discutii top

Post Reply
adixor

discutii top

Post: # 2438Post adixor
07 Apr 2010, 22:52

am lasat topicul cu TOP-ul blocat. daca doriti sa comentam topul, putem sa o facem in acest topic. thanks.

adixor

Re: discutii top

Post: # 2441Post adixor
07 Apr 2010, 23:12

cateva mici comentarii daca nu vreti sa urmariti clasamentul:

Cel mai bun joc complex: Through the ages este pe locul 2 dupa agricola.
Cel mai bun party game: mafia a luat tot ce putea, cu 9 voturi (maxim 2 voturi pentru celelalte propuneri). adevarul e ca este foarte tare, si ne-am distrat de minune cu el la intalnirile noastre
Cel mai bun gateway game: ticket conduce detasat, cu catan si stone age pe locul 2.
Cel mai jucat joc: tot ticket e in varf (catan iar pierde primul loc, e pe 2 alaturi de carcassonne)
Cel mai bun joc pt 2 jucatori: la egalitate Roma si Mr. Jack. Twilight struggle este urmatorul, probabil a contat popularitatea mai mica
Cele mai bune componente: jamaica castiga, as putea zice "evident".
Cel mai bun joc multiplayer: agricola nu a putut lua 2 premii, shadows l-a impiedicat la aceasta categorie
Cel mai inovator joc: Dominion este urmat indeaproape de Race for the galaxy.

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: discutii top

Post: # 2516Post VickdaReaper
08 Apr 2010, 17:57

Yo! zic ca este un top sincer, desi poate mai putin corect vorbind la micrometru. In general, astfel de topuri mi se par cele mai reprezentative, pentru ca exprima placerea unuia de a juca un joc sau altul...

Aplauze castigatorilor! Chiar sunt curios data viitoare ce o sa iasa...
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

adixor

Re: discutii top

Post: # 2523Post adixor
08 Apr 2010, 19:35

gand la gand. si eu cred ca arata foarte bine situatia "din teren" (la noi). nu zic ca nu ar fi jocuri "mai bune" (a se lua asta cu un gram de sare ca termenul de mai bun/rau este relativ nu absolut) dar daca sunt, se intalnesc destul de rar incat sa piarda la factoul popularitate care are o parte semnificativa din premiu.

Ioana

Re: discutii top

Post: # 2559Post Ioana
09 Apr 2010, 09:03

Felicitari castigatorilor! In semn de recunostinta vor primi cate o steluta pe boardgames.ro :D.

Ioana

Re: discutii top

Post: # 2786Post Ioana
16 Apr 2010, 15:14

Stelutele sunt gata puse :)

adixor

Re: discutii top

Post: # 2794Post adixor
16 Apr 2010, 19:10

cat am cautat stelutza aia. .... :)) desi ea facea tumbe acolo (e animata) . thanks

Post Reply

Return to “Top ForumBoardGames.ro - Editia I - primavara 2010 (incheiat)”