Comarnic reloaded! 30Mai - 2Iunie

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Comarnic reloaded! 30Mai - 2Iunie

Post: # 37172Post 26octombrie
18 Mar 2013, 22:32

Pentru ca am descoperit noi ca la Comarnic e un aer special, cu efecte euforice si puternic stimulent neuronal, ne-ntrebam daca mai mergem si cand anume.
Cum bine a remarcat si Boss, sfarsitul lui mai ar fi o varianta.
Eu ma gandeam chiar la inceputul lui mai, am putea sa sarbatorim prin munca, sa ciocnim un ou... Pentru cine n-are miel si rude la tara ar fi o iesire mai lunga, ar incapea mai multe jocuri.
Cred ca cel mai bine ar fi sa adunam niste pareri, cine ar vrea sa vina si cand ar fi mai multi doritori.

Incep eu: as prefera in vacanta de 1Mai, vine mai repede si am sta mai mult.

Alte pareri?

Sper sa participe si cei care n-au venit acum si-au zis ca le pare rau si vin data viitoare :roll:
Last edited by 26octombrie on 19 Mar 2013, 13:13, edited 1 time in total.

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37181Post MandrulDuce
19 Mar 2013, 09:26

1 mai e o varianta care ridica mai multe probleme. Cuplajul cu pastele, preferinta multora de a face lucruri pe 1 mai (mers prin varii locuri in gasca) etc... Plus, nu stim in ce masura vor umbla si indivizii astia la preturi (e perioada in care se asteapta sa fie un mini-boom turistic), sau disponibilitatea de locuri.
Plus de asta, pe perioada verii (iunie - incep septembrie) nu stiu in ce masura va mai putea fi organizat ceva din cauza perioadei de concedii. Nu neaparat ca nu am avea un wk in care sa fim suficient de multi liberi, dar exista si aspectul financiar. De aceea, daca urmatoare intalnire va putea fi organizata abia la mijlocul lui septembrie, am avea martie-mai si apoi pauza mai-septembrie. Una foarte din scurt, alta dupa o pauza lunga.
De aceea, eu sustin varianta 1 iunie. E si mai cald, poate avem noroc sa putem sta si afara la joaca.

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37182Post 26octombrie
19 Mar 2013, 09:31

Sunt de acord si cu ce spui tu. Eu ma inscriu la joc, indiferent de varianta aleasa. Mi-e teama de un singur lucru: in ideea ca "ni se pregateste ceva", AKA o intalnire nationala, sa nu fie iunie-iulie, caz in care intalnirea de la Comarnic ar fi prea aproape de ea.
In oricare varianta, vii cu bilet de tren, da? :roll:

ch0c0lat

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37183Post ch0c0lat
19 Mar 2013, 09:32

sunt de acord cu Boss.
1. nu se stie cum va fi cu cazarea in week-end-ul ala.
2. cei mai multi poate vor sa mearga la mare in mini-vacanta de 1 mai.
3. eu sigur voi lucra in perioada aia. imi va fi mai usor sa-mi iau liber la sfarsitul lui mai.
4. daca sunt doritori, io chiar as propune 30 mai-2 iunie, adica de joi pana duminica :D

ch0c0lat

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37184Post ch0c0lat
19 Mar 2013, 09:34

26octombrie wrote:Sunt de acord si cu ce spui tu. Eu ma inscriu la joc, indiferent de varianta aleasa. Mi-e teama de un singur lucru: in ideea ca "ni se pregateste ceva", AKA o intalnire nationala, sa nu fie iunie-iulie, caz in care intalnirea de la Comarnic ar fi prea aproape de ea.
In oricare varianta, vii cu bilet de tren, da? :roll:
sa ne lase cu "intalnirea nationala" :)) sa se duca la bozgori, cum au facut prima data. sa vedem cine se mai duce.

User avatar
alia
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 585
Joined: 29 Jun 2010, 14:41

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37185Post alia
19 Mar 2013, 09:39

ch0c0lat wrote:
26octombrie wrote:Sunt de acord si cu ce spui tu. Eu ma inscriu la joc, indiferent de varianta aleasa. Mi-e teama de un singur lucru: in ideea ca "ni se pregateste ceva", AKA o intalnire nationala, sa nu fie iunie-iulie, caz in care intalnirea de la Comarnic ar fi prea aproape de ea.
In oricare varianta, vii cu bilet de tren, da? :roll:
sa ne lase cu "intalnirea nationala" :)) sa se duca la bozgori, cum au facut prima data. sa vedem cine se mai duce.
La Hajdu a fost foarte foarte bine. Sincer, cred ca o sa se duca multa lume.

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37186Post MandrulDuce
19 Mar 2013, 09:44

Nu are nici o legatura nici intalnirea nationala nici Hajdu cu topicul de fata. Haideti sa nu pierdem focusul discutiei. Multumesc.

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

ch0c0lat

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37187Post ch0c0lat
19 Mar 2013, 09:57

MandrulDuce wrote:Nu are nici o legatura nici intalnirea nationala nici Hajdu cu topicul de fata. Haideti sa nu pierdem focusul discutiei. Multumesc.
nu ar fi mai bine joi-duminica? 30 mai-2 iunie?

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37188Post MandrulDuce
19 Mar 2013, 09:59

Eu subscriu la aceasta varianta.

