Connoisseur's Sale

User avatar
adrim
King Meeple
King Meeple
Posts: 883
Joined: 04 Jan 2011, 13:33
Custom Rank: euro-epic
Location: Bucuresti

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 97662Post adrim
12 Apr 2019, 17:23

Ai voie, bineinteles. Dar foloseste functia "edit" a unui mesaj anterior.

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98048Post Connoisseur
18 Apr 2019, 14:10

Scos la vanzare:

THE GODFATHER de la CMON - new / unpunched / unplayed - 250 Lei
VAST: CRYSTAL CAVERNS (First Edition) - new / unpunched / unplayed - 230 Lei
FALL OF MAGIC DELUXE EDITION (lim. to 100 copies) - Fantasy RPG cu o harta / scroll care trebuie vazuta; are aproape 2 m in desfasurare (harta e si pe fatza si pe spate); tiparita pe material textil delux; editia contine rulebook-ul, huge metal coins (diferite toate ca model), notebook, diferite carduri, zaruri plus scroll-ul pe care va desfasurati aventurile; unul dintre cele mai faine obiecte / games / bgs din colectia mea - new / unpunched / unplayed - 300 Lei

https://ibb.co/vLGPRGs

Image

Nu stiu sa pun poze, imi pare rau. Am lasat linkurile de mai sus.
Last edited by Connoisseur on 20 Apr 2019, 13:14, edited 1 time in total.

User avatar
DrSeb
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 89
Joined: 15 Mar 2018, 09:52

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98057Post DrSeb
18 Apr 2019, 14:34

Salut,

Ma intereseaza The Godfather.

Mersi
Dragos

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98171Post Connoisseur
19 Apr 2019, 15:01

BIG TROUBLE IN LITTLE CHINA: THE BOARD GAME - new / unpunched / unplayed - 400 Lei

Pentru fani ai lui John Carpenter, adventure games (aduce un pic cu Talisman, combinat cu Folklore si Zombicide), 80's movies si all around badassery stuff.

Pretul este fix.

Image
Last edited by Connoisseur on 20 Apr 2019, 13:13, edited 1 time in total.

Zinigur
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 5
Joined: 19 Apr 2019, 22:54

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98185Post Zinigur
19 Apr 2019, 22:59

Salutare, mai este valabil Descent First Edition ? Imi poti trimite te rog o poza cu starea jocului ?

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98196Post Connoisseur
20 Apr 2019, 13:12

Saluti, Iti trimit poze ceva mai tarziu pentru Descent.

La vanzare: KINGDOM DEATH (First Edition): totul este complet, rulebooks, modele, cards, zaruri, boards, etc. Vine si cu FLOWER KNIGHT si LION GOD expansions.

Pretul este de 17 milioane. Nu este negociabil.

Foto in linkuri:

Image
Image
Image
upload image

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98198Post Imago
20 Apr 2019, 14:25

Te rog sa te hotarasti ce scoti la vanzare, si sa le anunti mai rar. Gen... o data pe saptamana. Multumesc.

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98203Post MandrulDuce
20 Apr 2019, 17:38

Ca urmare a discutiilor interne si a feedback-ului de pe forum, actualizam regulile bursei, adaugand urmatoarele doua reguli:

- Se permite anuntarea adaugarii de jocuri noi chiar daca nu au trecut 7 zile de la ultimul UP;
Nu cred ca omul are "rea credinta" si vrea sa sa isi faca up zilnic scotand jocuri noi la vanzare. Mai ales judecand dupa natura titlurilor.
Ati facut niste reguli pe care nu vreau la se cataloghez (nu stiu a cui a fost ideea "geniala" sa ai un singur topic pentru toate) si nici pe alea nu le aplicati. Apropo, citatul este din tine. Din regulamentul bursei.
Si nu, nu sunt rau, dar cred ca ar fi mai bine ca moderarea sa o faca moderatorii iar administrarea administratorii.

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98207Post Connoisseur
20 Apr 2019, 18:43

Nu comentez regulile forumului. Astea's regulile, asta e viata, ce sa zic.

