Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
Post Reply
User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65334Post AngelEye
29 Oct 2015, 06:14

1. Diferenta dintre Sara si aici este de 40 ron/noapte la camera + aprox 20-30 ron/zi minim la bauturi
2. Locatia la Sara mult mai buna si compacta in plus avem loc de joaca foarte spatios
3. Proprietara .... :D

Cam astea ar fi diferentele bune si rele, eu zic sa alegem ceva sa nu ramanem si fara astea. Daca altcineva mai gaseste altceva prin zona Sibiu incerc sa ma duc sa le vad in functie de timp.
As putea sa mai vorbesc la hotel Boca del Rio unde capacitatea este de 39 locuri insa imi par mai neseriosi si nu prea as vrea sa risc. Au loc destul de mare de joaca insa imi este un pic frica cu mancarea la ei adica sa nu puna 3 sferturi cartofi :) O sa vorbesc si cu ei azi sa vedem daca au liber. Eu am sunat cam la 15 pensiuni in Sibiu si in imprejurimi si cam totul este ocupat. In plus nu stim inca exact cati suntem, teoretic avem nevoie cam de 17 camere, practic cel putin 4-5 camere sunt cu 50% .

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65337Post DanielIndru
29 Oct 2015, 10:02

bogdanm wrote: mie unul nu imi convine deloc sa stau intr-o locatie diferita de cea in care e sala de joc... fie si la o distanta de 20 m... de obicei stau pana tarziu la masa de joc si nu e deloc placut in decembrie sa ma mut cu plase si cutii noaptea, in alta cladire...
Daca nu gasim alta solutie, ii punem in cealalta cabana pe cei care nu aduc jocuri.
N-o sa-ti vina sa crezi, dar vin si astfel de oameni la intalnire. :)

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65338Post omucu
29 Oct 2015, 10:35

DanielIndru wrote:
Daca nu gasim alta solutie, ii punem in cealalta cabana pe cei care nu aduc jocuri.
N-o sa-ti vina sa crezi, dar vin si astfel de oameni la intalnire. :)
Sau care le aduc si le duc inapoi in tipla. In tipla le pot plimba si prin ploaie, fara probleme.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65339Post Chuckila
29 Oct 2015, 10:41

Cei care vin cu jocuri de nu se supara nimeni ca le-ar ploua putin, chiar ar face un bine fenomenului ludic din Romania (hic ... Nox ... hic) si se duc la somnic la 12, ii rugam sa se ridice in picioare. Va poftim la cabanuta din poveste.

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65342Post MandrulDuce
29 Oct 2015, 11:51

Din ce vad eu multe voci au protestat contra sara si doar una contra maria koeber. Nu e ideala nici una din variante insa cand vrei la sf lui octombrie sa faci rezervare pt 1 dec pentru un grup asa mare nu prea ai de unde alege.

Parerea mea e as follows: mihai, ai fost super tare te-ai dus ai vazut locatiile ai vorbit. Fa rezervare unde consideri ca e mai bine si gata. Multa vorbarie si o sa ramanem cu vorbitu. Eu inca sustin ca nu va fi o problema la koeber cu caerele aditionale. Vreau sa vina cat mai multa lume, dar la cate sunt cu "incert" parerea mea este ca in cealalta cladire vor fi maxim 1-2 camere ocupate.

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

User avatar
bogdanm
King Meeple
King Meeple
Posts: 1369
Joined: 12 Feb 2013, 14:53

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65343Post bogdanm
29 Oct 2015, 12:16

se pare ca doar eu am o problema cu aceasta situatie.. inseamna ca celorlalti nu le pasa unde o sa stea.. in acest caz, totul ok, Mihai, te rog sa ma notezi cu o camera cu pat matrimonial, in cladirea in care e si sala de jocuri :) problem solved!

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65344Post Miţã
29 Oct 2015, 12:30

Dacă reușesc sa conving soția sa venim și noi de vineri la Sibiu o sa stăm noi în locul lui Bogdan și o sa îi povestim ce frumos a fost în cabana alăturată :)

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65345Post 26octombrie
29 Oct 2015, 12:35

si eu vreau musai in cabana-mama, pen'ca vin cu fie-mea, care trebe sa se deplaseze singura din/inspre camera (eu cred c-o sa fiu intr-un univers paralel si neatent), dar nu cred ca va fi o problema, sunt multe camere, nu stim cati vom fi, iar cei care-s fara catel si purcel nu cred ca ar avea stresuri sa mearga 50 m pe joc. zic si eu...
pe de alta parte, duduie care sa ne ia banii si sa faca fitze si figuri, NOOO WAY :evil:

daca m-am diluat prea mult si nu s-a-nteles, je sunt pentru gazda draguta :)

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65346Post Chuckila
29 Oct 2015, 12:35

Bogdan, camerele cu pat matrimonial mi se pare de bun simt sa fie prioritare celor care vin cu copiii. In special celor care vin cu copil mic, daca le doresc. Am lasat mai jos lista: Omucu, Andi si alunii cred ca sunt cei cu copiii cei mai mici, 3 camere acolo. Eu cu Lavi si Evelin nu avem nici o problema sa stam in camera cu pat dublu, atat timp cat se pot trage unul langa altul si primim o patura de pus intre ele, insa daca nu isi exprima cineva interesul dintre ceilalti cu copii, atunci nu o refuzam.

