cupluri

Post: # 70030Post Haddeo
16 May 2016, 16:58

deevinnula wrote:am facut click cu nevasta unui coleg, si de atunci... ne-am si nasit :).
cand am ajuns la punctele alea de suspensie chiar asteptam cu sufletul la gura sa aflu ce s-a intamplat dupa ce ai facut click cu nevasta unui coleg.
asteptam plot twistul :D
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

DeeDee
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 07 Dec 2014, 20:51
Location: Cluj-Napoca

Re: Prietenie intre cupluri

Post: # 70047Post DeeDee
17 May 2016, 12:20

vallentino wrote:Norocosilor! Job in privat ,nu? Stiu ca in companii se organizeaza astfel de evenimente. Eu lucrez in domeniul bugetar si la noi sunt mai stricti (a se citi "fara buget de team building") iar la doamna este o echipa mica de colegi (lucreaza in privat dar fiind asa putini angajati nu prea a iesit nimic). Voi nu veniti la o cafea/limo si poate jucam si un boardgame? :)
Companie privata, e drept, dar nu pe banii lor am organizat. Nu exista team-building nici la noi, doar un micro-revelion. Dar pe vremea aia din poveste eram toti tineri, colectiv relativ mic, si cand se facea cate o nunta, era invitata toata firma.

Haddeo, plot twisturi s-au tot intamplat dupa "...", dar nu sunt on-topic :)

Post Reply

Return to “Offtopic - discutii libere”