Inteleg totusi ca e o limita in care ai voie sa updatezi pagina la vanzare. In sensul ca daca eu astazi ma hotarasc sa mai scoat la vanzare doispe (!) jocuri trebuie sa astept inca 7 zile pana le pot lista aici. Altfel nu merge. Nu e fair play? Cum asa? Imi fac vanzare peste alti domni si alte domnisoare? Asta ar fi ideea? Le "iau fatza" altor vanzatori, carevasazica? Dau "in cap" altora care au scos si ei jocuri la vanzare? Sa inlemnesc daca inteleg logica asta. Sigur e o logica pe aici pe undeva. Nu e o practica cinstita sa inteleg? Pai e o piata libera, zic si eu. Cumparatorul cumpara ce vrea el de la ce vanzator vrea el, cand vrea el.

Nu am facut niciodata "UP!" pe forumul asta sau pe altul. Updatez un thread doar in momentul in care e nevoie (scot un joc nou la vanzare, etc).

In fine, chiar am doispe noi jocuri de pus la vanzare dar o sa astept sa treaca 7 zile. :)

In rest, respectam regulile, nu ma deranjeaza.

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98211Post Imago
20 Apr 2019, 19:40

Connoisseur wrote:
20 Apr 2019, 18:43

Cum asa? Imi fac vanzare peste alti domni si alte domnisoare? Asta ar fi ideea? Le "iau fatza" altor vanzatori, carevasazica? Dau "in cap" altora care au scos si ei jocuri la vanzare? Sa inlemnesc daca inteleg logica asta. Sigur e o logica pe aici pe undeva. Nu e o practica cinstita sa inteleg? Pai e o piata libera, zic si eu. Cumparatorul cumpara ce vrea el de la ce vanzator vrea el, cand vrea el.
Exact asta este. Multi isi scot la vanzare jocurile, si toti vor sa aiba anuntul vizibil, sus. In momentul in care se incepe o cursa de update-uri, apar tensiuni.
La un moment dat am updatat regulile Bursei in care specificam ca este voie sa anunti adaugarea de jocuri noi, chiar daca nu a trecut o saptamana de la ultimul UP. Poate omul a uitat sa adauge un joc, si vrea neaparat sa-l adauge si sa ANUNTE ca l-a adaugat/scazut pretul.
Insa recomandarea este sa nu anunti in fiecare zi ca ai adaugat un joc nou. Te gandesti ce jocuri vrei sa adaugi, le anunti odata, si atat. La fel e si cu anuntul scaderilor de pret, recomandarea este sa nu anunti azi scaderea unui pret, maine al altuia, etc. Cam asta e rolul acestor reguli, ca unii membri mai energici sa nu dea update foarte des postarii lor de vanzare (lucru care am o vaga banuiala ca le-ar ajuta defapt vanzarii, cat de contraidictoriu nu ar suna).

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98212Post MandrulDuce
20 Apr 2019, 19:53

Bisnitareala e buna. Camataria la fel
Crucificatil-l pe Connoisseur ca isi scoate jocurile la vanzare (apropo ai o colectie foarte interesanta si unica).
Eu v-am lasat. Imi cer scuze pt interventia pe topicul tau Connoisseur. Sper sa reusesti sa vinzi cat mai multe din jocuri.
Ca si sfat, poate ar ajuta un prim anunt un pic mai aranjat (pune jocurile vandute la sfarsit nu printre cele disponibile, un link ceva spre bgg, niste fonts)...
Cheerz

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98213Post Imago
20 Apr 2019, 20:26

MandrulDuce wrote:
20 Apr 2019, 19:53
Crucificatil-l pe Connoisseur ca isi scoate jocurile la vanzare (apropo ai o colectie foarte interesanta si unica).
Merci, merci, e placerea mea. Stii doar ca ma trezesc de dimineata gandindu-ma "Pe cine sa mai admonestez pe forum astazi... Cui sa-i incurc vanzarile? Ce om cinstit sa mai crucific?".
Job done, aceasta zi de sambata a fost una reusita.

