BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post Reply
User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 16751Post CostyBGB
18 Jun 2011, 12:46

Pentru ca am implinit 2 ani de cand existam si vrem sa sarbatorim, avem de dat

3 jocuri de societate (boardgames)

Cum castigati?

Ne trimiteti povestea voastra despre cum ati descoperit jocurile de societate, cate jocuri aveti si despre cum va ajuta BoardGames BLOG.

Perioada de desfasurare

Povestile voastre se vor trimite in perioada 18 iunie 2011 – 5 iulie 2011 pe adresa noastra de Contact. Noi le publicam pe blog, mentionand numele vostru!

Cum alegem castigatorii?

Castigatorii se vor alege prin TRAGERE LA SORTI in seara de 6 iulie 2011, in Ceainaria Tabiet, in timpul intalnirii BoardGames BLOG Night. Astfel, 3 oameni norocosi, se vor putea bucura de un joc de societate.

Numele jocurilor oferite ca premiu se vor publica pe blog in dimineata zilei de 6 iulie 2011, alaturi de lista participantilor. In poza de mai sus aveti cutiile lor !

Cine poate participa?

Oricine se afla pe teritoriul Romaniei si ne trimite povestea lui.
Taxele de expediere a jocurilor catre castigatori vor fi suportate de BGB in cazul in care acestia nu sunt din Bucuresti!

Noi v-am tot povestit despre noi, asa ca asteptam si povestile voastre.
Mult succes!

Echipa BGB
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

Rautz

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 16753Post Rautz
18 Jun 2011, 13:12

Carcotas ca de obicei, dar daca oricum le aveti stabilite, care e logica din spatele ascunderii numelor jocurilor?

Vorbesc din punct de vedere al marketingului, n-am vazut absolut niciodata ca un premiu senzational sa fie pastrat secret, in fond chiar premiul e principala unealta de marketing.
In schimb aproape intotdeauna cand premiile sunt 'surpriza' inseamna ca sunt proaste, sau sunt percepute de catre cei care citesc mesajul ca fiind proaste, chiar si subconstient

Eu insa cred in naivitatea mea ca aveti premii bune dar atunci e o greseala de marketing sa nu le dezvaluiti

pfinix

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 16755Post pfinix
18 Jun 2011, 13:30

de fiecare data cand aud de cate un concurs de/despre boardgames imi salta inima de bucurie :D cred ca din cauza punerii cuvintelor "concurs" si "boardgames" in aceeasi fraza, parca amandoua declanseaza aceelasi interes :lol: si totusi pana acum n-am castigat nici unul :lol:

:tu: pt toate initiativele de genul asta

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7071
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 16760Post DanielIndru
18 Jun 2011, 15:55

Initiativa voastra se potriveste la fix cu ceva la care ma gandeam zilele astea daca sa fac sau nu: sa scriu despre primele mele 6 luni de boardgames si, implicit, primele 6 luni pe forum.
Asa ca iau asta drept un semn si o sa scriu micul roman si particip si la concurs. :)

Si imi place si ideea cu ascunderea premiilor. Suntem multi care am vrea sa castigam jocuri la diverse concursuri, dar in acelasi timp nu avem foarte multe titluri in wishlist, asa ca e posibil sa nu fim motivati de premiul oferit daca stim ce e. Dar daca e o surpriza, DA! Ma bag! I love surprises! :)
Si daca se dovedeste ca nu e ce imi doresc, pot oricand sa fac un gest frumos si sa-l ofer cuiva care chiar si-l doreste.

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 16762Post VickdaReaper
18 Jun 2011, 22:45

Mult succes tuturor participantilor si o palarie jos din partea mea pentru BoardGames Blog pentru acest concurs si pentru premiile cele dragut de surprinzatoare puse in joc!! :tu:
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

adixor

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 16764Post adixor
19 Jun 2011, 02:44

Bafta tuturor! Imi pare foarte bine cand astfel de initiative apar! Imi place si ideea cu premiile surpriza (desi cred ca m-am prins de ultimul, cred ca a treia litera e "B" dar nu sunt sigur - ca sa nu dau un hint prea mare). Mai ales ca orice joc e bun de ca(l)dou, nu m-as uita la dintii lui :). Bravo!

pfinix

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 16767Post pfinix
19 Jun 2011, 09:31

eu m-am prins de primele 2, dar pe al 3-lea nu reusesc sa-l identific oricat as incerca..
E foarte dragut felul in care sunt "ascunse" jocurile pt ca te intarata sa vrei sa ghicesti ce sunt. :)
mie sincer mi-ar placea si un concurs de genul asta, cu franturi de imagini sau poze invartite ca astea sau alte indicii vagi si sa iei puncte pe ce ghicesti.

m4r1us

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 16769Post m4r1us
19 Jun 2011, 11:30

eu cred ca m-am prins de toate 3....si mi-ar placea ultimul daca e ce cred eu :) dar, cum sunt lenes la scris, nu o sa particip

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 16771Post Chuckila
19 Jun 2011, 13:39

In primul rand, un mare "La Multi Ani!"

