Marvel Champions LCG - Launch Event

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
Post Reply
l2extasy
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 236
Joined: 11 Mar 2015, 15:08
Location: Bucuresti

Marvel Champions LCG - Launch Event

Post: # 103377Post l2extasy
15 Oct 2019, 21:46

Salut!

Recent, FFG a anuntat ca noul lor LCG "Marvel Champions" se va lansa pe data de 1 Noiembrie 2019. ( https://twitter.com/FFGames/status/1183790087202574341 )
As fi curios sa stiu daca sunt printre noi oameni care si-ar dori sa organizam un launch event (dupa ce ajunge la vanzare si la noi in tara) si sa dam cateva meciuri si eventual sa formam si o comunitate mica sau mare de oameni interesati de acest joc si de LCG-uri in general.
Daca sunteti din Bucuresti, ne putem orienta catre S&W sau gasim alte variante geek friendly.

Un core set e de ajuns pt max 4 oameni, iar eu unul am de gand sa il cumpar imediat ce apare la noi si sa il aduc.
Daca mai sunt si alte persoane interesate sa il cumpere si sa il aduca, atunci numarul de persoane participante poate sa creasca.

Also, putem sa incercam sa facem rost de un launch kit: https://kaissa.gr/b2b_en/marvel-champio ... h-kit.html

Personal ma incanta mult universul Marvel, faptul ca am ocazia sa sar intr-un LCG bandwagon de la bun inceput, faptul ca e un joc mai usor de predat/invatat care intotdeauna lasa loc de strategii din ce in ce mai faine iar challenge scaling-ul este flexibil. Also, nu ai nevoie de 2-3 seturi ca sa te apuci de deckbuilding.

So, dati-mi de veste daca va intereseaza acest subiect.

Thanks!

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Marvel Champions LCG - Launch Event

Post: # 103380Post Haddeo
15 Oct 2019, 22:39

launch kit-ul nu cred ca poate sa fie comandat decat de cei care organizează un astfel de eveniment.
Poate vorbim cu Alex sa comande in vederea organizării unui astfel de eveniment
Eu vin dacă pot in ziua respectiva
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

Post Reply

Return to “Discutii preliminare intalniri”