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37189Post Chuckila
19 Mar 2013, 10:04

26octombrie wrote:Sunt de acord si cu ce spui tu. Eu ma inscriu la joc, indiferent de varianta aleasa. Mi-e teama de un singur lucru: in ideea ca "ni se pregateste ceva", AKA o intalnire nationala, sa nu fie iunie-iulie, caz in care intalnirea de la Comarnic ar fi prea aproape de ea.
Nope, intalnirea "oficiala" nationala va fi doar in toamna, dupa ce se intoarce lumea din concedii. Cel mai probabil inceputul lui Septembrie.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37190Post Chuckila
19 Mar 2013, 10:05

ch0c0lat wrote:sa ne lase cu "intalnirea nationala" :)) sa se duca la bozgori, cum au facut prima data. sa vedem cine se mai duce.
Ori nu am inteles eu prea bine replica ta, ori nu ai formulat-o tu prea reusit.

ch0c0lat

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37191Post ch0c0lat
19 Mar 2013, 10:09

Chuckila wrote:
ch0c0lat wrote:sa ne lase cu "intalnirea nationala" :)) sa se duca la bozgori, cum au facut prima data. sa vedem cine se mai duce.
Ori nu am inteles eu prea bine replica ta, ori nu ai formulat-o tu prea reusit.
fiecare crede si intelege ce vrea ;) imi place sa cred ca exista liberul arbitru si traim intr-un stat democratic :)

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37192Post Chuckila
19 Mar 2013, 10:10

In fine, si mie imi place sa cred ca traim intr-o comunitate civilizata. Se pare ca nu am inteles eu ce ai vrut sa spui. Va ramane asa.

ch0c0lat

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37193Post ch0c0lat
19 Mar 2013, 10:12

Chuckila wrote:In fine, si mie imi place sa cred ca traim intr-o comunitate civilizata. Se pare ca nu am inteles eu ce ai vrut sa spui. Va ramane asa.
nu am jignit pe nimeni. nici nu e nevoie sa intelegi, crede-ma :)

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37195Post DanielIndru
19 Mar 2013, 10:16

Eu consider ca ai jignit. Si ai incalcat si regulile forumului.
Nu sunt permise:
- folosirea unui limbaj necivilizat sau injurious precum si atitudinea agresiva/superioara la adresa celorlalti participanti

ch0c0lat

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37196Post ch0c0lat
19 Mar 2013, 10:19

djdano wrote:Eu consider ca ai jignit. Si ai incalcat si regulile forumului.
Nu sunt permise:
- folosirea unui limbaj necivilizat sau injurious precum si atitudinea agresiva/superioara la adresa celorlalti participanti
ha ha

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37197Post Chuckila
19 Mar 2013, 10:20

Va rog sa nu mai continuam aceasta discutie aici. Sa lasam discutiile despre urmatoarea intalnire de la Comarnic sa ajunga la o finalitate.

Pana la urma lumea s-a simtit bine la prima (later edit: a doua :D) intalnire, e bine daca se vor face si altele.

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1968
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37198Post Shaikan
19 Mar 2013, 10:30

Guys....si asa suntem o comunitate restransa....ar fi pacat sa incepem sa ne certam intre noi :). Pana la urma fiecare merge unde se simte bine si unde are posibilitatea sa ajunga. Sunt sigur ca atat la Hajdu cat si la Comarnic a fost foarte frumos si lumea s-a simtit foarte bine si vor sa repete experienta....mai bine o lasam asa.

Cat despre intalnirea nationala, parerea mea e ca a fost foarte frumos si cine nu a reusit sa ajunga, ar fi pacat sa nu faca o prezenta cu urmatoarea ocazie.Noi ne-am simtit foarte bine(si eu si prietena), am apucat sa imbinam jocurile cu aerul de munte si vizitarea Sibiului :D....si desigur punctul forte a fost posibilitatea de a intalni, in persoana, mai multi useri de pe forum cu care am avut ocazia sa si joc diverse partide :D (Taluva, Hansa, Love Letter, etc :D). Thanks for the rules and explanations :)

So make friends not flame people :D....haideti sa pastram integritatea forumului si a comunitatii noastre :)
Last edited by Shaikan on 19 Mar 2013, 10:31, edited 1 time in total.

ch0c0lat

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37199Post ch0c0lat
19 Mar 2013, 10:30

Chuckila wrote:Va rog sa nu mai continuam aceasta discutie aici. Sa lasam discutiile despre urmatoarea intalnire de la Comarnic sa ajunga la o finalitate.

Pana la urma lumea s-a simtit bine la prima intalnire, e bine daca se vor face si altele.
A fost doua, acum in martie. Prima a fost in decembrie. Deci urmeaza Comarnic 3 :)

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Comarnic reloaded. Pe cand?

Post: # 37200Post Chuckila
19 Mar 2013, 10:31

ch0c0lat wrote:A fost doua, acum in martie. Prima a fost in decembrie. Deci urmeaza Comarnic 3 :)
Hahaha, am editat in acelasi timp in care ai postat. Dupa ce am scris mi-am dat seama ca nu a fost prima. :D

Pana la urma asta e important. Cand o intalnire este "Intalnirea <insert location here> #X", unde X>1, lucrurile au iesit bine din prima. Keep it up! :tu:

Post Reply

Return to “Discutii preliminare intalniri”