KINGDOM DEATH + Expansions

Post Reply
Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

KINGDOM DEATH + Expansions

Post: # 92199Post Connoisseur
05 Nov 2018, 14:31

Am la vanzare KINGDOM DEATH: MONSTER 1st Edition.

Plus:

GOD LION Expansion [modele / miniatures, boards, armour kits, cards, tokens]

Pretul este de 8.5 milioane.

1. Ne-negociabil.
2. Nu dau separat nimic. Expansionul nu pot fi cumparate separat.
Last edited by Connoisseur on 04 Oct 2019, 11:34, edited 2 times in total.

User avatar
adelindumitru
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 2065
Joined: 11 Sep 2016, 01:25

Re: KINGDOM DEATH + Expansions

Post: # 92203Post adelindumitru
05 Nov 2018, 15:39

si de ce nu puteai pune asta in celalalt thread?

User avatar
andrei3321
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 202
Joined: 09 Nov 2014, 21:06

Re: KINGDOM DEATH + Expansions

Post: # 92204Post andrei3321
05 Nov 2018, 16:37

KDM 1.5 este mai ieftin cu tot cu transport si extensii daca il iei direct de pe site. Nu vreau sa te superi dar nu cred ca ai dat 2400 pe el, iar daca ai facut asta, ti ai cam luat teapa. Cred ca daca mai lasi vreo 500 de lei din pret ar fi cat de cat ok, mai ales ca este versiunea 1.0, adica cea veche care a fost cam 150$ pe ks.

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: KINGDOM DEATH + Expansions

Post: # 92205Post Connoisseur
05 Nov 2018, 16:45

Missed the old forum spirit! :)

Stai linistit ca nu am luat tzeapa, la momentul respectiv nu gaseasi nicaieri niciun exemplar din KD:M la mai putin de 500 Euro, fara shipping. NU am facut pledge pe KS. Nu fac niciodata. Vreau sa vad mai intai ca jocul exista si dupa aceea dau banii. Nu dau banii acum si apoi astept 1 an sau mai mult pana apare. Daca trebuie sa dau bani mai multi - fara sa particip la KS, so be it, nu o consider tzeapa, e exact cum vreau eu. Am vorbit si cu Adam Poots de cateva ori, a incercat sa imi gaseasca un exemplar. Cant do. A fost o vreme, timp de 1 an, in care jocul a fost foarte scump si nu il gaseai usor (Ebay-ul era out of question).

KD:M 1.5 este $400 pe siteul oficial.

Expansionurile nu le gasesti pe siteul oficial, sunt OOP de multisor.

Spidicules [modele / miniatures, boards, armour kits, cards, tokens]
God Lion [modele / miniatures, boards, armour kits, cards, tokens]

God Lion il gasesti pe Ebay intre 130 si 200 de dolari iar Spidicules de la 200 de dolari in sus.

In concluzie, pretul ramane la fel. Si este ne-negociabil.

Multam! :)

User avatar
andrei3321
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 202
Joined: 09 Nov 2014, 21:06

Re: KINGDOM DEATH + Expansions

Post: # 92207Post andrei3321
05 Nov 2018, 16:52

Momentul respectiv, bine zis. Doar ca noi traim in prezent, iar in prezent varianta mai noua a jocului este 400$ + free shipping pe site ul oficial iar Spidicules o gasesti cu 100$ tot pe site ul oficial. Referitor la ce ai spus legat de KS, si anume ca nu dai bani acolo, vad ca in celalalt post al tau ai spus ca esti doar interesat de 4 jocuri, care apar anul viitor pe ks. :) Singurul motiv pentru care am intervenit a fost datorita faptului ca nu mi se pare normal sa dezinformezi cu buna stiina oamenii.

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: KINGDOM DEATH + Expansions

Post: # 92208Post Connoisseur
05 Nov 2018, 17:02

Te cam pripesti domnu' andrei3321. Ma bucur ca esti de altfel vigilent si treaz pe metereze, sa nu cumva sa nu stiu ce.

E misto, dar pretul tot nu il schimb. De ce? Pentru ca este fair.

Spidicules nu este pe siteul oficial. Dezinformezi? :) De God Lion vad ca nu ai zis nimic. Asta e pe siteul oficial?

Ah, one sec, am zis pe alt topic ca astept 4 KS anul viitor. :) Uau, stai sa iau un loc. Iti dai seama ce contradictie. Aici am zis ca nu platesc KS in avans iar pe alt topic am zis ca astept 4 KS next year. Deci normal, andrei3321 face o legatura: nea asta se contrazice, sa il ardem. Care e spielu', ce ai vrut sa zici? Ca daca astept 4 KS anul viitor inseamna ca le-am si platit deja sau ce? Naspa logica. Toate KS-urile la iau de pe la selleri de pe BG, de pe Games Lore, samd, niciodata cu pledgduri de pe KS. Dar ce legatura avea asta cu ce? Ah, doar asa, de pissing contest. Nice.

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: KINGDOM DEATH + Expansions

Post: # 92223Post unq_flipmo
05 Nov 2018, 21:43

/offtopic adelin - raspunsul dupa mine e ca dorea mai multa expunere si in primul rand pentru ca e altceva. E altceva in sensul in care daca am un thread in care vand jocuri de serie si in acelasi timp am si un War of the Ring 2nd Ed. anniversary edition e posibil sa fac un thread special pentru al doilea. Pentru ca e altceva. Sunt adeptul regulilor dar nu batute in cuie si absurde, eu asa vad situatia. Nu mi se pare ca te-a intrebat nimeni de sanatate de ce ai doua threaduri active (doar anul asta, n-am cautat mai departe, deja astea sunt minute aruncate la gunoi) in care vinzi doua jocuri separat, pe threaduri diferite. Totusi you couldn't find it in your heart to let go in conditiile in care oricum forumul nu e reglementat mai deloc iar cand cineva propune orice mica (posibila) imbunatire i se da in cap. SI in conditiile in care Connoisseur chiar e un user care a infrumusetat forumul cu niste threaduri deosebite spre deosebire de altii care de 2 ani de cand s-au inregistrat cu stoicism greu de imaginat doar incearca sa-si vanda Catanul. Stiu, "e dreptul fiecaruia sa foloseasca forumul cum vrea, respectand niste minime reguli de decenta".

Mi se pare simpla normalitate ca omul sa ceara pe jocurile sale cat vrea si sa nu fie tras de maneca (in orice conditii dar mai ales fara acoperire) cu alde "dincolo era mai ieftin". Ok, era/e mai ieftin - ia de acolo. Despre acuzatii gen "nu ai dat atat" deja nu mai comentez, o sa pun si eu niste jocuri la vanzare si fiind o fire foarte recalcitranta cand am de-a face cu anumite subiecte de abia astept interventii de genul
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: KINGDOM DEATH + Expansions

Post: # 92224Post fl0po
05 Nov 2018, 21:57

pe scurt, cel mai bine ar fi ca unul dintre admini sa stearga toate comentariile aiurea si sa lase doar postarea initiala.
HACK OR GET WHACKED!

Connoisseur
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 87
Joined: 23 Oct 2018, 09:45

Re: KINGDOM DEATH + Expansions

Post: # 103029Post Connoisseur
04 Oct 2019, 11:34

Update la pret. Thanks!

Post Reply

Return to “Vanzari”