LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post Reply
peter
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 12
Joined: 08 Jul 2019, 12:40

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117165Post peter
30 Nov 2020, 00:02

Dumnezeu să-l odihnească.

User avatar
h_dzso
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 218
Joined: 20 May 2015, 16:28
Location: Targu Mures

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117166Post h_dzso
30 Nov 2020, 00:06

Condoleante familiei... Dumnezeu sa il odihneasca!

User avatar
VZQ
King Meeple
King Meeple
Posts: 467
Joined: 07 Oct 2017, 22:20

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117167Post VZQ
30 Nov 2020, 01:42

OMG...Condoleante...Incredibil...

User avatar
manny0821
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 281
Joined: 02 Sep 2014, 18:11
Location: Cluj-Napoca

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117168Post manny0821
30 Nov 2020, 10:52

Dumnezeu să-l odihnească.

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117169Post Corwin
30 Nov 2020, 12:38

Condoleanțe familiei. :(
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
arthuriovan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1182
Joined: 01 Dec 2011, 09:47
Custom Rank: Art Meeple
Location: Bucuresti

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117170Post arthuriovan
30 Nov 2020, 13:14

Condoleanțe familiei. Dumnezeu să-l odihnească.

DukeMJ
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 69
Joined: 04 Oct 2018, 17:42

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117171Post DukeMJ
30 Nov 2020, 14:30

Dumnezeu să-l odihnească.

xagabi
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 54
Joined: 01 Jan 2019, 19:30

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117172Post xagabi
30 Nov 2020, 16:34

DUMNEZEU sa l odihnească... Condoleante familiei!

User avatar
sergiunastrut
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 13 Nov 2018, 21:03
Custom Rank: Și...unde-i povestea?
Location: Iași

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117173Post sergiunastrut
30 Nov 2020, 17:19

Salutare,

Câteva noutăți:

1. Pentru primul val de vânzări, spun stop la oferte pentru săptămâna asta. Voi mai edita fișierul pentru ofertele deja în curs de discuție. Vă rog, dacă mai vreți alte lucruri să faceți liste și să îmi trimiteți începând cu luni, 7 decembrie. Momentan vreau să găsim și să onorăm tot de până acum.
2. Reiterez că cei care ați cerut extensii separate, v-am notat în fișier, dar nu le veți primi în prima tranșă ci poate mult mai târziu, dacă nu se revendică între timp ca pachete. Cristi obișnuia să țină totul în cutia de bază unde era posibil și cutiile extensiilor în pod. De asta, e o muncă colosală să separi componente, când abia poți găsi jocurile pe rafturi.
3. Există șanse ca să nu mai găsim cutiile pentru extensii la unele. Dacă va fi cazul, vă voi scrie. Cine nu vrea cutiile la extensii, vă rog să îmi spuneți.
4. Au existat multiple bidders la mai multe jocuri - vreau să știți cum am ales câștigătorul: soția m-a rugat să dau prioritate locală ofertelor, acolo unde primim, iar apoi am ales primul venit. Vă rog să nu insistați cu oferte mai mari, sunt deja copleșit de gestionarea situației.
5. Vă rog să verificați coloana Winner, în galben, filtrați ce e alocat sub numele vostru și verificați dacă e în regulă cu ce mi-ați trimis în mesaje. Dacă am omis ceva, dar nu a fost câștigat de altcineva, vă rog să îmi scrieți. Altfel, vă rog să faceți totalul vostru și să îmi dați reply în thread-urile deja începute cu lista voastră finală și totalul. Prețurile sunt fixe, mulțumesc de înțelegere. Tot atunci, să îmi scrieți numele și adresa voastră completă, sau dacă sunteți de acord cu livrarea comună în București, Cluj, Timișoara, Oradea,Târgu Mureș, specificați asta și eu voi trimite unui singur, iar voi veți ridica de acolo. Cine optează pentru pachet separat, vă rog să menționați și vă veți asuma plata transportului la primire.
6. Începe următoarea etapă, identificarea jocurilor și alocarea lor pe localități. Sper să finalizăm asta în următoarele 2 zile, ca apoi să confirm integritatea fiecărei oferte și să puteți face plata. În următoarele 2-3 zile, deci, vă voi trimite detaliile IBAN-ului soției la reply-ul vostru de la punctul 5. După ce faceți plata, o să vă rog să trimiteți o dovadă, ca să centralizez.
7. Îmi propun ca vineri să mă ocup de primul val de livrări. Sper să și reușesc. Vă țin la curent.

