Intalnire Cap Aurora, 20-29 Iunie

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
Post Reply
Rautz

Intalnire Cap Aurora, 20-29 Iunie

Post: # 53569Post Rautz
03 Jun 2014, 12:10

Noi mergem in fiecare an la relaxare si boardgames la Cap Aurora, si ne-am gandit anul acesta sa va invitam si pe voi.

Locatia este superba, probabil cea mai frumoasa statiune de pe litoral, linistita, cu multa verdeata si hoteluri si restaurante bune.
In perioada aceea se va desfasura si un concurs de sah, si daca dorim si suntem suficienti oameni cred ca putem aranja sa avem sala pentru noi seara/noaptea, in rest sunt suficiente locuri de joaca.

Noi o sa stam toata perioada, 20-29 Iunie, am vorbit cu organizatorii si ar prefera sa vina oameni care stau macar 4 zile, gen Joi-Duminica, Vineri-Marti etc.
Preturile sunt excelente, noi de obicei am stat la Iris/Nalba (nu cred ca mai sunt locuri) sau Delta, dar statiunea e destul de mica, sunt toate aproape una de alta.
Exista si o oferta de masa, platiti 1 si mancati 2, dar pentru a beneficia trebuie stat toata perioada cred (ma pot interesa) - noi de obicei mancam la restaurantele din zona, exista un restaurant mexican excelent, si unul italian la fel.

Mai multe detalii gasiti pe http://www.fisca.ro/cazare/

(se mai adauga taxa de statiune si posibil taxa de organizare, nu stiu exact cat, dar o suma mica)

Cazare:

Hotel Delta ***
37 Lei / persoana / zi (camera tripla).
49 Lei / persoana / zi (camera dubla).

Image


Hotel Rio ***
49 Lei / persoana / zi

Image


Hotel Iris/Nalba ***
35 Lei / persoana / zi (camera dubla fara masa).
60 Lei / persoana / zi (pensiune completa la Rustica)

Image


Hotel Topaz **
30 Lei / persoana / zi (camera dubla fara masa).
60 Lei / persoana / zi (pensiune completa la Rustica)

Image


Hotel Violeta **
27 Lei / persoana / zi (camera dubla fara masa).
60 Lei / persoana / zi (pensiune completa la Rustica)

Image


Hotel Camelia **
27 Lei / persoana / zi (camera dubla fara masa).
60 Lei / persoana / zi (pensiune completa la Rustica)

Image

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire Cap Aurora, 20-29 Iunie

Post: # 53570Post Chuckila
03 Jun 2014, 12:18

Foarte faina treaba! Daca nu as sta atat de prost cu zilele de concediu in urma TIG (mai trebuie sa imi iau 10 zile la vara + 4 zile pentru Essen in toamna) as fi venit dupa intalnirea din weekend de la Tg Mures. Mare + boardgames nu poate sa iasa decat foarte fain :)

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Intalnire Cap Aurora, 20-29 Iunie

Post: # 53842Post MandrulDuce
12 Jun 2014, 13:49

Eu voi merge. Nu m-am hotărât exact asupra perioadei. Cel mai probabil 25-29. Informativ, dacă mai vrea cineva să meargă să fim mai mulți ”microbiști”

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

Anca

Re: Intalnire Cap Aurora, 20-29 Iunie

Post: # 53848Post Anca
12 Jun 2014, 17:48

Taxa de organizare 25 lei, indiferent de perioada.
Taxa de statiune 2 lei :)
Ca ex pentru reducerea de pret, la Iris pretul la receptie este 50 lei, si prin concursul de sah e 35 lei.

Poate ne mai lipim si pe viitor de sahisti, ca obtin preturi bune, si au si sali de joc pentru ei, si cand termina ei, poate ne lasa si pe noi.

Si da, pica bine si pentru vizionat meciurile, am prins de multe ori camp.mondial la mare.

Post Reply

Return to “Discutii preliminare intalniri”