Jocuri in premiera pe forum + jocuri cunoscute (la preturi extra bune)

Post Reply
boyboyy
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 10
Joined: 28 Jun 2017, 15:34
Location: Bucuresti

Jocuri in premiera pe forum + jocuri cunoscute (la preturi extra bune)

Post: # 124291Post boyboyy
18 Jul 2021, 17:51

Salut tuturor. Sper ca aveti o duminica frumoasa si ca va bucurati de soare. Pentru cei pe care-i gasesc in fata calculatorului si cauta ceva nou de jucat, va aduc o selectie diversa de jocuri la care am pus preturi foarte bune. Cele mai multe dintre jocuri sunt jucate foarte putin. Am avut pasiunea sa le cumpar, dar nu am avut timp sa ajung la ele des (cred ca stiti exact cum e). Prin urmare, sunt pastrate extra bine. Sunt atent sa nu se indoaie nimic, nici macar regulamentele, cat de mult se poate.

Toate jocurile sunt in engleza. Am mentionat in descrieri si cel mai mic pret pe care l-am gasit in magazine, ca sa va faceti o idee despre pretul meu.

Pentru cei care sunt la inceput de drum in boardgameuri, am pus la finalul postului un ghid cu recomandari pentru incepatori, ca sa vedeti ce vi s-ar potrivi din oferta.

Sunt din Bucuresti, ne vedem in persoana sa facem tranzactiile. Daca insistati, trimit si in tara prin vreo metoda obisnuita, dar platiti cele necesare.

Pozele sunt reale. Gasiti in linkul urmator pozele la rezolutie mai mare (daca vreti sa cititi cutiile): https://imgbox.com/g/cnjXKUdJaY

Pe scurt, jocurile oferite sunt:

· Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island (English 4th Edition)
· Chalengah (ceva foarte rar)

· (VANDUT) Big Trouble in Little China: The Game – DELUXE EDITION (unpunched, nejucat) (VANDUT)
· (VANDUT) Race for the Galaxy + New Worlds Promo Cards + Race for the Galaxy: Gathering Storm (VANDUT)
· (VANDUT) Spirit Island (VANDUT)
· (VANDUT) Flamme Rouge + Flamme Rouge: Peloton (VANDUT)
· (VANDUT) Sherlock Holmes Consulting Detective: Jack the Ripper & West End Adventures (VANDUT)
· (VANDUT) Arkham Noir: Collector Case #1 – The Real Leeds (VANDUT)
· (VANDUT) Arkham Noir: Collector Case #2 – The King in Yellow (VANDUT)
· (VANDUT) The Estates (Kickstarter Exclusive Edition) (VANDUT)
· (VANDUT) Cosmic Encounter + Cosmic Incursion + Cosmic Dominion (VANDUT)


Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island (English 4th Edition 2016, editia aia buna)
(1-4 jucatori)

Image
Image

L-am jucat de doua ori, e ca nou.

Cel mai mic pret din magazine: 249 de lei la Regatul Jocurilor

Pretul meu Robinson Crusoe: 190 de lei

Link BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/121 ... sed-island



La final, ceva special pentru colectionari:
Cha·len·gah (sau Chalengah)

(1-multi jucatori, se pot face echipe, deci e bun de boardgame party)

Image
Image
Image
Image

Daca iti place sa ai in colectie ce n-are nimeni, hai cu mine in spate ca am ceva sa-ti arat. Chalengah e creat acum 26 de ani, jocul asta pe care il ofer eu e posibil sa fie chiar de atunci (nu mai tin minte originea lui, eram destul de mic). E pastrat foarte bine, toate elementele sunt in stare foarte buna. E asa pentru ca era peste ce puteam eu sa inteleg la varsta la care l-am primit. Asa ca a stat linistit pe raft cateva decenii. Stiu doar ca o regula a jocului este ca daca nu ti se zice clar ca e interzis, inseamna ca e permis. E un joc intentionat misterios, cu simbolistica antica si provocari variate, se observa si din design. Asa ca nu m-ar surprinde sa-l deschizi si sa te traga in alta lume ca Jumanji.