PS: Am redesenat sansele de a veni la intalnire.
danielM wrote:5. Chuckila + Lavinia + Evelin - 95% momentan
9. Paka + Csilla + Vic
10. Omucu + Alexandra şi Stefan
11. Luana + 1+1, 90%
13. Andi + Lore + Oscar
14. alunu + aluna + alunelul
16. Cosmin + Diana + copil 50%

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65347Post 26octombrie
29 Oct 2015, 12:49

exista cumva si un link, au site? s-ar putea sa mai fi fost postat, insa n-am fost eu pe faza si acum nu-l gasesc :oops:


User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65350Post DanielIndru
29 Oct 2015, 14:01

OK, asteptam vesti de la Mihai despre Boca del Rio si apoi facem o rezervare undeva... unde o mai fi liber.

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65351Post AngelEye
29 Oct 2015, 14:04

Am fost si la hotel Bocca del Rio si se pare ca au probleme cu banca si e foarte riscant sa inchiriem acolo, adica nu se stie daca o sa mai avem unde ne caza :)
In alta ordine de idei eu vad lucrurile in felul urmator camere matrimoniale pentru cei cu copii insa daca va intelegeti intre voi .... :)
Pensiuni fix langa nu prea mai sunt libere insa in zona mai sunt destule si daca e o problema doar de o camera se poate rezolva lejer la mine.
Imba va sta clar langa atata lucru stiu caci e singura care il primeste cu 0.25 :)
@ bogdan - poate ma insel insa sunt destul de putine pensiuni de 10+ camere care sa aiba mai mult de 3-4 camere cu pat matrimonial iar ca pret mie mi se pare destul de ok mai ales daca se tine de cuvant si pune si vin/rachiu/apa etc pe masa.

Cu riscul de a ma repeta, daca gasiti voi alta pensiune in zona Sibiu care pare mai ok incerc sa ma duc sa o vad, sunt ferm convins ca mai sunt insa la cele care am sunat eu era ocupat ( inclusiv la Sara sunasem insa cred ca i-a placut mai mult de dl Cosmin penttru ca mie mi s-a spus ca e ocupat in acea perioada :) )

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65352Post DanielIndru
29 Oct 2015, 14:07

Mihai, fa rezervare la Maria sa avem ceva concret in mana.
Timpul trece si e posibil sa ne gasim in situatia de a nu mai avea de unde alege.

Dau drumul unui thread curat pentru intalnirea oficiala.
Vedem apoi cati ne adunam cu siguranta si cum ne impartim.

alunu

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65353Post alunu
29 Oct 2015, 14:14

Mihai, am sunat si eu la pensiunea Sara si mi-a zis tanti sa ii trimiti un email cu o cerere clara si ne va raspunde intr-o ora.

Vreau sa mentinez ca noi preferam mai mult pensiunea Sara fiindca are mai mult loc de joaca pentru copii.

User avatar
paka
King Meeple
King Meeple
Posts: 436
Joined: 31 May 2010, 20:45
Location: Cluj

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65354Post paka
29 Oct 2015, 14:17

Cerere clara am făcut eu, si am primit si raspuns la Sara. Problema era sa ne hotărâm.

alunu

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65355Post alunu
29 Oct 2015, 15:05

Am omis sa mentionez in mesajul precedent ca doamna de la Sara pare destul de rezonabila. Eu as alege aceasta locatie. A zis doar ca nu "stie" daca mai sunt destule camere pentru noi. De aia a cerut acel email cu o cerere clara (inclusiv cate camere cu pat matrimonial) pentru a ne da un raspuns clar daca mai este loc sau nu.
Eu zic sa punem Sara ca prima optiune.

As dori sa supun la vot. Cine vrea la Sara?

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65356Post AngelEye
29 Oct 2015, 16:15

La Sara daca a vorbit Cosmin as zice sa continue el iar eu ma ocup de ce mai e nevoie la fata locului daca mai e nevoia sa ma duc pana acolo etc. Loc de joaca eu nu am vazut sa fie dar recunosc ca nu dupa asta ma uitam :)
Deci daca Cosmin vrea si poata sa dea un tel/mail la Sara si sa vedem ce se poate face. Dupa ce vorbeste ne hotaram pana maine si facem rezervare, oricum sunt ferm convins ca si la Koeber si la Sara vor fi persoane nemultumite insa important este sa ne jucam bine :lol:

User avatar
paka
King Meeple
King Meeple
Posts: 436
Joined: 31 May 2010, 20:45
Location: Cluj

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65357Post paka
29 Oct 2015, 16:21

Vorbesc, dar ce anume sa întreb?

Pentru mine sunt ok ambele locații.

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Intalnire nationala 1 Decembrie 2015

Post: # 65363Post AngelEye
29 Oct 2015, 18:11

Ar trebui intrebat de mancare ce fel de cat cum etc. De specificat daca ne da acces in sala de conferinte si in sala de masa pentru joaca, ea zicea ca daca avem masa e ok insa ar fi bine de intrebat din nou. Intrebarea cea mai importanta este cate camere rezervam ? Si cate paturi matrimoniale are la camere. Si cam atat am idei acum :)

Post Reply

Return to “Discutii preliminare intalniri”