[DEAD!] Intalnire nationala FBG.ro Sibiu - 19-22 Sept 2013

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
Locked

Cand si unde preferati sa fie intalnirea nationala FBG.ro?

19-22 Sept - Pensiunea Viorel, Sibiu
7
22%
26-29 Sept - Hotel Poenita, Sighisoara (joi 28 persoane deja rezervate)
1
3%
3-6 Oct - Hotel Poenita, Sighisoara
9
28%
Oricare dintre weekendurile 19-22 sau 26-29
6
19%
Oricare dintre weekendurile 26-29 sau 3-6
5
16%
Oricare dintre weekendurile 19-22 sau 3-6
0
No votes
Oricare dintre optiunile de mai sus
4
13%
 
Total votes: 32

Rautz

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43089Post Rautz
10 Sep 2013, 16:46

Ar fi extrem de stupid sa gasesc exemple concrete cand noi votam acum pentru alte locatii. Acum e prea tarziu.
Puteati sa ma intrebati inainte, cand eu am venit cu o oferta de 33 lei, si voi ati plusat cu una de 75-80 lei.
Stiu 100% ca se pot gasi locatii cu sala de joc in orice regiune din tara, sub 50 lei.

Pe de o parte va inteleg, ca ati 'muncit' zilele acestea sa gasiti o locatie si acum vine lache asta sa va spuna ca e prea scump, dar ce pot sa zic, asta e adevarul. Preturile de pe site se aplica doar daca va duceti singuri, cand negociati pentru 20+ camere se pot obtine niste reduceri foarte mari (hotelul acela Gala, pentru fix aceeasi perioada pentru care v-am spus ca e sub 50 lei/persoana, pe site este vreo 85 lei/persoana)

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43090Post Chuckila
10 Sep 2013, 16:47

djdano wrote:Si daca iasa castigator "Oricare dintre optiunile de mai sus", ce se va alege?
Nu ai citit ce am scris, nu? :)

Acele voturi se distribuie fiecarei iesiri. La fel si celelalte 3 care acopera combinatiile de 2 weekenduri. Care are cele mai multe voturi, se alege.

La egalitate, o las pe nevasta-mea sa aleaga :lol: :lol: :lol: Wanna let that happen?

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43091Post suf
10 Sep 2013, 16:54

Eu zic ca voturile de la "oricare etc" se adauga, nu se distribuie, la alea de mai sus. Nu ca ar conta foarte mult, da' daca votez "Oricare dintre weekendurile 19-22 sau 26-29" inseamna ca le votez pe ambele, nu de jumatate pe fiecare. Daca ma lasai sa bifez mai multe, puneai 3 variante si su mai era asa complicat de evaluat :P

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43092Post Chuckila
10 Sep 2013, 16:56

Rautz wrote:Stiu 100% ca se pot gasi locatii cu sala de joc in orice regiune din tara, sub 50 lei.
Daca esti dispus sa ma ajuti pentru urmatoarea intalnire natioanala cu chestia asta de logistica, pentru mine sincer ar fi cel mai mare avantaj. E lucrul care imi displace in tot acest proces - sa gasesc o locatie care sa se incadreze cerintelor noastre :)

Si eu stiu 100% ca sunt aceste locatii - doar ca e mai greu sa le gasesc. Nu imposibil, doar mai greu. In conditiile in care de la lucru ma chinui sa gasesc 30 min libere (si acum probabil voi sta pana la 8 pentru ca aceste replyuri, am ramas in urma cu ce trebuie sa predau azi) si ajung acasa tot dupa 7-8. De asta s-a si oferit acum la final Paka sa sune in stanga si in dreapta, eu nu as fi reusit sa aloc timpul necesar gasirii unor alternative pentru weekendul 19-23.

La urmatoarea ne organizam mai din timp, cautam mai multe alternative si vedem care se incadreaza cel mai bine dpdv al conditiilor oferite. Si daca nu va deranjeaza sa veniti la Cluj, atunci as putea sa organizez totul in persoana. Even easier!

