Mouse Guard RPG

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
Post Reply
User avatar
alia
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 585
Joined: 29 Jun 2010, 14:41

Mouse Guard RPG

Post: # 45089Post alia
14 Oct 2013, 11:01

Buna!

Impreuna cu Mathias ne-am apucat sa citim si sa invatam cum sa jucam Mouse Guard RPG

Aici puteti gasi Core Book: MG Core Book

Review: Mouse Guard

Character Sheet: Character Sheet

As fi vrut sa stiu daca este cineva din Cluj interesat sa incerce o partida dupa ce ne punem la punct cu toate informatiile. Ma gandeam ca ne-am putea intalni la RG daca se gasesc doritori.

User avatar
paka
King Meeple
King Meeple
Posts: 436
Joined: 31 May 2010, 20:45
Location: Cluj

Re: Mouse Guard RPG

Post: # 45090Post paka
14 Oct 2013, 11:08

Eu de mult am fost interesat sa incerc rpg, dar nu am avut ocazia pana acum, am jucat in schimb o gramada de Descent. Daca se mai anunta cineva, eu studiez regulamentul. Cate persoane ar trebui sa fim?

User avatar
alia
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 585
Joined: 29 Jun 2010, 14:41

Re: Mouse Guard RPG

Post: # 45091Post alia
14 Oct 2013, 11:17

As zice ca inca 2 persoane, sa fim o patrula de 4 si Mathias pe post de GM. Ideea e ca mie-mi place universul, nu mi se pare aiurea sau copilareasca ideea de soricei antropomorfi dar este mult de citit daca vrei sa intelegi si sa intri in spiritul jocului. Eu mi-am comandat si benzile desenate, tocmai ca sa pot intelege si imagina mai bine lumea lor. Oricum, super fain ca te intereseaza si vedem cine/daca se mai anunta doritori:)

User avatar
alia
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 585
Joined: 29 Jun 2010, 14:41

Re: Mouse Guard RPG

Post: # 45236Post alia
16 Oct 2013, 12:57

Am mai gasit o persoana interesata:)

Post Reply

Return to “Discutii preliminare intalniri”