Despre faza finala a topului

Voteaza jocurile preferate!
Forum rules
Dupa faza de nominalizari in care au fost luate in calcul toate propunerile utilizatorilor forumboardgames.ro, s-au departajat jocurile din topic-urile de mai jos. Va rog sa votati jocul care vi se pare cel mai potrivit pentru titlu in fiecare din categorii.

Desi candidatii sunt pe alocuri ciudati si difera cumva fata de cei asteptati sau cei din alte topuri (cum ar fi topul BGG), ei reprezinta o imagine cat se poate de buna a comunitatii boardgames din Romania, si a celei forumboardgames.ro in special. Va multumesc pentru participare.
Locked
adixor

Despre faza finala a topului

Post: # 1441Post adixor
04 Mar 2010, 20:57

Dupa cum stiti faza nominalizarilor s-a incheiat si multumesc tuturor pentru voturi!

Am extras toate nominalizarile, dar cum sunt peste 10 (uneori chiar 20) de jocuri nominalizate la fiecare categorie, am eliminat jocurile nominalizate doar o data. Daca avem prea multe variante rezultatul va fi prea diluat (nu suntem multi votanti) si nici reprezentativ. Despre reprezentativitate stiu ca se pot discuta muuuulte dar nu luati si voi topurile asa in serios.. cum ziceam sunt mai mult un indicator al popularitatii unui joc decat altceva. Au fost jocuri pe care le consideram bune in categoria lor dar nefiind cunoscute au "picat" la nominalizare. C'est la vie, pe masura ce noi ca si comunitate crestem (si dulapul cu jocuri odata cu noi) voturile vor fi poate din ce in ce mai reprezentative.

De asemenea stiu ca nu am abordat toate clasele importante de nominalizare (cu accent pe wargames, sectiune ceruta de fixpix si nu numai). Data viitoare vom avea mai multe sectiuni, va fi mai frumos, mai colorat, mai dulce, mai luminos :)

Dar pana data viitoare, acum e acum. Incepe votul ... ACUM!

adixor

Re: Despre faza finala a topului

Post: # 2261Post adixor
02 Apr 2010, 21:55

Luni anuntam castigatorul micului nostru top! Nu uitati sa votati!

Locked

Return to “Top ForumBoardGames.ro - Faza II (voturi finale) incheiata.”