CONCURS România Mare joacă board games

Post Reply
Sigurros

CONCURS România Mare joacă board games

Post: # 20545Post Sigurros
09 Nov 2011, 17:11

Preluat cu copy/paste de pe Ce Jucăm?:

Dragi români, vi se pregătește ceva! Și cum noi am fost întotdeauna extrem de sinceri cu voi, vă zicem de pe acuma ce: WARRIORS & TRADERS! Da, primul joc românesc 100% este disponibil pentru voi cu un efort minim - să ne trimiteți între 9 și 30 noiembrie pe adresa cejucam@googlemail.com câteva rânduri despre un joc de societate care v-a mers vouă la suflet în ultimul timp.

Image


Mai exact, Taraba de Jocuri și Ce Jucăm? vă invită la un concurs de recenzii ale voastre, ale românilor pe care Andrei Novac și echipa de la NSKN Legendary Games îi reprezintă în minunata lume a jocurilor de societate moderne.

Nu vom tăbărî pe voi cu cerințe ca otomanii pe Mihai Viteazul la Călugăreni, nici nu vă vom îngrădi libertatea de a vă alege jocurile despre care scrieți cum pățeau românii în vremea lui Împușcatu'. Nu, domnule, este treaba voastră să vă hotărâți despre ce scrieți și în ce structură, fiți doar cu gândul la a ne convinge pe noi că alegerea voastră este interesantă și frumos expusă.

Iată, deci regulile:
1. Nu acceptăm 2 (sau mai multe) articole despre același joc, dar acceptăm 2 (sau mai multe) articole de la aceeași persoană.
2. Articolele voastre nu trebuie să depășească o pagină A4, concizia fiind și ea una dintre mamele succesului.
3. Articolele trebuie să fie originale, adică să nu fi fost publicate anterior pe alte site-uri sau luate de pe referate.ro.

Sigur că cele mai frumoase și interesante articole din concurs vor fi recompensate așa cum domnitorii români recompensau pe turci când nu le călcau țara. Peșcheșul nostru pentru cel mai bun articol va fi jocul WARRIORS & TRADERS. Și ca să vă arătăm cât vă apreciem eforturile, 2 participanți vor primi o reducere de 10% la un joc de la Taraba de Jocuri, iar ceilalți participanți vor primi câte 5%.

Câștigătorii vor fi deciși de noi și vor fi anunțați în data de 1 decembrie, în ziua în care s-a înfăptuit România Dodoloață! Spor la scris!

Vă așteptăm cu drag să participați, mai ales că premiul este unul românesc în adevăratul sens al cuvântului, cum s-ar zice :)
Așa, ca să aveți ce juca în weekendul prelungit!

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7071
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: CONCURS România Mare joacă board games

Post: # 20561Post DanielIndru
10 Nov 2011, 13:12

Daca vreti sa aflati mai multe despre jocul oferit drept premiu, aveti aici un prim review.

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1808
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: CONCURS România Mare joacă board games

Post: # 20563Post mihai
10 Nov 2011, 14:21

felicitari pentru review! f interesat si detaliat!

Sigurros

Re: CONCURS România Mare joacă board games

Post: # 20569Post Sigurros
10 Nov 2011, 17:15

recunosc că nu am răbdarea necesară pentru a citi în întregime un review atât de lung (dar pe "diagonală", cum s-ar zice, tot l-am parcurs), însă te felicit sincer, djdano, pentru răbdarea, timpul investit și pasiunea pe care le pui atunci când scrii un review. cine dorește o părere detaliată despre un joc cred că poate apela liniștit la tine.

și nu în ultimul rând, mulțumim mult pentru susținere - e un ajutor important, pentru ca oamenii să știe pentru ce anume participă :) din câte am observat, plusurile sunt mai multe decât minusurile, așa că ne așteptăm la cât mai mulți participanți.

personal, sper ca acest concurs să popularizeze și mai tare jocul - cred că e mândria pe care o simt când mă gândesc că e făcut de niște români - și să le dea un imbold puternic creatorilor să mai scoată și altele.

eu mă simt mândră să fiu posesoarea unui Warriors & Traders (cea mai proaspătă achiziție a noastră) și cred că pentru board gamerii români este un must have.

așa că tuturor celor care vor să participe le urăm succes și distracție plăcută la scris! :mrgreen:

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7071
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: CONCURS România Mare joacă board games

Post: # 20571Post DanielIndru
10 Nov 2011, 17:35

Multumesc pentru aprecieri, Sigurros. :)
In mod normal nu (mai) scriu articole atat de lungi, dar despre Warriors & Traders am vrut sa vorbesc mai in detaliu pentru ca e un joc deosebit.

Am incercat sa las la o parte faptul ca e primul boardgame romanesc si sa il tratez in contextul "un joc nou aparut in 2011, concurand cu mii de alte jocuri de pe piata".
De aici si lista lunga de "meh". Care nu sunt chiar lucruri rele, ca daca erau le ziceam "bad". :)

Cumparati jocul, cautati-l prin ceainariile sau locurile unde e deja disponibil, vizitati prietenii care il au deja si jucati-l.
Si participati la concurs ca sa-l castigati. E un eveniment notabil si noi toti suntem aici in timp ce istoria se scrie. ;)

Sigurros

Re: CONCURS România Mare joacă board games

Post: # 20667Post Sigurros
17 Nov 2011, 13:55

a fost așa frumos la lansarea jocului, iar cutiile pe care le avea Mihnea în ceainărie s-au terminat cât ai clipi. dacă nu mă credeți, citiți aici ce și cum s-a petrecut.

așteptăm cât mai mulți participanți, cât mai multe reviewuri. este un joc special, care își merită locul în colecția voastră. ;)

Sigurros

Re: CONCURS România Mare joacă board games

Post: # 20851Post Sigurros
27 Nov 2011, 15:35

mai sunt 3 zile jumate în care vă puteți mobiliza și scrie o pagină despre jocul vostru preferat! un joc Warriors & Traders așteaptă nerăbdător să-l dezbrăcați de țiplă :D ... știți cu toții senzația, așa că... spor la treabă!

Sigurros

Re: CONCURS România Mare joacă board games

Post: # 20903Post Sigurros
30 Nov 2011, 01:05

Warriors & Traders, primul joc 100% românesc, poate fi chiar al tău! Mai sunt 23 de ore în care poți scrie review-ul jocului tău favorit, intrând astfel în cursa pentru câștigarea premiului! Fii tu românul fericit care se înnoiește de 1 Decembrie!

(a sunat ca o reclamă pe ProTv, nu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

User avatar
alexddumitru
King Meeple
King Meeple
Posts: 431
Joined: 21 Jun 2010, 13:47
Custom Rank: Blogger@„Ce Jucăm?”
Location: Bucuresti

Re: CONCURS România Mare joacă board games

Post: # 20932Post alexddumitru
02 Dec 2011, 10:26

And the winner is... Ovidiu Cirlugea pentru review-urile lui la El Grande și Sid Meyer's Civilization: The Board Game, 2 articole excelent scrise dintr-o serie de 11 review-uri, toate foarte bune.

Felicitări și mulțumim tuturor participanților! :tu:

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: CONCURS România Mare joacă board games

Post: # 20933Post Chuckila
02 Dec 2011, 10:33

alexddumitru wrote:And the winner is... Ovidiu Cirlugea
Felicitari Ovidiu :tu: :tu: Urmatorul review ce ar trebui sa apara pe blog este la Warriors & Traders ;)

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”