Rautz

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43095Post Rautz
10 Sep 2013, 17:09

Chuckila wrote:
Rautz wrote:Stiu 100% ca se pot gasi locatii cu sala de joc in orice regiune din tara, sub 50 lei.
Daca esti dispus sa ma ajuti pentru urmatoarea intalnire natioanala cu chestia asta de logistica, pentru mine sincer ar fi cel mai mare avantaj. E lucrul care imi displace in tot acest proces - sa gasesc o locatie care sa se incadreze cerintelor noastre :)

Si eu stiu 100% ca sunt aceste locatii - doar ca e mai greu sa le gasesc. Nu imposibil, doar mai greu. In conditiile in care de la lucru ma chinui sa gasesc 30 min libere (si acum probabil voi sta pana la 8 pentru ca aceste replyuri, am ramas in urma cu ce trebuie sa predau azi) si ajung acasa tot dupa 7-8. De asta s-a si oferit acum la final Paka sa sune in stanga si in dreapta, eu nu as fi reusit sa aloc timpul necesar gasirii unor alternative pentru weekendul 19-23.

La urmatoarea ne organizam mai din timp, cautam mai multe alternative si vedem care se incadreaza cel mai bine dpdv al conditiilor oferite. Si daca nu va deranjeaza sa veniti la Cluj, atunci as putea sa organizez totul in persoana. Even easier!
Eu de la inceput am fost de acord sa ma implic in organizare, de aceea si am gasit locatia de la Dambovicioara si v-am cerut parerea. Daca imi spuneati ca vreti mai in centrul tarii, cautam altceva.
Insa ai venit direct cu ideea ca vei cauta tu. Sa nu crezi ca m-am suparat sau ceva, in fond e mai usor sa lasi pe altul sa organizeze. Nici la propunerea concreta care a venit dupa, care se nimerea intr-un weekend in care nu pot merge, n-am comentat nimic. E in continuare treaba organizatorului.
Dupa care a urmat partea asta cu votatul si spus opinia, si Paka s-a suparat ca am spus ce aveam de zis.

Garantez ca pot gasi oferte mai bune data viitoare, acum e prea tarziu.

As reface pollul cu multiple optiuni, si sa nu fie secret. Dupa cum am spus, acum ce facem? Voteaza si Anca sau e un singur vot per familie? Daca ea prefera alte locatii decat mine? In plus e absolut clar ca voturile nu trebuie distribuite ci adunate (la cei care au votat 2-3 weekenduri)

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43096Post suf
10 Sep 2013, 17:24

Din pacate poll-urile nu par sa poata fi ne-secrete :(

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43097Post DanielIndru
10 Sep 2013, 17:30

Daca mergem la Viorel, eu mai am fise pentru aparatul de cafea. :lol:

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43098Post Chuckila
10 Sep 2013, 17:31

Voturile se vor aduna, nu distribui. Nu m-am exprimat corect.
Rautz wrote:As reface pollul cu multiple optiuni, si sa nu fie secret.
Nu am optiune prin care sa se vada cine/ce a votat. Eu sper ca vor vota doar cei care vin/intentioneaza sa vina, nu si altii. Si ar fi fair ca voturile sa fie date in calitate de cuplu, la cei care vin ca atare. Eu nu o voi pune pe Lavi sa voteze, probabil nici Cosmin pe Csilla sau Daniel pe Dana :D

User avatar
Oaia Neagra
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 66
Joined: 15 Mar 2012, 22:22
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43099Post Oaia Neagra
10 Sep 2013, 17:40

Eu am votat deja... si nu ca m-a pus Costy... Insa din moment ce suntem 2 persoane care mergem sa ne jucam, mi se pare normal sa avem 2 voturi...
Daca nu trebuia... asta e, faptul e consumat...

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43101Post VickdaReaper
10 Sep 2013, 17:42

Uff... Tare incurcate sunt caile intalnirilor nationale. Am votat, sper sa fie ca mine. Daca nu, distractie placuta participantilor... :tu:
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

User avatar
cristianf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2980
Joined: 18 Jul 2010, 09:55
Location: Sanpetru, Brasov

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43102Post cristianf
10 Sep 2013, 17:43

Pe principiul ca daca nu e ca mine.. screw you guys, I'm staying home ! :lol:

User avatar
bogdanm
King Meeple
King Meeple
Posts: 1369
Joined: 12 Feb 2013, 14:53

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43103Post bogdanm
10 Sep 2013, 17:48