We are in for the long run, folks, mulțumesc pentru valul mare de oferte! Urmăriți thread-ul ăsta pentru comunicări de masă. Mulțumesc!
Kallax Display: Colțul meu de artă
Am încercat recent: Cotate subiectiv
Experiențele de joc le sumarizez aici: PLAY|STORY|SHORT

nikeaer
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 26
Joined: 20 Sep 2018, 09:03
Location: Oradea

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117176Post nikeaer
30 Nov 2020, 20:29

  • Nici eu nu am avut șansa să cunosc persoana în cauză dar transmit sincere condoleanțe familiei îndurerate, Dumnezeu să-l odihnească! Aceste gânduri de a păstra jocurile lui vii în colecția semenilor ce au aceeași pasiune e un lucru frumos.
Last edited by nikeaer on 30 Nov 2020, 22:42, edited 1 time in total.

nico199
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 18
Joined: 20 Apr 2020, 13:49

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117178Post nico199
30 Nov 2020, 21:07

Condoleante!
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

McV2500
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 233
Joined: 20 Aug 2013, 15:54
Location: Timisoara

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117182Post McV2500
30 Nov 2020, 22:03

Buna all.
De cine ma pot "lipi" cu livrarea pentru Timisoara?

User avatar
danielM
King Meeple
King Meeple
Posts: 1667
Joined: 13 Jun 2012, 15:23
Custom Rank: general de sufragerie

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117183Post danielM
30 Nov 2020, 22:22

McV2500 wrote:
30 Nov 2020, 22:03
Buna all.
De cine ma pot "lipi" cu livrarea pentru Timisoara?
Cu mine, insa eu i-am scris azi, probabil ma voi incadra la livrarea pentru saptamana viitoare.

redeemer
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 85
Joined: 29 Jan 2013, 10:44

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117184Post redeemer
30 Nov 2020, 22:30

Si cu mine.

obisnuituu
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 76
Joined: 17 Sep 2018, 18:09

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117200Post obisnuituu
01 Dec 2020, 22:40

Eu l-am cunoscut a fost un om minunat.
Cristi rezerva un loc acolo sus, intr-o zi vom continua sa mai jucam ceva.
Dumnezeu sa-l odihneasca ! Condoleante familiei

User avatar
sergiunastrut
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 13 Nov 2018, 21:03
Custom Rank: Și...unde-i povestea?
Location: Iași

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117230Post sergiunastrut
02 Dec 2020, 18:19

Update:

Aștept ca toți cei care nu sunteți bifați cu Val 2 pe coloana Localitate să faceți plata în contul afișat ieri pentru totalul alocat numelui vostru și să îmi trimiteți reply în thread-urile individuale cu dovada plății. Vă rog ca la detalii plată să scrieți Plată "nickname forum", unde nickname forum e userul vostru de aici și de asemenea trecut în drive. Doar pachetele trimise către Regat sau Pionul în București vor beneficia de transportul suportat de familie, pentru ceilalți care ați solicitat colet individual sau grupați cu o anumită persoană din localitatea X - veți fi responsabili de plata transportului la primire. Nu mă întrebați costuri de transport, habar nu am cum vor arăta dimensiunile pachetelor după ce le împachetez, greutăți, etc. Vă rog să fiți responsabili în acest sens și să înțelegeți că e un aspect adițional de care nu ne mai putem ocupa, ci trebuie să vi-l asumați.

Toți cei care veți ridica de la Regat sau de la Pionul, veți fi nevoiți să specificați forum nickname la ridicare, exact cum e și în drive. Nu pot controla aspectul ăsta, apelez din nou la responsabilitatea fiecăruia.

Mulțumesc încă odată pentru toate aprecierile și notele personale pe care le strecurați prin PMs și îmi cer iertare că nu vă pot răspunde pe măsură, ci sec, cu mesaje scurte și adesea generice. Nu-mi permite efectiv timpul.
Kallax Display: Colțul meu de artă
Am încercat recent: Cotate subiectiv
Experiențele de joc le sumarizez aici: PLAY|STORY|SHORT

User avatar
Daemian1981
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 313
Joined: 30 Aug 2012, 20:25
Location: Bucuresti

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117264Post Daemian1981
04 Dec 2020, 11:12

Condoleante!

