Unde mergeti sau ati mers in concediu?

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
vladV
King Meeple
King Meeple
Posts: 491
Joined: 05 Feb 2013, 11:10

Re: Unde mergeti sau ati mers in concediu?

Post: # 100486Post vladV
16 Jul 2019, 21:23

Cum mai e drumul/soseaua prin Bulgaria? Am auzit fel si fel de povesti, nu din cele mai fericite.

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Unde mergeti sau ati mers in concediu?

Post: # 100487Post Miţã
16 Jul 2019, 21:31

vladV wrote:
16 Jul 2019, 21:23
Cum mai e drumul/soseaua prin Bulgaria? Am auzit fel si fel de povesti, nu din cele mai fericite.
Recomand sa se mearga prin Serbia, Macedonia. Se trece pe la Portile de Fier 2 si se merge cam 250km pe drum national, apoi se incepe autostrada pana in Grecia. Ca si costuri 10E autostrazile, in Macedonia motorina este 1E/litru inainte de vama din Grecia se poate alimenta full fiindca in Grecia motorina este 1.5E/litru.

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Unde mergeti sau ati mers in concediu?

Post: # 100488Post Haddeo
16 Jul 2019, 21:45

Dacă treceti prin Serbia, Belgradul e un oraș care m-a surprins foarte plăcut. Dacă aveți cum sa luați un ghid local o sa rămâneți surprinsi de istoria orașului. Sârbii sunt și foarte prietenoși cu romanii din cât am observat :).
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Unde mergeti sau ati mers in concediu?

Post: # 100489Post VickdaReaper
16 Jul 2019, 22:06

vladV wrote:
16 Jul 2019, 21:23
Cum mai e drumul/soseaua prin Bulgaria? Am auzit fel si fel de povesti, nu din cele mai fericite.
Experiența mea se rezumă la drumul până la Bansko, respectiv cel spre Turcia (Hamzabeyli), ambele în ultimul an.
Drumurile sunt bune, nu excelează în vre-un fel, dar aș zice că pe medie stau mai bine ca noi. Deși mai au și ei porțiunile lor cu bube. N-am avut probleme, ba chiar am găsit suficiente locuri de oprire pe marginea drumului, spre deosebire de situația de la noi.
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

User avatar
Zmiq86
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 165
Joined: 28 Aug 2016, 01:36
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Unde mergeti sau ati mers in concediu?

Post: # 100603Post Zmiq86
19 Jul 2019, 22:02

Nu sunt un expert foarte mare ... pentru că n-am mașină, dar pot să zic că drumurile noștri sunt in stare buna acum sau mai puțin fain.

Se spune că anul acestă nu sunt foarte mult oameni care otdinesc la mare la noi și că de obicei zic că e din cauză prețurilor dar un prieten e acum acolo și mi-a zis că nu e foarte scump, depinde unde vrei să stai.

Dacă trebuie să credem pe astă dacă vrei să ai un concediu mai liniștit poti să vii la noi :)

Post Reply

Return to “Offtopic - discutii libere”