Si felicitari pentru initiativa. Un :tu: si de la mine. Foarte cool ideea de a oferi indicii asupra jocurilor, fara a le dezvalui numele decat in ziua decernarii premiilor. Cum suntem gameri, orice challenge cred ca ne zgandareste latura ludica.

Voi urmari cu atentie povestile care vor fi postate pe blog :) Si sper sa fie cati mai multi acidutzu printre ei :D

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 16779Post CostyBGB
20 Jun 2011, 09:33

Multumim de urari si felicitari! Deja avem prima poveste ;) !
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 17366Post CostyBGB
06 Jul 2011, 09:22

Am publicat lista participantilor si numele jocurilor date ca premiu: http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... bgb-2-ani/ . Castigatorii se vor trage la sorti in Ceainaria Tabiet.
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7071
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 17496Post DanielIndru
08 Jul 2011, 10:35

Multumim Costy pentru concurs!
Mi-ar fi placut sa fiu in Tabiet in seara extragerii castigatorilor si sa tin si un discurs de multumire pentru premiu si sa amintesc cele 3 gratii feminine care au cea mai mare influenta in viata mea: prietena, mama si pisica. :lol:

Acum ca s-au dezvaluit si premiile vreau sa spun ca ma bucur sa vad ca 2 din cele 3 titluri sunt jocuri mai obscure - chiar si pentru cei mai "batrani" in hobby - care nu se gasesc pe toate drumurile si e greu sa dai de ele si sa vrei sa le incerci doar citind pe BGG. Cu atat mai mult cu cat Moai e facut de un romanash de-al nostru, o ocazie excelenta pentru mine sa vad cat de mult potential avem in boardgames - ca la reviews ne pricepem :P . Promit sa-i fac review anul asta si sa va impartasesc opiniile mele, indiferent de parerea pe care mi-o face jocul.

Te asteptam si cu alte initiative. :tu:

pfinix

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 17500Post pfinix
08 Jul 2011, 11:13

@djdano: :lol: nu s-a suparat pisica pentru ca ai mentionat-o ultima? :D

Si noi multumim, pentru celalalt :D.
Am avut emotii la extragere. Evident ca nu am castigat nimic, din nou :D Daca nici nu 50% sanse nu castig ...

Dar pana la urma premiul pt concursul de ghicit tot la mine a ajuns, thanks to boredgamer :D.
Ne-am jucat deja si mi-a placut, e un Carcassonne mai organizat

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1970
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 17501Post Shaikan
08 Jul 2011, 11:39

Felicitari castigatorilor si multumim inca o data pentru concurs. La cat mai multe initiative de genul asta :D.

User avatar
deeug
King Meeple
King Meeple
Posts: 855
Joined: 18 Jan 2011, 22:12
Custom Rank: Game Explorer
Location: Bucuresti

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 17505Post deeug
08 Jul 2011, 13:55

La multi ani inca o data pentru boardgamesblog!
Multumesc pentru premiu si-mi pare si mie rau ca n-am reusit sa fiu la Tabiet in seara extragerii...:(. Poate la urmatorul concurs :)

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BoardGames BLOG ofera 3 premii jucatorilor de boardgames

Post: # 17532Post CostyBGB
09 Jul 2011, 10:33

Am dat si premiile! Unii dintre participantii in concurs au fost de fata, am reusit sa punem live extragerile (nu foarte calitative) http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... 6-07-2011/, dar avem si ceva poze http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... log-2-ani/

Concursul BGB 2 ani:
- Daniel Indru – Moai (djdano)
- Alina Popa – Dobble
- Eugen Demeterca – Attakube (deeug)

Concursul Regina si Nebunul – Ghiceste cele 3 jocuri :

- Sfrija Vladimir – Carcassonne: The Castle. (boredgamer)

Felicitari tuturor si multumim pentru povestile trimise si urarile voastre!
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”