User avatar
sergiunastrut
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 13 Nov 2018, 21:03
Custom Rank: Și...unde-i povestea?
Location: Iași

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117279Post sergiunastrut
04 Dec 2020, 18:23

Oameni buni, am subestimat masiv eforturile de împachetare și livrare. Azi, în câteva ore, am reușit să pregătesc doar 7 cutii: 2 pentru Oradea, 2 pentru Timișoara și 3 pentru București - Pionul.

Tot ce a fost bifat la status cu Platit + Livrat în drive din cele 3 locații, se află în cutii. Pentru Timișoara hub-ul va fi McV2500, la Oradea e colet personal mai mult, iar la București vă rog să luați legătura cu Daniel pentru ridicare. Poate ajung mâine sau luni coletele. În rest, am făcut azi training de împachetare familiei, să mă ajute în proces, pentru că fizic nu am atât timp săptămânal încât să le pregătesc doar eu și să primiți măcar 10 cutii pe săptămănă.

Vă rog nu mai faceți plăți pentru valul 2, așteptați să vedem cum ne mișcăm săptămâna care vine. În weekend voi răspunde rar la mesaje. Vă țin la curent și mulțumesc de răbdare.
Kallax Display: Colțul meu de artă
Am încercat recent: Cotate subiectiv
Experiențele de joc le sumarizez aici: PLAY|STORY|SHORT

User avatar
MethodMike
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 273
Joined: 28 Jan 2020, 16:26
Location: Giurgiu

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117282Post MethodMike
04 Dec 2020, 19:24

este un efort de apreciat,iar in cazul meu,abia astept sa vina coletul :D

User avatar
sergiunastrut
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 13 Nov 2018, 21:03
Custom Rank: Și...unde-i povestea?
Location: Iași

Re: LICHIDARE DE COLECȚIE - Finalul unui capitol

Post: # 117438Post sergiunastrut
09 Dec 2020, 20:53

Update: După 2 zile de așteptări și diverse motive de scuze din partea FAN-ului, au preluat astăzi 16 cutii, după cum urmează (forma notațiilor pe coloana localitate din Google sheet):


1. Brașov, comun: 1 cutie trimisă către cristianf: mihnea_1309, ia legătura cu el.
2. București, personal: 1 cutie trimisă către Aspru.
3. București, personal: 1 cutie trimisă către Bearstyle.
4. București, personal: 1 cutie trimisă către rabesandratana.
5. București, Regat: 4 cutii trimise către Alex de la Regat: EMPblast, mogobel, JohnieWalker, 26octombrie, iadrianik, Gi0ny, chocolino, beazel, AlexKalle, trebor_vrx, Ayamerin, luați legătura cu el. Mențiune improtantă aici: Sunt vreo 4 jocuri care nu au fost găsite până au fost trimise cutiile, deci figurează în Drive cu Platit, nu Platit + Livrat. Alex va verifica la recepția coletelor dacă mai lipsește și altceva și vă va anunța. Ne cerem scuze, unele cutii sunt foarte greu de găsit, mai ales cele de dimensiuni mai mici. Orice nu primiți, vă rog să îmi semnalați și va fi trimis în tranșele următoare.
6. Cluj, comun: 4 cutii trimise către mendocino: andrewghost, criss_mcs3, razvstar, martzipan1963, vladV, luați legătura cu el.
7. Giurgiu, personal: 1 cutie trimisă către MethodMike.
8. Popești-Leordeni, personal: 1 cutie trimisă către demontear.
9. Sibiu, comun: 1 cutie trimisă către vreSB: Aly1st, ia legătura cu el.
7. Suceava, personal: 1 cutie trimisă către bogdan.

Oficial începe al doilea val de livrări. Vă rog să începeți să faceți plata în dreptul vostru pentru val 2 și să îmi trimiteți dovezile de plată pe email/telefon. Cei care nu aveți detaliile astea, scrieți-mi vă rog în privat. Încercăm ca până vineri să pregătim măcar jumătate din al doilea val și să și trimitem.

Vă mulțumesc de răbdare.
Kallax Display: Colțul meu de artă
Am încercat recent: Cotate subiectiv
Experiențele de joc le sumarizez aici: PLAY|STORY|SHORT

Post Reply

Return to “Vanzari”