Seara de jocuri in Sevastia's Book

Intalniri in Timisoara!
Post Reply
Town Games Timisoara

Seara de jocuri in Sevastia's Book

Post: # 17156Post Town Games Timisoara
28 Jun 2011, 19:50

Va asteptam in fiecare Vineri de la ora 20 in Sevastia's Book(str Marasesti nr 14, chiar peste drum de intrarea in Parcul Botanic) la o seara de board games. Jucurile ne sunt puse la dispozitie de care baietii de la Boardgame Shop, insa poti sa aduci si jocurile tale. La prima intalnire si Mihai a fost foarte generos, lucru pentru care, ii multumesc frumos. Sper sa am ajutorul vostru, sa facem o traditie din aceste intalniri. Ne vedem Vineri!
Va stam oricand la dispozitie!
Marius: 0749141703; daleamariusadrian@yahoo.com
Tibi: 0721238611; office@wowevents.ro

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Seara de jocuri in Sevastia's Book

Post: # 17166Post DanielIndru
29 Jun 2011, 01:22

Town Games Timisoara wrote: La prima intalnire si Mihai a fost foarte generos, lucru pentru care, ii multumesc frumos.
Ca sa nu fie confuzii, e vorba de Mihai Stanimir aka suf nu de celalalt mihai, de la Taraba... Nu ca am fi refuzat ajutorul lui. :)

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Seara de jocuri in Sevastia's Book

Post: # 17170Post suf
29 Jun 2011, 08:11

M-ai dat de gol :D
Vinerea asta cred ca aduc niste Mac Gerdts.

Town Games Timisoara

Re: Seara de jocuri in Sevastia's Book

Post: # 17190Post Town Games Timisoara
29 Jun 2011, 18:31

Super!!Iarasi se anunta un local plin de gameri!

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Seara de jocuri in Sevastia's Book

Post: # 17281Post suf
02 Jul 2011, 13:22

Jocuri la maxim aseara in Sevastia's Book, Timisoara

40 de oameni au jucat Dixit, Catan, Carcassonne, Risk, Crokinole, The Resistance, Lost Cities si multe altele. Avem in sfarsit un loc de joaca!

Town Games Timisoara

Re: Seara de jocuri in Sevastia's Book

Post: # 17335Post Town Games Timisoara
04 Jul 2011, 18:40

Salut!!Timisoara vine tare din urma!!Intradevar a fost o seara plina de jocuri!Vom continua in acelasi ritm, aceasta este o promisiune! Eu vreau sa le multumesc, tuturor celor care se implica in promovarea acestui eveniment, in special lui Mihai Stanimir, care pe langa promovare ne pune la dispozitie "baza" lui de jocuri. Va asteptam Vineri!

Town Games Timisoara

Re: Seara de jocuri in Sevastia's Book

Post: # 17548Post Town Games Timisoara
10 Jul 2011, 23:20

Si vinerea trecuta, au fost 45 de pasionati de jocuri in Sevastia's Book. In ciuda caldurii foarte mari, cei mai multi au stat pana dupa ora 12. Datorita spatiului limitat o sa va rog frumos sa va anuntati prezenta daca doriti sa luati parte la seara de jocuri. Va astept, Vineri! Eveniment coordonat de WOW Events!

Town Games Timisoara

Re: Seara de jocuri in Sevastia's Book

Post: # 18033Post Town Games Timisoara
26 Jul 2011, 10:16

Mica problema a meselor a fost rezolvata, astfel vom avea 7 mese de joc mari si late. Pentru a evita neplaceri la fata locului va rog sa va confirmati prezenta la seara de jocuri aici: http://www.wowevents.ro/rezervari.
Ne vedem in fiecare vineri in Sevastia's Book(str Marasesti nr. 14)de la ora 20.
Pentru mai multe informatii nu ezitati sa ne contactati: 0749141703, 0721238611.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Seara de jocuri in Sevastia's Book

Post: # 18365Post DanielIndru
31 Jul 2011, 19:02

Vineri seara am reusit si eu sa ajung pentru prima oara in Sevastia's. Mesele sunt intr-adevar mari, latimea putea fi putin mai mare, dar e oricum mult mai bine decat cu mesele folosite de bar in mod normal, unde de-abia poti face un setup de Dixit.
Desi afara era racoare, atmosfera a fost una incinsa atat la propriu cat si la figurat.

Ce s-a jucat: la masa noastra a fost Castles of Burgundy, China si Navegador - am facut poza doar ultimului mentionat
La cele mese am vazut Risk... cu mult tutun :)
Cyclades
Egizia
Nelipsitul Catan
Dixit
Si SAH!
Daca vreti deci boardgames vineri seara, haideti in Sevastia's Book.

Post Reply

Return to “Timisoara”