Cel mai bun pret in magazine: nu se mai gaseste nicaieri pe glob. Cine stie, poate cumperi singura copie care mai exista in lume. There can be only one.

Pretul meu Chalengah: 160 de lei

Link BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/26553/chalengah


*NOTA* Gasiti in linkul urmator pozele la rezolutie mai mare (daca vreti sa cititi cutiile): https://imgbox.com/g/cnjXKUdJaY



Ghid pentru incepatori:

Robinson Crusoe e un joc exceptional. Te prinde in atmosfera si te provoaca mult (e greu de scapat cu viata de pe insula). E foarte distractiv si convingator, iti da senzatia ca esti acolo si te lupti cu natura ca sa supravietuiesti. Poate fi rejucat de milioane de ori, parca nu se invecheste conceptul niciodata. Daca iti place stilul, sunt sanse mari sa fi gasit noul tau joc preferat.
Scor pentru cupluri: 5 din 5 stele
Scor pentru jucat solo: 5 din 5 stele

Chalengah e un joc bun pentru incepatori, mai ales pastrat peste veacuri ca o comoara. Gameplayul in sine este usor si aerisit (uneori intens, depinde de provocarea pe care o ai de facut). Pentru cei care au toate jocurile din lume, s-ar adauga un strat de interes in plus, pentru ca isi pot completa colectia cu ceva rar.
Scor pentru cupluri: 5 din 5 stele
Scor pentru jucat solo: greu de estimat, depinde de interesele personale, daca ti se potriveste stilul jocului.
Last edited by boyboyy on 09 Sep 2021, 14:43, edited 9 times in total.

boyboyy
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 10
Joined: 28 Jun 2017, 15:34
Location: Bucuresti

Re: Jocuri in premiera pe forum + jocuri cunoscute (la preturi extra bune)

Post: # 124303Post boyboyy
19 Jul 2021, 19:40

Am updatat postul pentru ca s-au vandut Big Trouble in Little China si cele doua Arkham Noir.

boyboyy
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 10
Joined: 28 Jun 2017, 15:34
Location: Bucuresti

Re: Jocuri in premiera pe forum + jocuri cunoscute (la preturi extra bune)

Post: # 124339Post boyboyy
21 Jul 2021, 16:32

Update la anunt: s-a vandut si pachetul Flamme Rouge.

User avatar
adelindumitru
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 2065
Joined: 11 Sep 2016, 01:25

Re: Jocuri in premiera pe forum + jocuri cunoscute (la preturi extra bune)

Post: # 124341Post adelindumitru
21 Jul 2021, 20:36

Salut, mulțumim de updates, dar dacă sunt atât de apropiate unele din altele nu e nevoie sa lași comentariu, poți actualiza în corpul primei postări.

Felicitări pentru modul în care ai redactat anunțul, pe lângă asta :)

boyboyy
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 10
Joined: 28 Jun 2017, 15:34
Location: Bucuresti

Re: Jocuri in premiera pe forum + jocuri cunoscute (la preturi extra bune)

Post: # 124353Post boyboyy
23 Jul 2021, 16:02

Am inteles, asa o sa fac de acum.

Multumesc de apreciere! A durat ceva timp dar zic ca merita munca per total, ca sa stie fiecare exact ce cumpara. :)

boyboyy
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 10
Joined: 28 Jun 2017, 15:34
Location: Bucuresti

Re: Jocuri in premiera pe forum + jocuri cunoscute (la preturi extra bune)

Post: # 124873Post boyboyy
25 Aug 2021, 16:02

Daca ar fi sa recomand vreunul din jocuri in special, Robinson Crusoe e o oferta extra buna.

spielerrr2000
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 97
Joined: 07 Dec 2020, 11:50
Location: Oradea

Re: Jocuri in premiera pe forum + jocuri cunoscute (la preturi extra bune)

Post: # 124874Post spielerrr2000
25 Aug 2021, 16:15

pm

Post Reply

Return to “Vanzari”