User avatar
beazel
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 228
Joined: 26 Apr 2011, 19:28
Location: Bucuresti

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98225Post beazel
21 Apr 2019, 00:30

Connoisseur wrote:
20 Apr 2019, 18:43
Nu comentez regulile forumului. Astea's regulile, asta e viata, ce sa zic.

Inteleg totusi ca e o limita in care ai voie sa updatezi pagina la vanzare. In sensul ca daca eu astazi ma hotarasc sa mai scoat la vanzare doispe (!) jocuri trebuie sa astept inca 7 zile pana le pot lista aici. Altfel nu merge. Nu e fair play? Cum asa? Imi fac vanzare peste alti domni si alte domnisoare? Asta ar fi ideea? Le "iau fatza" altor vanzatori, carevasazica? Dau "in cap" altora care au scos si ei jocuri la vanzare? Sa inlemnesc daca inteleg logica asta. Sigur e o logica pe aici pe undeva. Nu e o practica cinstita sa inteleg? Pai e o piata libera, zic si eu. Cumparatorul cumpara ce vrea el de la ce vanzator vrea el, cand vrea el.

Nu am facut niciodata "UP!" pe forumul asta sau pe altul. Updatez un thread doar in momentul in care e nevoie (scot un joc nou la vanzare, etc).

In fine, chiar am doispe noi jocuri de pus la vanzare dar o sa astept sa treaca 7 zile. :)

In rest, respectam regulile, nu ma deranjeaza.
Poate pui si tu mai repede la vanzare alea 12 jocuri :)).Sunt curios ce jocuri ai + ca am cumparat de la tine si sunt mulțumit .

User avatar
sergiunastrut
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 13 Nov 2018, 21:03
Custom Rank: Și...unde-i povestea?
Location: Iași

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98236Post sergiunastrut
21 Apr 2019, 14:03

La câte scoți la vânzare unplayed/unpunched, mă întreb ce-ai jucat la viața ta. Parc-ai fi distribuitor pentru Europa de est :)) Așa cum îți spuneam și în mesaj privat, atâta vreme cât vinzi mai ieftin decât în Retail, sunt ochi și urechi. Mi-e ciudă că am ratat Godfather: Corleone's Empire, dar asta e. Cât despre regulile forumului, cred că reglementările sunt bune, dar în același timp sunt sigur că dacă este vreun loc unde cineva-r permite spam-ul, atunci ăla e bursa/bișnița, mai ales când vine vorba de noutăți și de găselnițe. Aștept și eu cu nerăbdare să văd ce mai întinzi pe tarabă.
Kallax Display: Colțul meu de artă
Am încercat recent: Cotate subiectiv
Experiențele de joc le sumarizez aici: PLAY|STORY|SHORT

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 98766Post Connoisseur
08 May 2019, 10:39

Am asteptat cuminte doua saptamani. Exces de zel se cheama.

So, UP!

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 99249Post Connoisseur
26 May 2019, 13:04

Up!

Baigon
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 2
Joined: 13 May 2019, 14:26

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 101054Post Baigon
03 Aug 2019, 17:15

Salutari!

Mai ai cumva cutia de Necromunda? As fi foarte interesat!

User avatar
JohnieWalker
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 193
Joined: 17 Sep 2018, 19:27
Location: Bucuresti

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 101057Post JohnieWalker
03 Aug 2019, 19:34

Salut. Ti-am lasat PM

darkpriest30
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 129
Joined: 17 Sep 2014, 11:22

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 101173Post darkpriest30
07 Aug 2019, 06:54

ma intereseaza fate of the elder gods daca il mai ai

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: Connoisseur's Sale

Post: # 101178Post Connoisseur
07 Aug 2019, 09:35

THE FALL OF MAGIC
FATE OF THE ELDER GODS
LORDS OF HELLAS

Toate 3 sunt acum REZERVATE.

Post Reply

Return to “Vanzari”