Oaia Neagra wrote:Eu am votat deja... si nu ca m-a pus Costy... Insa din moment ce suntem 2 persoane care mergem sa ne jucam, mi se pare normal sa avem 2 voturi...
Daca nu trebuia... asta e, faptul e consumat...
mda, asta ar putea fi un "bug" suntem mai multi care venim in cuplu, de exemplu Sara nu are cont pe forum, nu poate vota si nu cred ca e singura "+1" care nu are cont .. in fine, presupun ca dupa inchiderea poll-ului, se va face o noua lista cu cine merge si cine nu, pentru rezervarea camerelor

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43105Post Chuckila
10 Sep 2013, 18:13

Rautz wrote:Eu de la inceput am fost de acord sa ma implic in organizare, de aceea si am gasit locatia de la Dambovicioara si v-am cerut parerea. Daca imi spuneati ca vreti mai in centrul tarii, cautam altceva.
Cool, notat pentru urmatoarea intalnire, nu voi refuza niciodata ajutor pe partea asta :)

dtivadar
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 127
Joined: 03 Sep 2010, 15:41

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43107Post dtivadar
10 Sep 2013, 20:06

Scuze .... am votat gresit .... va rog cand le contorizati sa scadeti unul de la sibiu 26-29 si sa-l adaugati la sighisoara ... si ... in plus si sotia mea ar vota pentru sighisoara daca ar avea cont :)

dtivadar
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 127
Joined: 03 Sep 2010, 15:41

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43108Post dtivadar
10 Sep 2013, 20:08

sighisoara weekend-ul 3-6 octombrie

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43109Post omucu
10 Sep 2013, 20:11

dtivadar wrote:Scuze .... am votat gresit .... va rog cand le contorizati sa scadeti unul de la sibiu 26-29 si sa-l adaugati la sighisoara ... si ... in plus si sotia mea ar vota pentru sighisoara daca ar avea cont :)
sighisoara 3-6 octombrie a vrut sa zica :P
E finala nationala la Carcassonne in 5 octombrie la Brasov si de acolo se ajunge usor la Sighisoara, deci ar fi placuta o joaca vineri seara (nu pot de joi), sambata dimineata fugit la Brasov, castigat din nou nationala, si intors la Sighisoara in timp util pentru a sarbatorii cu jocuri mai complexe :P

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43110Post Chuckila
10 Sep 2013, 20:12

dtivadar wrote:Scuze .... am votat gresit .... va rog cand le contorizati sa scadeti unul de la sibiu 26-29 si sa-l adaugati la sighisoara ... si ... in plus si sotia mea ar vota pentru sighisoara daca ar avea cont :)
Deci pana la urma care este votul tau? Ca optiunea Sibiu 26-29 Sept nu exista.

Este fie Sibiu 19-23, fie Sighisoara 26-29 Sept. De unde scoatem si unde punem? BTW, fiindca si Paka a votat gresit (a pus o optiune cand este ziua lui Victor), am sa pun sa va puteti schimba voturile.

Ca eu nu pot verifica daca voi chiar ati votat sau nu la 3-6 sau alta data. Si atunci trebuie sa va schimbati voi votul.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43111Post Chuckila
10 Sep 2013, 20:15

dtivadar wrote:Scuze .... am votat gresit .... va rog cand le contorizati sa scadeti unul de la sibiu 26-29 si sa-l adaugati la sighisoara ... si ... in plus si sotia mea ar vota pentru sighisoara daca ar avea cont :)
Te rog sa votezi unde ai intentionat. Si sa ma anuti cand ai schimbat. Mersi.

dtivadar
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 127
Joined: 03 Sep 2010, 15:41

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43112Post dtivadar
10 Sep 2013, 20:19

Am corectat votul .... conteaza ca din oradea vin in plus 5 persoane daca se face la sighisoara in 3-6 ? :P

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala FBG.ro Sighisoara - data nedetermina

Post: # 43113Post Chuckila
10 Sep 2013, 20:42

dtivadar wrote: conteaza ca din oradea vin in plus 5 persoane daca se face la sighisoara in 3-6 ? :P
Din pacate, nu :) Si la Hajdu am avut promisiuni ca vine Oradea. Si a venit doar Sebi :)

Locked

Return to “Discutii preliminare intalniri”