Connoisseur's Sale

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 124194Post Connoisseur
10 Jul 2021, 13:30

............

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 124364Post Connoisseur
25 Jul 2021, 17:08

Intr-u vanzare:

1. TAINTED GRAIL + MONSTERS OF AVALON + AWAKEN REALMS Promo Book - 700 Lei - new, unplayed
2. VINDICATION - 400 Lei - new, unplayed - VANDUT
3. SILVER TOWER WARHAMMER QUEST - 350 Lei - nepictat, jumatate dintre modele neasamblate - VANDUT
4. FREAKFACE!!! - 250 Lei, new, unplayed
5. DUNGEON DEGENERATES: HAND OF DOOM First Edition - 500 Lei New / Unplayed / Unpunched (DUNGEON DEGENERATES - BRÜTTELBURG & THE LOWLANDS - WORLD BOOK + DUNGEON DEGENERATES - PIGSKIN PORT & THE HIGHLANDS - WORLD BOOK + PORK Magazine #27)
6. SOLOMON KANE + ARSENAL BOX Kickstarter - new, unplayed - 750 Lei (am platit in jur de 1050 Lei pe el din Germania acum 2 luni, mai jos de 750 Lei nu las, sorry)

Am ajuns cu 2 exemplare din FREAKFACE!!!. Altfel nu as vinde.

Jocul este scos de Cave Evil din Statele Unite si este o capodopera. Cititi recenzii online, vedeti ce zice lumea despre el, etc. Cave Evil sunt vazuti de catre cunoscatori ca niste guru (or smth) ai boardgame-urile indie.

Jocul NU este pentru copii. Imagini super violente si gore. Este un boardgame horror, un amestec de slasher movie cu elemente fantastice / supranaturale. Nu este facut de amatori. Este un omagiu adus filmelor horror cult din anii '80. Think Dario Argento, Lucio Fulci, John Carpenter, romanele vechi ale lui Stephen King, samd. Regulile sunt crystal clear, jocul decurge lin desi sunt o gramada de chestii pe care personajul tau il poate face in jocul asta. Conduci diverse masini, dai telefoane politiei sau familiei, folosesti tot felul de arme, este si o portiune buna de crafting de supravietuire, te lupti, folosesti mind control impotriva monstrilor facandu-i sa se atace intre ei, explorezi, te ascunzi, incerci sa iti salvezi prietenii si sa scapi cu viata, etc. In imaginile atasate vedeti doar o parte mica din componentele jocului.

Jocul este extrem de scump pentru ca numai din Statele Unite il poti lua si shipping-ul pana in Romania este vreo $60 + taxe vamale, etc.

FREAKFACE!!! este in top 10 al boardgameurilor pe care le-am jucat in ultimii 15 ani.

NO trades.

Preturile sunt fixe.

Multam.

Image
Image
Image
Image
upload
Image
Image
Image
Image
Image
upload
Image

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 124850Post Connoisseur
23 Aug 2021, 16:49

DESCENT: LEGENDS OF THE DARK - unplayed

590 Lei. Pret final. Il dau cu mai bine de 2 milioane mai putin decat pretul de magazin.

Fara schimburi sau oferte.

590 Lei. Trimit in tara prin Fan Courier. Sau tete-a-tete in Bucuresti.

Image

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 126203Post Connoisseur
25 Oct 2021, 20:30

Ceva special la vanzare this time.

M-am trezit cu doua exemplare din aceasta carte, asa ca una o vand.

Este vorba de o editie limitata, deluxe din DUNE, scoasa de Folio Society din Londra.

Cartea, ca si obiect, este fara cuvinte. Format mare, hardcover, cu slipcase, cu ilustratii color facute special pentru aceasta editie, plus Introducere si Prefata la fel, special pentru aceasta editie.

Cartea a luat nu stiu cate premii pentru design, layout, etc. Nu este genul de carte pe care sa o citesti si sa o pui inapoi in biblioteca. O citeste si apoi o expui pe raft sau ceva, arata prea fain.

Eu am dat pe ea 80 de Lire Sterline + 35 Lire Sterline shipping-ul pentru Bucuresti. Deci in total cam 6 milioane si ceva. Cel care o cumpara primeste si chitanta de la Folio Society care a venit in pachet.

Cartea o dau cu 3 milioane.

Trimit si in tara, prin Fan Curier. Exemplarul oferit la vanzare este nou noutz, necitit, am desfacut cartea doar pentru a face poze.

https://www.foliosociety.com/uk/dune.html

Cautati si pe Youtube sau pe Net alte poze sa intelegeti despre ce este vorba.

Image
Image
Image
Image

Post Reply

Return to “Vanzari”