Un vis: Chaos in the Old World in 5

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
Post Reply
User avatar
ProfessorChaos
King Meeple
King Meeple
Posts: 1339
Joined: 23 Jul 2011, 23:30
Custom Rank: Miniature Painter
Location: Bucuresti

Un vis: Chaos in the Old World in 5

Post: # 39500Post ProfessorChaos
08 May 2013, 19:42

Am si eu un vis: sa joc Chaos in the Old World + Hored Rat cu toti cei 5 zei odata. Oricum as face nu pot prinde niciodata 5 oameni care sa se aseze la masa hotarati sa corupa Lumea Veche sau sa moara incercand. In consecinta eu arunc ideea in eter pentru doritori. In principiu mi-ar placea sa joc cu oameni care au mai jucat, dar nu e obligatoriu. Preconizez ca va fi nevoie de in jur de 4 ore, poate mai mult, pentru jocul in 5. Cel mai bine pentru mine ar fi joi in Mystic Tree, dar pot incerca si marti in Lente.

Acestea fiind spuse astept doritori. Rog seriozitate :)
Nothing to prove. I play to have fun.

Colecția mea
Wishlist
De încercat/luat prin trade

User avatar
mvl4d
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 305
Joined: 30 Mar 2013, 15:46
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un vis: Chaos in the Old World in 5

Post: # 39502Post mvl4d
08 May 2013, 20:35

Din ce am citit eu.. un user pe BGG , Umbratus , spunea ca jocul de baza ar fii perfect, iar extensia ar strica foarte multe, spre exemplu: Khorne ar avea mult mai multe sanse de castig(din cauza faptului ca sunt mai multe figurine pe care sa le scoata din joc)
Nurgle absolut deloc(cauza fiind faptul ca au incercat sa-l lase sa castige prin oricare din cele 2 cai) , alaturi de The Horned Rat(nu-mi amintesc exact motivul)
Slaanesh si Tzeentch ar fii in regula
86 de sesiuni jucate avea omul ,un singur lucru spunea ca nu a incercat , The Horned Rat cu cartile de baza ale celorlalti zei.
Unul din designerii jocului , de la ffg , spunea ca ar trebui jucat nurgle cu cartile din pachetul de baza.
Eu sunt pentru. inca nu am apucat sa-l joc dar a fost o achizitie de care m-am bucurat foarte tare , si abia astept sa-l incerc.
Sign me up!
Imi pare rau daca ti-am adus la cunostinta ceva ce te-ar putea deranja , insa m-am gandit ca meriti sa stii avand in vedere entuziasmul.

User avatar
ProfessorChaos
King Meeple
King Meeple
Posts: 1339
Joined: 23 Jul 2011, 23:30
Custom Rank: Miniature Painter
Location: Bucuresti

Re: Un vis: Chaos in the Old World in 5

Post: # 39504Post ProfessorChaos
08 May 2013, 20:44

Cunosc post-ul dar sincer mi se pare ca nu se aplica. Desi jocul este in varful preferintelor mele nu cred ca voi ajunge sa joc atatea partide si nici adversarii n-o sa aiba atata experienta incat sa conteze presupusele dezavantaje Nurgle. Pe de alta parte am vazut ca exista propuneri de tweaks pentru Nurgle, deci la nevoie as putea investiga mai mult situatia. In alta ordine de idei ultima oara cand am jucat am rupt cu Horned Rat cu cartile de baza. Am jucat si cu cele din extensie si sunt foarte misto. Chiar as vrea sa le incerc mai mult. Personal nu am decat lucruri bune de spus despre extensie. Deci in mod sigur nu-mi va scadea entuziasmul pentru joc.

In concluzie avem 1 doritor.
Nothing to prove. I play to have fun.

Colecția mea
Wishlist
De încercat/luat prin trade

Post Reply

Return to “Discutii preliminare intalniri”